اخبار حوادث| احسان علیخانی

احسان علیخانی عمو یحیی، آبدارچی معروف را نجات داد | جزئیات+عکس

احسان علیخانی و چند تا از بازیگران معروف با کمک مالی و حمایت چند خیّر بزرگ، عمویحیی آبدارچی مشهور را از قصاص نجات دادند.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

احسان علیخانی مجری و تهیه کننده ایرانی می باشد. احسان علیخانی سال هاست که او را به عنوان مطرح ترین مجری های ایرانی می شناسند. احسان علیخانی پس از اجراگری برنامه پر طرفدار ماه رمضان به نام ماه عسل، برنامه استعداد یابی عصر جدید را در کارنامه خود دارد. احسان علیخانی متولد 61 می باشد. احسان علیخانی کارگردانی و تهیه کنندگی برنامه طنز جوکر را نیز بر عهده دارد.

عمو یحیی، قهوه‌چی محبوب سلبریتی‌ها و چهره‌های معروف که به اتهام قتل به قصاص محکوم شده بود، با کمک خیرین و رضایت خانواده مقتول از مجازات قصاص گریخت. 

عمو یحیی و قهوه خانه معروف او در دربند برای خیلی از بازیگران و چهره‌های معروف کاملا شناخته شده است و تا سال‌ها پاتوقی برای تفریح و خوردن یک صبحانه دل‌انگیز بود. اما شهریور سال 98 حادثه‌ای رخ داد که خیلی‌ها از جمله سلبریتی‌ها را شوکه کرد. حادثه در همان قهوه‌خانه معروف رخ داد و در جریان آن عمو یحیی با شریکش درگیر شد که این درگیری منجر به جراحت شریک او با ضربه چاقو شد. مرد مجروح به سرعت به بیمارستان انتقال یافت اما تلاش برای نجات وی بی‌فایده بود و این مرد به دلیل شدت خونریزی جانش را از دست داد.

احسان علیخانی

 

پس از این اتفاق بود که عمو یحیی قهوه‌چی به اتهام قتل عمد دستگیر شد. او در تحقیقات به ارتکاب جنایت اقرار کرد و گفت:‌ من صاحب قهوه خانه ای زیر پله ای در خیابان دربند هستم. مقتول  ۳۵ سال شریکم بود و قهوه خانه ما به پاتوق بازیگران و سلبریتی‌ها تبدیل شده بود. او قول داده بود که سرقفلی مغازه را به من برگرداند اما هر بار طفره می رفت. روز حادثه از او خواستم که به قولش عمل کند اما گفت که تصمیم ندارد سرقفلی را به من برگرداند و به همین خاطر عصبانی شدم و با چاقویی که در دست داشتم به یک ضربه به او زدم که متاسفانه باعث مرگش شد.

او ادامه داد:‌ باور کنید نمی‌دانم چرا دست به چنین کاری زدم. من آن موقع فشار خون بالا داشتم و در آن لحظه تعادلم را از دست داده بودم. حتی به خاطر ندارم که ضربه را چطور به مقتول زدم. من سال‌ها مقتول و خانواده اش را می‌شناختم و خانواده او همیشه به من لطف و محبت داشتند و من شرمنده آنها هستم و هرگز نمی‌خواستم که جان مقتول را بگیرم.

احسان علیخانی

 

متهم مدتی بعد در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه قرار گرفت. آن روز پسر و مادر مقتول که اولیای دم او بودند با حضور در دادگاه برای متهم درخواست صدور حکم قصاص کردند و با توجه به شواهد موجود در پرونده و اعترافات متهم، قضات دادگاه رای به قصاص این مرد دادند.

با وجود صدور حکم قصاص برای این قهوه‌چی معروف اما تلاش‌ها برای جلب رضایت اولیای دم و بخشیده شدن او از سوی تعدادی از خیرین آغاز شد. مسئولان صلح و سازش دادسرای جنایی و گروهی از خیرین طی 8 جلسه با اولیای دم تلاش کردند آنها را برای بخشش راضی کنند. هرچند آنها ابتدا راضی نمی شدند اما در نهایت با پادرمیانی چهره های سرشناس قبول کردند که به شرط دریافت وجه المصالحه از خون مقتول بگذرند. از آن زمان بود که خیرین برای فراهم کردن مبلغ دیه به تکاپو افتادند و بعد از هفته ها تلاش سرانجام موفق به جمع آوری این مبلغ شدند و به این ترتیب عمو یحیی قهوه‌چی از قصاص نجات پیدا کرد.

بر اساس این گزارش به دنبال بخشیده شدن متهم از سوی اولیای دم قرار است وی به زودی در دادگاه کیفری یک استان تهران به لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

احسان علیخانی

 

بیوگرافی احسان علیخانی

احسان علیخانی متولد 15 آبان 1361 در تهران ، مجری و برنامه ساز است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران می باشد که از دستیاری شروع کرد و حالا تهیه کننده ، کارگردان و مجری تلویزیون می باشد. مادرش طوبی مظاهری پرستار بازنشسته و پدر او حسین علیخانی می باشد که از یکدیگر جدا شده اند. او فرزند آخر خانواده بوده و دارای دو خواهر و یک برادر بزرگتر از خود می باشد که همگی ازدواج کرده اند.در هیچ یک از گفت‌وگو‌های او نشانی از پدرش نیست.

او یکبار در برنامه ماه عسل درمورد گذشته خانواده اش اینگونه گفت: خیلی دوست ندارم در مورد زندگی شخصی خودم صحبت کنم اما من خیلی شبیه تو بودم، تو آن سیزده سال رو دیدی، من اون سیزده سال را هم ندیدم.

احسان علیخانی سال 1379 با رتبه 770 وارد رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران شد و فارغ‌التحصیل لیسانس رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران می باشد. او از همان مقطع پیش دانشگاهی علاقمند به بازیگری و کارگردانی بوده اما با مشورت به این نتیجه رسیده که به مقوله هنری بعنوان شغل دوم نگاه کند. احسان علیخانی زمان انتخاب رشته بین حقوق و مدیریت مردد بود اما در همان زمان با رفتن به دادگاه و قدم زدن در راهروهای آن به این نتیجه رسید که رشته مدیریت بازرگانی را انتخاب نماید.

دوره های آموزش هنری را در باشگاه مهر ورزان جوان گذرانده و سپس بعنوان اعضای گروه صحنه و دستیار کارگردان وارد فیلمسازی و ساخت تیزر تبلیغاتی شد. بعنوان اولین و آخرین تجربه بعنوان بازیگر در سریال پرونده های مجهول بکارگردانی جمال شورجه در سال 1380 وقتی 19 ساله بوده بازی کرد و همچنین همزمان دستیار کارگردان هم بوده است.

ارسال نظر