خبر سلبریتی| سعید پور صمیمی

چرایی ازدواج ناموفق سعید پور صمیمی+عکس

سعید پور صمیمی از ماجرا ازدواجش می گوید و راز طلاق شان را افشا می کند.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

سعید پورصمیمی بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر ایرانی متولد ۹ اسفند ۱۳۲۲ است که فارغ ‌التحصیل رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. وی که به استاد بازی در نقش ‌های دوم معروف است موفق به کسب سه سیمرغ بلورین برای فیلم‌ های ناخدا خورشید، تحفه‌ ها و پرده آخر برای بهترین بازیگر نقش دوم گشته‌ است. از او در دومین جشنواره کمدی گل ‌آقا به عنوان پیشکسوت سینمای کمدی تقدیر به عمل آمد. او با ۳ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد رکورد دار دریافت جایزه این بخش از جشنواره فیلم فجر است.

سعید پور صمیمی

 

زندگی هنری سعید پور صمیمی

از نمونه آثار او می توان به نرگس مست، یه حبه قند، کلمبوس، بوسیدن روی ماه، پرده آخر، برگ جان، ایران سرای من است، تک درخت ها و نسل سوخته اشاره کرد.

آقای پور صمیمی در 9 اسفند سال 1322 در تهران متولد شد. وی فارغ التحصیل رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشگاه تهران می باشد. او فعالیت خود را از تئاتر شروع کرد ولی شهرت او بیشتر به خاطر بازی در سینما و تلویزیون است.

سعید پورصمیمی کارش را با تئاتر آغاز کرد. شروع کار بازیگری او از سال ۱۳۴۰ با تشکیل گروه بازارگاه به همراه عباس یوسفیانی، پرویز پورحسینی، اسماعیل پورحسینی، پرویز فنی‌زاده بود. او با گذراندن دوره‌های بازیگری و کارگردانی دانشکده هنرهای زیبا و گرفتن مدرک کارشناسی تئاتر در رشت، کارمند اداره تئاتر شد. بعد از آن کارمند واحد نمایش صداوسیما گردید و با کارگردانی نمایش‌های صحنه‌ای و تلویزیونی و نوشتن نمایشنامه به فعالیت خود ادامه داد. عمده کارهای او در زمینه بازیگری تئاتر، «آندورا»، «پژوهشی ژرف و سترگ»، «استثناء و قاعده»، «ریچارد سوم، «بازرسی»، «خسیس»، «هنر» است.

سعید پورصمیمی کارش را در سینما با بازی در فیلم ناخدا خورشید به کارگردانی و نویسندگی ناصر تقوایی در سال ۱۳۶۵ آغاز کرد. در تلویزیون نیز در مجموعه‌های تلویزیونی در پناه تو، ماه عسل، شبی از شب‌ها و در تله‌تئاتر هنر (نوشته یاسمینا رضا) بازی کرده‌است. سعید پورصمیمی ۱۰ شهریور سال ۱۳۹۸ با ایفای نقش در نمایش «آواز قو» به کارگردانی پریزاد سیف، پس از ۱۷ سال به صحنه تئاتر بازگشت. 

سعید پور صمیمی

 

زندگی خصوصی سعید پور صمیمی

سعید پور صمیمی سال هاست که ازدواج کرده است و متأهل می باشد اما در این مورد علاقه به توضیح جزئیات ندارد.

فعالیت های قبل از انقلاب سعید پور صمیمی

اولین بار در سال 1354 وقتی 32 ساله بود در سریال سلطان صاحبقران به کارگردانی علی حاتمی جلوی دوربین رفت او اما بیشتر وقت خود را تا انقلاب در تئاتر گذراند. 

سعید پور صمیمی

 

ورودش به سینما در سال 1365 با فیلم ناخدا خورشید به کارگردانی ناصر تقوایی بود، همین نقش جایزه لوح زرین بهترین بازیگر نقش مکمل را از جشنواره فجر برایش به ارمغان آورد. بعد از تکرار جایزه لوح زرین نقش مکمل با فیلم تحفه ها در سال 1366 توانست با فیلم پرده آخر سیمرغ بهترین بازیگر مکمل مردم را در سال 1369 از جشنواره فجر بگیرد. لازم به یادآوری هستیم جایزه سیمرغ از دوره هفتم فجر اضافه شد.

استاد پور صمیمی در زمستان 97 بعد از 40 سال دوباره به عرصه تئاتر بازگشت، او در نمایش داستان ضحاک به کارگردانی پریاد سیف حضور داشت که در تالار رودکی و چند شهر دیگر اجرا شد. او بازیگر تکنیکی و مولف سینمای ایران است. جنس بازی پور صمیمی را در بازی هیچ یکی از بازیگران دیگر پیدا نمی کنید، او جنس خودش را بازی می کند، لحن خود را دارد و اصولا استعداد بازیگری اش ذاتی است

ارسال نظر