قیمت پراید|قیمت پراید امروز 7 خرداد 1401| پراید 203 میلیون

قیمت پراید امروز 7 خرداد 1401| پراید 203 میلیون

قیمت خودروهای سایپا 7 خرداد 1401 در جدول زیر آورده شده است.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:
قیمت پراید امروز اعلام شد. قیمت پراید در نوسان است. قیمت پراید به دلیل نبود نظارت گران تر شد. قیمت پراید با ایمنی آن سنخیتی ندارد. قیمت پراید به دلیل افزایش تقاضا گران شد.
قیمت پراید
 

قیمت پراید امروز 7 خرداد

 
قیمت خودروهای سایپا 7 خرداد 1401 به شرح زیر است:
آخرین قیمت خودروهای سایپا در بازار 
سایپا ۱۱۱ 203.000.000
سایپا ۱۳۱ 182.000.000
ساینا 1400 211.000.000
تیبا (رینگ فولادی) 1400 188.000.000
تیبا ۲ (رینگ فولادی) 1400 198.000.000
کوییک دنده ای 1400 210.000.000
کوییک دنده ای 1401 223.000.000

بازار صنعتی و تجاری ایران متوجه عوامل مختلفی است که این عوامل می‌توانند قیمت روز محصولات سایپا را تحت شعاع خود قرار دهد. انتظارات اینطور بود که با آغاز سال جدید، شاهد کاهش قیمت‌های خودرو باشیم اما متاسفانه بر عکس این اتفاق پیش آمد. کارشناسان خودرو می‌گویند که در این مدت اخیر عاملی که باعث صعود قیمت خودروها شده قانون حذف مصوبه واردات خودرو بوده است. اجرا و تصویب این قانون باعث افزایش بی‌سابقه نرخ قیمت خودروهای لوکس و خارجی شد. در این نوشتار با تکراتو همراه باشید تا به بررسی لیست قیمت محصولات سایپا امروز 22 اردیبهشت 1401 بپردازیم.

قیمت سایپا امروز 22 اردیبهشت تفاوت چندانی با روزهای گذشته از سال جدید نداشت.  قیمت روز محصولات سایپا متوجه عوامل مختلفی است که اگر با سیاست‌های درست مسئولین در حیطه فروش و عرضه همراه شود، توانایی ایجاد رضایت و حتی رقابت در دیگر شرکت‌های خودروسازی را دارد. تصمیمات ناگهانی مسئولین در بازار خودرو و نوسانات نرخ ارز و حتی تحریم‌ها از جمله تاثیرگذارترین عوامل در بازار خودروهای ایرانی می‌باشد.

مجلس علاوه بر تصویب قانون حذف واردات خودروهای خارجی مصوبه دیگری را در این بین نیز اجرا کرد، این مصوبه که با عنوان لغو واردات خودرو تا پایان امسال شاخته می‌شود، باعث افزایش قیمت خودروها شد. اگر به قیمت روزهای پیشین خودرو در بازار ایران نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که لیست قیمت محصولات سایپا امروز 22 اردیبهشت 1401 دچار نوسان و تغییر شده است. البته باید خاطر نشان کرد که حذف ارز ترجیحی و همچنین قانون اخذ مالیات بر نقل و انتقال خودرو، توانسته که نرخ قیمت خودرو را در این روزها تغییر دهد و در آینده نیز تاثیر گذار باشد.

اصولا بازار خودرو در جهان نوسانات مختلفی را تجربه می‌کند که این نوسانات در هر کشوری متفاوت است. اگر نوسانات ادامه داشته باشند، می‌توانند بر قیمت خودرو چه قیمت کارخانه و چه قیمت بازار آزاد اثر بگذارد و توان خرید خودرو را در هر جامعه‌ای کاهش دهد. در ادامه این نوشتار، لیست قیمت محصولات سایپا امروز 22 اردیبهشت 1401 را با در نظر داشتن میانگین قیمت نمایندگی‌های خودرو و بازار آزاد در ایران بررسی می‌کنیم.

تحلیل روزانه قیمت خودرو

هر گونه اتفاقی در بازار صنعتی و تجاری ایران می‌تواند در روند عرضه و قیمت‌گذاری خودروها به مشتریان و مصرف کنندگان تاثیر بگذارد. سال‌هاست که صادارت و واردات ایران دچار مشکلات عدیده‌ای است، این مشکلات و تنش‌ها ایران را درگیر روزهای نا آرامی می‌کند. بازگشت ثبات و آرامش به این بازار نیازمند تدوین تمهیداتیست که با اجرای سیاست‌های صحیح پولی و مالی میسر می‌شود. این سیاست‌ها بر نحوه قیمت‌گذاری تمامی شرکت‌های خودروسازی ایرانی و حتی بازار آزاد ایران تاثیر می‌گذارد.

عدم آزادسازی خودروهای لوکس خارجی و وارداتی از جمله بزرگترین مشکلات بازار خودرو در ایران است. این مشکل آنجایی در دسرساز است که این خودروها با قیمت روز در آینده معامله می‌شوند. با این تفاسیر کاهش نرخ قیمت در بازار خودرو زمانی اتفاق می‌افتد که با افزایش عرضه خودروهای تولید ملی، شاهد آزادسازی این خودروها نیز باشیم.

کارشناسان اقتصادی ایرانی معتقدند که یکی از دلایل افزایش قیمت در ایران، قانون حذف مصوبه واردات خودرو نیز است. مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال گذشته به دولت این اجازه را داده بود که 96 هزار دستگاه خودرو و ماشین‌آلات را در سال 1401 وارد کند و سهم خودروهای سواری به 70 هزار خودرو افزایش دهد.

گران بودن قیمت خودرو زمانی اتفاق می‌افتد که اختلاف قیمتی بین بازار آزاد و کارخانه به بالاترین حد خود برسد و دیگر مردم توانی جز خرید خودروهای کارخانه‌ای ندارند و از طرفی شرکت‌های خودروسازی می‌توانند به افزایش عرضه و تولید خود بپردازند. خبر خوش ابن روزها این است که برخی از گروه‌های خودروسازی در ایران ظرفیت خودروهای پرطرفدار خود را افزایش داده‌اند. اگر 750 هزار خودرویی که دولت وعده تزریق آن را به بازار داده است، عرضه شود شاهد کاهش قیمت خودروهای داخلی خواهیم بود.

سال گذشته بود که طی ابلاغیه‌ای بیان شد، مدیران شرکت‌های خودرو سازی می‌خواهند، محصولاتشان را با درصد افزایش بیشتری نسبت به سال گذشته عرضه کنند. گفته می‌شود با افزایش هزینه‌های تولید و نرخ ارز، قیمت خودرو در امسال 20 درصد افزایش یابد.

اگر قیمت مصوبه خودروها واقعی‌سازی شود و صحبت از شفافیت به میان بیاید، شاهد افزایش عرضه می‌شویم و دیگر خبری از کمبود عرضه و گرانی نیست.

امید است با آزادسازی واردات 2000 خودروی لوکس و خارجی قیمت و نرخ آن در بازار آزاد، به پایین‌ترین حد خود برسد اما باید توجه کرد که تولید این خودروها برای سال‌های گذشته است و نباید به قیمت جدید و امروزی عرضه و فروخته شود.

هدف از آزادسازی خودروها چیست؟

هدف از واردات خودروهای اقتصادی، تامین این نوع خودروها در ایران است که وضعیت مطلوبی در سبد محصولات شرکت‌های خودروسازی داخلی ندارند و همچنین مهم‌ترین هدف حمایت از اقشار با درآمد متوسط و کم‌درآمد جامعه است.

استعلام قیمت خودروهای صفر چگونه است؟

استعلام قیمت روز محصولات سایپا براساس بررسی کارشناسان خودرو از نمایندگی‌ها و استعلام بازار انجام شده و سپس در سایت منتشر می‌شود.

ارسال نظر