خبر روز| قیمت خانه در تهران

قیمت خانه کوچک متراژ امروز 7 خرداد| ارزان ترین خانه های تهران

متقاضیان خرید خانه درگیر افزایش قیمت زمین برای اجاره یا خرید مسکن می باشند. در این خصوص قیمت جدید زمین در تهران با توجه به موقعیت و متراژ مشخص شده است.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت خانه در تهران رو به افزایش است. قیمت خانه در تهران با توجه به مصوبه افزایش قیمت دولت مشخص شده است. قیمت خانه در تهران با توجه به متراژ های خانه و موقعیت جغرافی سنجیده خواهد شد. قیمت خانه و مسکن با توجه به افزایش یارانه نقدی مشخص شد. متقاضیان خرید مسکن با در نظر گرفتن قیمت خانه وام مسکن را می گیرند.

قیمت خانه

قیمت خانه های کوچک متراژ امروز 7 خرداد

از آنجا که قیمت مسکن در چندین سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است، متقاضیان خرید مسکن به دنبال خرید آپارتمان‌های متراژهای پایین‌تر می‌باشند. در این گزارش به بررسی قیمت آپارتمان‌های ۵۰ متری در مناطق غربی شهر تهران مثل صادقیه، سعادت آباد، شهرک غرب، گیشا، پونک و ستارخان خواهیم پرداخت‌.مناطق غربی از بافت مدرن‌تری نیز برخوردار هستند‌.

آپارتمانی ۵۳ متری که ۱۸ سال از ساخت آن گذشته باشد و یک خواب نیز داشته باشد در صادقیه که یکی از مناطق مطرح غرب تهران است، ارزشی معادل ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان دارد. همچنین آپارتمانی ۵۴ متری در همین منطقه که ۱۱ ساله باشد و ۲ خواب نیز داشته باشد، ارزشی معادل ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان دارد.

اگر قصد خرید مسکن در شهرک‌غرب را دارید، می‌توانید خانه‌ای نوساز با متراژ ۵۵ متر و ۱ اتاق خواب را با مبلغی بالغ‌بر ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان خریداری کنید.

برای خرید خانه‌ای ۱۷ ساله در طرشت که متراژ آن ۵۴ متر باشد و تک خواب داشته باشد، به سرمایه‌ای معادل ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان احتیاج دارید.

بودجه لازم برای خرید خانه‌ای در گیشا(کوی‌نصر) که متراژ آن ۵۲ متر باشد و ۱۵ سال از ساخت آن گذشته باشد و  همچنین ۱ خواب داشته باشد، ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است.

آپارتمانی ۵۵ متری در ستارخان که ۶ سال از ساخت آن گذشته باشد و ۱ خوابه باشد، در روزهای گذشته با قیمتی معادل ۳ میلیارد تومان معامله شده است.

واحد آپارتمانی ۱۱ ساله در سعادت‌آباد که ۵۰ متری باشد و ۱ خواب داشته باشد، در روز‌های اخیر با قیمتی معادل ۵ میلیارد تومان معامله شده است.

واحدی ۵۵ متری در پونک که ۱۸ سال از ساخت آن گذشته باشد و ۱ خواب داشته باشد، ارزشی معادل ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دارد.

توجه داشته‌باشید این ارقام براساس واحدهایی است که در تهران به فروش گذاشته شده و قطعا به طور دقیق قیمت مسکن در محله‌های یاد شده را تبیین نمی‌کند. قیمت مسکن در هرمنطقه مطابق با سن بنا، امکانات واحد، کوچه و خیابان، شرایط مالک و فروشنده و... متفاوت خواهد بود.

بر اساس مصوبه اصلاحی امروز شورای پول و اعتبار، ‎تسهیلات کمک ودیعه مسکن در تهران به ۱۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها به ۷۰ میلیون تومان و در شهرهای بالای به ۲۰۰ هزار نفر هم به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافت.

دوره بازپرداخت این وام‌ها حداکثر ۵ سال خواهد بود.

هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی درباره مصوبات جلسه شورای‌عالی مسکن، اظهار کرد: افزایش تسهیلات ودیعه مسکن به ۱۰۰ میلیون تومان در تهران و وام خرید مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان در شورای‌عالی مسکن با حضور رییس جمهوری بررسی و تصویب شد.

وی افزود: رییس جمهوری با افزایش وام خرید مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان و وام ودیعه مسکن به ۱۰۰ میلیون تومان، مخالفتی نداشتند و این مصوبه برای نهایی شدن به شورای پول و اعتبار ارجاع داده شد.

پروانه اصلانی گفت: قیمت مسکن در ماه‌های گذشته افزایش نداشته است و قیمت اجاره هم به دلیل آنکه قیمت سایر اقلام و کالاها افزایش یافته، تغییر می‌کند.

به گفته مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی، زمانی که قیمت سایر کالا‌ها افزایش یافته و درآمد فردی از طریق اجاره است بنابراین قیمت اجاره‌ی مسکن افزایش می یابد. اما ایده آل ما آن است که مسکن کالای مصرفی شود و زمانی به این هدف می‌رسیم که هر فردی یک واحد مسکن داشته باشد.

دیروز بر اساس مصوبه اصلاحی شورای پول و اعتبار، ‎تسهیلات کمک ودیعه مسکن در تهران به ۱۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها به ۷۰ میلیون تومان و در شهرهای بالای  ۲۰۰ هزار نفر هم به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافت.

ارسال نظر