قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه در بازار

قیمت سکه در 17 خرداد | عاقبت قیمت سکه چه خواهد شد؟

تحلیل گران فنی باور دارند، فلز گران بهای داخلی در صورتی که حمایت ۱۴میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی را از دست بدهد، با افت بیشتر قیمت مواجه خواهد شد، چرا که از نگاه آن ها با شکست محدوده یاد شده، فروشندگان بیشتری وارد بازار خواهند شد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت سکه نسبت به دیروز کاهش یافت. قیمت سکه در نوسان است. قیمت سکه در هفته های اخیر دچار تحل بود. قیمت سکه ممکن افزایش داشته باشد. جزییات قیمت سکه را درادامه بخوانید.

قیمت سکه

جدول قیمت سکه

قیمت سکه

قیمت سکه امامی

سکه امامی دیروز در بازار نقدی روی مرز ۱۵ میلیون تومانی قرار گرفت. بازیگران نسبت به انتهای

هفته قبل تمایل زیادی برای قرار گرفتن در موقعیت خرید نداشتند و این فلز گران بها از محدوده ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی عقب نشینی کرد و تا مرز ۱۵ میلیون تومانی پایین رفت.  

با این حال، بخشی از فعالان باور دارند که دیروز اصلاح کوچک قیمتی در بازار رخ داد و سکه بار دیگر در مسیر افزایشی قرار خواهد گرفت. این گروه امیدوارند که در روز جاری دلار بالای خط حمایتی باقی بماند و به سکه بازان کمک کند که کانال ۱۵ میلیون تومانی را حفظ کند. 

دیشب در بازار پشت خطی دلار، این ارز توانست صعود کند و همین موضوع موجب شد که انتظارات افزایشی بخشی از بازیگران بازار سکه احیا شود. البته شماری از سکه بازان نیز باور دارند که با محدودیت های ایجاد شده در بازار فردایی این فلز گران بها، فعلا معامله گران اقدام به خرید و فروش جدی در بازار نخواهند کرد و رفتار محتاطانه ای را در پیش خواهند گرفت. 

طبق تحلیل دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران از وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی، به دنبال کاهش در مجموع ۳۲ دلاری اونس جهانی و خبرهای مثبت سیاسی- اقتصادی در داخل، روند قیمت سکه و طلا که در هفته‌های پیش‌تر شیب تند صعودی را طی می‌کرد، از صعود بازایستاد و مسیر کاهش را در پیش گرفت؛ به‌گونه‌ای که هر قطعه سکه که در هفته منتهی به ۱۹ شهریورماه، از ۱۲ میلیون تومان هم فراتر رفته بود، در آخرین معاملات این هفته به زیر ۱۲ میلیون تومان رسید.

نادر بذرافشان اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت، در بازارهای جهانی از ابتدای هفته تا اواسط آن روند افزایشی حدود ۱۳ دلاری اونس جهانی را شاهد بودیم. در بازارهای داخلی نیز با توجه به خبرهای سیاسی- اقتصادی، ورود رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ماه صفر و کاهش بیشتر تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا و ایجاد رکود بیشتر در بازار، کاهش قدرت خرید مردم، نوسانات و در مقطعی هم کاهش نرخ ارز همگی سبب شد که از ابتدای هفته روند کاهش قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی شکل گیرد.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: ۱۳ دلار افزایش قیمت اونس جهانی در اوایل هفته نیز در روزهای پایانی هفته به کاهش قیمت منجر شد و طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۰ دلار کاهش پیدا کرده است و در حال حاضر نسبت به ابتدای هفته در مجموع کاهش ۳۲ دلاری را ثبت کرده است که طی یکماه اخیر کاهش قابل توجهی است؛ در حال حاضر ۱۷۶۲ دلار ثبت برای هر اونس طلا ثبت شده است

وی در رابطه با تغییرات قیمتی یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی گفت: طی هفته اخیر هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ۲۷۰ هزار تومان کاهش در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) ‌به ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رسید و سکه تمام قدیم نیز با کاهش حدود ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تومانی در پایان هفته به ۱۱ میلیون و ۳۵۰ رسیده است. حباب سکه نیز نسبت به یک هفته پیش‌تر که در محدوده ۶۵۰ هزار تومان قرار گرفته بود، در این هفته ۱۵۰ هزار تومان کمتر شده و به حدود ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

بذرافشان افزود: در آخرین معاملات پایانی این هفته‌ نیم سکه نیز  پس از کاهش قیمت‌ها به پنج میلیون و ۹۳۰ هزار تومان رسیده و بدین ترتیب نسبت به ابتدای هفته ۱۸۰  هزار تومان کاهش قیمت داشته، ربع سکه با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی به سه میلیون و ۵۲۰ هزار تومان رسیده است و سکه‌های یک گرمی نیز با کاهش ۵۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت دارد.

همچنین هر مثقال طلا طی یک هفته اخیر ۹۵ هزار تومان ارزان‌تر شد و به چهار میلیون و ۹۸۰ هزار تومان به ازای هر مثقال رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت یک میلیون و ۱۴۹ هزار تومان دادوستد شده و براین اساس هر گرم طلا ۱۸ عیار به نسبت ابتدای هفته با کاهش حدود ۲۲ هزار تومانی مواجه شده است.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران برای هفته پیش‌رو نیز پیش‌بینی کرد: با توجه به کاهش قیمت اونس جهانی و کنترل نرخ ارز، چنانچه اتفاق خاصی رخ ندهد و نوسان افزایشی در قیمت اونس جهانی و نرخ ارز در داخل شکل نگیرد، احتمالا به سبب نبود تقاضا برای خرید مصنوعات طلا و سکه، در هفته پیش‌رو نیز روند کاهشی به صورت اندک و محدود ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر