بابک خرمدین | مادر بابک خرمدین

بابک خرمدین زنده می‌شود؟ | 45 ماه حبس برای مادر بابک خرمدین

دادیار شعبه سوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران از 45 ماه حبس برای مادر بابک خرمدین خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

بابک خرمدین کارگردان سینما است.بابک خرمدین در لندن تحصیل کرده است.بابک خرمدین در جوانی کشته شد.بابک خرمدین توسط پدر و مادرش به قتل رسید.بابک خرمدین کارگردان فیلم سوگنامه‌ای برای یاشار است.

بابک خرمدین

بیوگرافی بابک خرمدین

بابک خرم‌دین در سال 89 به‌عنوان دانشجو راهی لندن می‌شود و در آن‌جا با مساله مهاجرت و غربت درگیری پیدا می‌کند. وی فیلم «سوگنامه‌ای برای یاشار» را تا حد زیادی با الهام گرفتن از آن دوره زندگی خود ساخته است؛ این فیلم روایت زندگی روزمره یاشار مهاجر ایرانی ترک تبار در لندن است که با ویزای دانشجویی وارد لندن شده است. همزمان با اتمام کالج، دچار مشکل مالی و دلتنگی برای خانواده‌اش و ایران می‌شود و بین ماندن و برگشتن مردد است.فیلم «سوگنامه‌ای برای یاشار» یک اثر مستند داستانی به شمار می‌رود که در گروه هنر و تجربه اکران شد.

بابک خرمدین

آثار بابک خرمدین

“بور بیجاده رنگ” 1386 (22 دقیقه)
“سه شنبه: مامان” 1388 (9 دقیقه)
فیلم نیمه بلند داستانی “روزن (کورسو) ” 1389 (42دقیقه) با حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
فیلم بلند داستانی “سوگنامه‌ای برای یاشار” 1392 ساخته شده در لندن (72 دقیقه)
ساخت سه فیلم کوتاه داستانی به نام‌های “برش” 1383 به مدت (12 دقیقه
جوایز بابک خرمدین
برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی برای ” بور بیجاده رنگ” در جشنواره بین‌المللی فیلم آسا (فیلم‌های انسان دوستانه) 1388 و کاندید در (فیلمنامه، تصویر برداری، تدوین و صدا)
برنده دیپلم افتخار بهترین کارگردانی برای فیلم “بور بیجاده رنگ” در پنجمین جشنواره بین‌المللی پروین اعتصامی 1388
برنده جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه و بهترین صدا برای فیلم “بور بیجاده رنگ” در ششمین جشنواره دانشجویی فیلم نهال (دانشگاه هنر) 1388 و کاندید بهترین (تصویر برداری و تدوین)

بابک خرمدین

فعالیت‌های بابک خرمدین


پخش فیلم‌های برش، سه شنبه: مامان، روزن (کورسو) و سوگنامه‌ای برای یاشار در جشنواره‌های: فیلم کوتاه تهران، سینما حقیقت، تصویر سال، جشنواره‌ی یاس (رسانه‌های تصویری) و…
حضور به مدت یک سال در دایره فیلم و سریال ارتش و ساخت برنامه‌های مختلف برای ارتش جمهوری اسلامی ایران (1387-88)
ساخت چند مستند تحت عنوان ” داغ عشق” در مورد جانبازان در ماه مبارک رمضان برای شبکه چهار سیما (1392)
مسئول سینمایی فرهنگسرای دانشجو (شفق) سال1387(فرصت نمایش)
برگزاری کلاس‌های نقد و تحلیل آثار کریشتف کیشلوفسکی (فیلمساز لهستانی) در گروه فرهنگی هنری ضمیر. (1388)
تدریس کارگردانی در انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر تهران (1389)
تدریس در دانشگاه جامع علمی-کاربردی فرهنگ و هنر، رشته‌ی سینما (واحد 4) و (واحد 48) از سال 1393
ساخت مستند ” روایت یک انحراف” در مورد وضعیت فرهنگی سینمای ایران (1387)
نگارش چند فیلمنامه داستانی به نام‌های ” ورودی سیزده”، ” دهانم زیبا و چشمانم سبز” (برگرفته از داستان کوتاهی از سالینجر)، “کنتراست” و فیلمنامه‌ی بلند سینمایی “رویای مرد مضحک”
نمایش فیلم بلند داستانی”سوگنامه‌ای برای یاشار” از 12 دی ماه 1394 در سینما‌های هنر و تجربه

خودکشی برادر بابک خرمدین

اخباری تکان دهنده خودکشی ناموفق افشین خرمدین در شبکه‌های مجازی و کانال منتشر می‌شود که توسط پلیس تکذیب شد.شایعاتی مبنی بر خودکشی برادر بابک خرمدین منتشر شد که گفته شده است او بر اثر سو مصرف الکل در بیمارستان لقمان بستری شده و اقدام به خودکشی در کار نبوده است.

سایت روزنامه فرهیختگان نوشت: “برادر بابک خرمدین که ساکن شهرک اکباتان بوده، بر اثر استفاده بیش از حد نوشیدنی الکی احتمالاً با هدف خودکشی، مصدوم گردیده و هم‌اکنون با حال نامساعد در بیمارستانی در تهران بستری است.

بابک خرمدین

مرگ بابک خرمدین در جوانی

جسد سلاخی شده ی بابک خرمدین نیمه شب 27 اردیبهشت ماه سال 1400 در سطل زباله ای در اکباتان یافت شد .

پدر این کارگردان اعتراف کرده که به خاطر اختلافات خانوادگی او را به قتل رسانده است .

پدر بابک خرمدین گفت: پسرم مجرد بود، به خاطر اختلافاتی که داشتیم صبح قتل – روز یکشنبه- او را با خوراندن مواد بیهوشی، بیهوش کردم سپس با ضربات چاقو به قتل رساندم و برای خارج کردن جسدش آن را تکه تکه کرده و در نزدیک‌ترین سطل آشغال خیابانی انداختم

هنوز انگیزه اصلی و ماجرای اختلاف بابک خرمدین با پدر و مادرش مشخص نشده است .

ررسی‌های اولیه نشان می‌داد اعضای کشف‌شده متعلق به مردی است که زمان زیادی از قتل او نمی‌گذرد. به همین دلیل ماجرا به محمدجواد شفیعی، بازپرس کشیک دادسرای امور جنایی تهران، گزارش و به دستور او اعضای بدن کشف‌شده برای تشخیص هویت مقتول به پزشکی قانونی منتقل شد.

همزمان مأموران اداره دهم پلیس آگاهی به تحقیقات میدانی در این خصوص پرداختند. آنها با کنترل تصاویر ضبط‌شده دوربین مداربسته‌ای که در آن حوالی قرار داشت زن و مردی سالخورده را دیدند که ساعتی قبل کیسه محتوی بقایای جسد را در سطل زباله انداخته‌اند.

به نظر می‌رسد بزرگترین مشکلی که می‌تواند زمینه‌ساز این نوع جنایت‌های خانوادگی شود، اختلالات روانی، یا فشار اقتصادی یا حتی به زعم بسیاری از افراد، فساد اخلاقی فرد قربانی خشونت نیست، بلکه دلیل اصلی ضعف آگاهی و مهارت در خانواده است. ما با ناآگاهی و جهل در نقش‌پذیری خانوادگی مواجهیم. والدین باید نقش پدر و مادر بودن خود را دریابند و بدان عمل کنند، در حالی که می‌بینیم برخی از آنها تنها شایسته عنوان والدین هستند نه چیزی بالاتر؛ یعنی تنها عامل تولد فرزندان خود هستند، در حالی که پدر و مادری کردن مرتبه‌ای بالاتر از والد بودن است. جایگاهی پرمسئولیت و حساس که چهار نقش کلیدی بر عهدۀ آنهاست: مراقبت، شناخت و آگاهی، رشد و پرورش، و آموزش و الگودهی.

پدر و مادر کسانی هستند که در جایگاه نخست قادر، مشتاق و توانمند در مراقبت کردن از فرزندان خود باشند. مراقبت از سلامت جسم، ذهن، عواطف و روان فرزند خود تا درگیر با بیماری‌های تهدیدکننده نشود. برخی والدین، در این زمینه تنها به مراقبت جسمی فرزند خود توجه دارند و از سلامت ذهن و روان و عواطف او غافل می‌شوند و دلیل عمدۀ آن هم عدم سلامتی خودشان در این زمینه‌هاست. همچنین پدر و مادر باید شناخت و آگاهی خود را از ویژگی‌های شخصیتی، رفتاری، هوش و علایق فرزند خود بالا ببرند. هر چه قدر شناخت و آگاهی والدین از فرزند خود بیشتر باشد، نگرانی‌های آنها کمتر خواهد بود.

ارسال نظر