خبر فوری | فوری : ردپای بلاگر معروف در قتل شمال تهران | او کیست؟

فوری : ردپای بلاگر معروف در قتل شمال تهران | او کیست؟

یک زن و دو مرد ایرانی ساکن خارج از کشور که با راه‌اندازی سایت‌های شرط‌بندی در فضای مجازی میلیاردها تومان کلاهبرداری کرده‌اند، به دادسرای جنایی تهران احضار شدند.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 اواخر سال گذشته مرد جوانی به پلیس فتا مراجعه و از کلاهبرداری یک سایت شرط‌بندی شکایت کرد. مرد جوان گفت: مدتی قبل در یک سایت بازی و شرط‌بندی عضو شدم که شرایط وسوسه انگیزی داشت به عنوان مثال می‌‌توانستیم پولی را که برنده می‌‌شدیم به هر مقداری که بود همان روز برداشت کنیم یا اینکه درصد بالایی شارژ رایگان برای بازی به ما هدیه می‌‌داد. اما مدتی بعد تمام دارایی خودم و خانواده‌ام را در این قمار از دست دادم و در واقع مورد کلاهبرداری قرار گرفتم.

با شکایت پسر جوان، تحقیقات آغاز و در ادامه کارآگاهان با شکایت‌های مشابه از سایت‌های شرط‌بندی و قمار روبه‌رو شدند.

در ادامه بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد گردانندگان این سایت‌های شرط‌بندی و قمار، سه شاخ اینستاگرامی به نام‌های ساشا سبحانی، امیر تتلو و دنیا جهانبخت هستند.

از سویی در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد ساشا که پسر سفیر سابق ایران در ونزوئلا بوده، در سال 91 به اتهام شرکت در نزاع منجر به قتل در دادسرای امور جنایی پایتخت پرونده دارد.

ماجرا از این قرار بود که بامداد 18 فروردین سال 91، پسر جوانی در یکی از بیمارستان‌های تهران جان باخت و با اعلام موضوع  به بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی پایتخت، مشخص شد پسر جوان با ضربه چاقو مصدوم شده و توسط دو نفر از دوستانش به بیمارستان منتقل شده بود اما به علت شدت جراحات جان باخت.

در بررسی‌ها معلوم شد یکی از افرادی که مقتول را به بیمارستان منتقل کرده، ساشا است. بنابراین وی احضار شد و به پلیس گفت: شب‌ حادثه، یک میهمانی شبانه در خانه‌ام واقع در خیابان فرشته برگزار کرده بودم که سر موضوعی بین میهمانان و چند نفر مقابل خانه درگیری رخ داد و  قاتل با چاقو ضربه‌ای به مقتول زد و فرار کرد. من و دوستم او را به بیمارستان بردیم که در آنجا جان باخت.

در ادامه تحقیقات تیم جنایی دریافت که عامل قتل به نام کاوه از کشور فرار کرده است. در حالی که تحقیقات برای دستگیری کاوه ادامه داشت، خانواده متهم با پرداخت یک میلیارد تومان، رضایت اولیای دم را جلب کردند. این در حالی بود که بررسی‌های جنایی نشان می‌‌داد قاتل به کانادا متواری شده است.

با گذشت 5 سال و یک‌ماه از جنایت، شخصی به دادسرای جنایی رفت و مخفیگاه کاوه را لو داد. او مدعی شد که کاوه یک سال قبل به ایران بازگشته است. بدین ترتیب مرد جوان را بازداشت کردند. کاوه در تحقیقات به قتل اعتراف کرد و گفت: سال 91 من به همراه دامادمان به یک میهمانی شبانه در پنت ‌هاوسی در خیابان فرشته دعوت شدیم. من صاحبخانه را از قبل می‌شناختم. عده‌ای از بازیگران و سوپراستارهای سینما به همراه بعضی از فوتبالیست‌ها هم آنجا آمده بودند. اما در پایان میهمانی بین دامادمان و چند نفر که مقابل ساختمان بودند دعوا شروع شد و در این درگیری ناخواسته دست به قتل زدم.

با توجه به اینکه تحقیقات تکمیلی در رابطه با سایر افراد شرکت کننده در این نزاع  منجر به قتل در دادسرای امور جنایی تهران ادامه داشت و از طرفی ساشا نیز با توجه به حضور در نزاع، یکی از متهمان این پرونده بود، بازپرس جنایی خواهان ارجاع پرونده کلاهبرداری این افراد به دادسرای جنایی شد و بازپرس محمدامین تقویان دستور احضار ساشا، دنیا و تتلو را به خاطر کلاهبرداری‌های میلیاردی از طریق سایت شرط‌بندی و قمار صادر کرد که چنانچه متهمان به دادسرا مراجعه نکنند، دستور جلب آنها از سوی بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی پایتخت صادر خواهد شد.

ارسال نظر