وام ازدواج | خبر مهم درباره وام ازدواج | متقاضیان بشتابید

خبر مهم درباره وام ازدواج | متقاضیان بشتابید

رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد: آیین‌نامه‌ تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج امروز به شبکه بانکی ابلاغ شد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

وام ازدواج به زودی پرداخت می شود. وام ازدواج از متقاضیان زیادی برخوردار است. وام ازدواج دارای شرایط خاصی است. وام ازدواج از سود کارمزد مناسبی برخوردار است. وام ازدواج اقساط بلند مدتی دارد.

وام ازدواج

شرایط جدید پرداخت وام ازدواج

سخنگوی دولت در جلسه امروز گفت: وام ازدواج باید در سقف زمانی ۱۰ روز پرداخت شود، در غیر این صورت تخلف حساب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، همچنین صالح آبادی پیرو تأکید رئیس جمهوری مبنی بر تسریع و تسهیل پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و پیرو بخشنامه‌های پیشین این بانک با موضوع پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تصریح کرد: دو نکته مهم حسب دستور رئیس جمهوری به شبکه بانکی ابلاغ شد.

نخست آنکه درباره وثایق مطابق با نص صریح قانون، بانک‌‌ها و موسسات اعتباری مکلفند مبتنی بر اعتبارسنجی متقاضیان، حداکثر با اخذ یک سفته از متقاضی یا یک ضامن معتبر به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

وی یادآور شد: همچنین بانکها می‌توانند در چارچوب ضوابط و مقررات مربوطه و حسب دستور العمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد (بخشنامه شماره ۲۴۷۹۲‌/۰۱ مورخ ۰۴‌/۰۲‌/۱۴۰۱) نسبت به اخذ تضامین و وثایق اقدام کنند.

صالح آبادی تأکید کرد: این دستورالعمل بر روی وب سایت بانک مرکزی در دسترس است و در صورت عدم اجرا یا تأخیر در پرداخت تسهیلات تخلف محسوب شده و قابل پیگیری در مراجع ذی صلاح است.

رئیس شورای پول و اعتبار درباره دومین نکته گفت: دومین مورد آن است که مردم باید در اسرع وقت و بر اساس زمان بندی مشخص تکلیفشان برای اخذ وام مشخص شود؛ لذا بر همین اساس به شبکه بانکی موظف است به محض تکمیل مدارک توسط متقاضی حداکثر ظرف ۱۰ روز باید پول به حساب مشتری واریز شود.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: لذا بانک موظف است در اسرع وقت ضمن تعیین شعبه، پذیرش و تعیین تکلیف متقاضیان در صف سامانه قرض‌الحسنه ازدواج، با تکمیل مدارک توسط متقاضی ظرف مدت حداکثر ۱۰ روزکاری نسبت به پرداخت تسهیلات یاد شده اقدام کند.

صالح آبادی در رابطه با تسهیلات فرزندآوری خاطرنشان کرد: در این باره نیز مشابه با تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و به همان شکل برخورد می شود. لذا بانکها بایستی ظرف ۱۰ روز پول را به متقاضی واریز کنند و در صورتی که بانکها این کار را انجام ندهند با بانک خاطی برخورد انضباطی انجام می شود.

ارسال نظر