حقوق بازنشستگان | شوک بد به حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان آب رفت

شوک بد به حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان آب رفت

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادعای تشکل‌های بازنشستگان در مورد باقی‌ماندن ۲۵ درصد از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را تایید کرد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

حقوق بازنشستگان با افزایش همراه شد. حقوق بازنشستگان هر سال افزایش می یابد. حقوق بازنشستگان زیر خط فقر است. حقوق بازنشستگان کفاف هزینه های زندگی آنها را نمی دهد. حقوق بازنشستگان تغییرات جدیدی دارد.

حقوق بازنشستگان

جزئیات جدید افزایش حقوق بازنشستگان

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: هر ضریب افزایشی که درباره حقوق بازنشستگان اعمال می‌شود، به آن همسان‌سازی صورت گرفته نیز اصابت می‌کند.

خبرآنلاین گزارش داد، بحث همسان‌سازی حقوق‌های بازنشستگان تامین اجتماعی یکی از دغدغه‌های این قشر پس از بحث افزایش حقوق بازنشستگان محسوب می‌شود.

میرهاشم موسوی در رابطه با این موضوع توضیحاتی ارائه داد.

موسوی در پاسخ به پرسشی درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پس از افزایش حقوق‌ها اظهار کرد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در اسفندماه سال ۱۳۹۹ و پس از آن سال ۱۴۰۰ انجام شده است.

وی ادامه داد: هر ضریب افزایشی که درباره حقوق بازنشستگان اعمال می‌شود، به آن همسان‌سازی صورت گرفته نیز اصابت می‌کند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به این سوال که «آیا ادعای تشکل‌های بازنشستگان مبنی بر باقی ماندن ۲۵درصد از همسان‌سازی‌ها را تایید می‌کنید؟» توضیح داد: این ۲۵درصد باقی‌مانده درست است ولی ۲۵درصد مزبور مربوط به زمان برقراری حقوق است و عددی که از این ۲۵درصد روی حقوق مستمری تاثیر می‌گذارد چیزی بین ۴ تا ۵ درصد است.

میرهاشم موسوی تصریح کرد: به‌صورت جدی پیگیر اعمال تاثیر همین ۲۵ درصد باقی‌مانده در سال جاری هستیم و این موضوع حق بازنشستگان است و ما نیز اعلام کردیم که باید برای سایر سطوح باید اعمال شود.

ارسال نظر