آبله میمون | هشدار: شیوع گسترده آبله میمون | خیلی مراقب باشید

هشدار: شیوع گسترده آبله میمون | خیلی مراقب باشید

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالت متحده (CDC) از شناسایی بیش از ۱۴۰۰ مورد ابتلا به آبله میمونی در ۴۴ ایالت و منطقه در این کشور خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

آبله میمون در بسیاری از کشورها مشاهده شده است. آبله میمون در کشور شیوع پیدا کرده است. آبله میمون علایم مختلفی دارد. آبله میمون طول درمان به نسبت طولانی دارد. آبله میمون منجر به راه اندازی آزمایشگاه های ویژه در کشور شده است.

آبله میمون

اطلاعات مهم درباره آبله میمون

این سازمان همچنین نسبت به افزایش آمار مبتلایان به آبله میمونی در این کشور در آینده نیز هشدار داده است.

به گفته یکی از مقامات مرتبط با این سازمان، در پی افزایش موارد ابتلا به آبله میمونی تقاضا برای دریافت واکسن این بیماری نیز افزایش یافته است.

این مقام مسوول همچنین افزود: از آنجایی که علائم آبله میمونی معمولاً در عرض سه هفته پس از ابتلا به آن بروز می کند، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها انتظار دارد موارد ابتلا به این بیماری در این کشور در ماه‌های ژوئیه و اوت (ماه جاری و ماه آینده میلادی) روند افزایشی داشته باشد.

به گزارش سی ان بی سی، بر اساس آخرین گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در ایالت متحده، تاکنون بیش از ۱۱ هزار مورد ابتلا به آبله میمونی در سراسر جهان شناسایی شده است.

آبله میمونی بیماری نادر ویروسی است که بین انسان‌ها منتقل می شود و به طور معمول این بیماری خفیف است و بیشتر افراد در مدت چند هفته کوتاه بهبود پیدا می کنند. علائم اولیه بیماری آبله میمونی شامل تب، سردرد، درد عضلانی، کمردرد و ورم غدد لنفاوی و خستگی است.

ارسال نظر