مرگ |مرگ تلخ مسافر جوان در سد | تسویه حساب شخصی کار دست این مرد جوان داد؟

مرگ تلخ مسافر جوان در سد | تسویه حساب شخصی کار دست این مرد جوان داد؟

روز گذشته جسد مسافر جوان در سد همه را شوکه کرد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

جوتیار برزیگر روز یکشنبه اظهار کرد: عصر دیروز در پی تماس مردمی مبنی بر غرق شدن مردی در مخزن سد این شهر نزدیک پل شهدا، سریعا نیروهای امداد و نجات هلال احمر و آتش نشانی واحد شهر ربط به محل مورد نظر اعزام شدند.

برزیگر افزود:‌در بررسی‌ها مشخص شد جوان ۲۱ ساله اهل شهر ربط برای تفریح و شنا به دریاچه سد رفته ولی به علت ناآشنایی به فنون شنا و بی احتیاطی غرق شده است.

وی اضافه کرد: به علت تاریکی هوا جستجوها برای فرد غرق شده به صبح امروز موکول شد و از ساعت 7 صبح جستجوها با کمک نیروهای امدادی و مردمی شروع شد که نهایتا جسد جوان غرق شده توسط یک غواص محلی از آب بیرون کشیده شد.

هشدار جهت شنا نکردن و ممنوعیت آن در دریاچه سد

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هشدارهای زیادی جهت شنا نکردن و ممنوعیت آن در دریاچه سد اعلام شده اما همچنان بی توجهی می‌شود از شهروندان خواست ضمن رعایت نکات ایمنی در صورت بروز حادثه سریعا به نیروهای امداد و نجات گزارش دهند.

برزیگر یادآور شد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۳ نفر جوان در منابع آبی این شهرستان غرق شده و جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش ایرنا، سد سردشت از نوع سنگ‌ریزه‌ای با هسته رسی با طول دریاچه حدود ۳۰ کیلومتر بوده و در ۱۳ کیلومتری جنوب شرقی این شهر بر روی رودخانه زاب کوچک ساخته شده است؛  این مکان هم‌اکنون به یکی از نقاط مهم گردشگری شهرستان تبدیل شده و گردشگران زیادی از شهرهای همجوار نیز برای تفریح به این محل می‌آیند.

این شهرستان  با جمعیت ۱۲۰ هزار نفری در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای چهار شهر و ۶ دهستان با ۲۲۸ روستای سکنه‌دار است و با کشور عراق مرز مشترک به طول ۱۰۰ کیلومتر دارد.

ارسال نظر