آبله میمون |علایم اولیه آبله میمون | طول درمان آبله میمون

علایم اولیه آبله میمون | طول درمان آبله میمون

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل از شناسایی یک فرد مبتلا به آبله میمون در شهرستان خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

آبله میمون این روزها در حال شیوع است. آبله میمون در بسیاری از کشورها یافت شده است. آبله میمون علایم مختلفی دارد. آبله میمون درمان خاصی دارد. این افرداد به راحتی مبتلا به آبله میمون می شوند.

آبله میمون

 

علایم اولیه آبله میمون

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل از شناسایی یک فرد مبتلا به آبله میمون در شهرستان خبر داد و گفت: نمونه گیری برای تشخیص دقیق بیماری در حال انجام است.

مهر نوشت: حسین جلالی از شناسایی یک فرد مبتلا به آبله میمونی در شهرستان خبر داد و گفت: همکاران ما در مرکز بهداشت بابل در حال انجام آزمایش‌های لازم از این فرد که اکنون بستری است، هستند.

وی با عنوان اینکه فرد مورد نیاز بعد از ۲۴ ساعت شناسایی شد، افزود: متخصصان پوست و عفونی در حال بررسی موضوع هستند تا با نمونه گیری نتیجه گیری اعلام شود.

وی با اظهار اینکه بیماری آبله میمونی همانند کرونا نیست که قابلیت انتشار سریع را داشته باشد، از مردم خواست تا نگرانی در این زمینه نداشته باشند زیرا متخصصان در حال بررسی دقیق و کارشناسی بیماری هستند.

علامت ویژه آبله میمونی بزرگ شدن غدد لنفاوی است

به نقل از ایرنا دکتر سیدمحمد علوی شامگاه جمعه در بخش خبری سیمای مرکز خوزستان با اشاره به تفاوت های بیماری آبله مرغان و آبله میمونی بیان کرد: این بیماری به صورت ۲ مرحله ای ظاهر می شود و در ابتدا شبیه سرماخوردگی و یا آنفلوآنزا با تب، عضله درد، خستگی، سردرد و کوفتگی است که در این مرحله علامت ویژه آن بزرگ شدن غدد لنفاوی است.

وی افزود: از نظر اپیدمیولوژیک انتشار بیماری آبله مرغان سریع و به شدت واگیردار است وبیش از ۸۵ درصد افراد مورد تماس در صورت ایمن نبودن به این بیماری مبتلا می شوند.

علوی ادامه داد: در حالی که انتقال آبله میمونی کمتر و بیشتر از طریق تماس نزدیک پوستی است و افراد بدون علامت و در دوره کمون بیماری را منتقل نمی کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه پیش از این نیز اعلام کرده بود طبق بررسی‌های صورت گرفته افرادی که واکسن آبله را تزریق کرده‌اند تا حدی نسبت به این بیماری مصون هستند و دوره کمون این بیماری پنج روز است.

بر اساس این گزارش اولین مورد آبله میمونی هفته گذشته در یک بانوی ۳۴ ساله در اهواز شناسایی شد که همسر وی سابقه سفر به کانادا را داشته است؛ وضعیت عمومی این بیمار مناسب گزارش شده است.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب