یارانه معیشتی | یارانه معیشتی این افراد حذف شد | یارانه بگیران بخوانند

یارانه معیشتی این افراد حذف شد | یارانه بگیران بخوانند

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار با اشاره به اینکه کارگران مشکلات متعدد دارند گفت: افزایش دستمزد نتوانست مشکلات معیشتی کارگران را حل کند.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

یارانه معیشتی تیر ماه به زودی پرداخت می شود. یارانه معیشتی چند سالی است که پرداخت می شود. یارانه معیشتی تنها به برخی از افراد تعلق می گیرد. یارانه معیشتی رقم چندانی ندارد. جزئیات جدید یارانه معیشتی تیر ماه را از دست ندهید.

 یارانه معیشتی

جزئیات حذف یارانه معیشتی

محمدرضا تاجیک، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار درباره مشکلات کارگران گفت: یکی از مشکلات کارگران ناقص بودن سامانه وزارت کار در بحث هدفمندی یارانه‌ها است. اطلاعات تعداد زیادی از کارگران به روز نیست و ناقصی دارد و این مسئله باعث اجحاف در حق آنها شده است.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از کارگران به دلیل نقص در اطلاعات در طرح دریافت یارانه حذف شدند گفت: کارگران در بحث معیشت و مسکن هم مشکلات زیادی دارند.

 تاجیک با اشاره به تبصره دو ماده ۴۱ قانون کار که مرتبط با سبد معیشت خانوار کارگری است بیان کرد: با استخراج و به‌دست آوردن سبد معیشت کارگران از سوی کارشناسان وزارت بهداشت و انستیتو تغذیه میزان کالری لازم و حداقل‌های مصرفی و اقلام لازم خوراکی و غیرخوراکی، را برای تداوم فعالیت‌های روزمره محاسبه می‌کنیم.

عضو کارگری شورای‌عالی کار اظهار کرد: ما همه‌ساله حداقل‌ها را در نظر گرفتیم و همه‌ساله با شرکای اجتماعی خود در شورای سه جانبه کار تعامل کردیم و با این حال شکاف میان تورم و مزد آنقدر زیاد است که طرف کارگری هرچقدر هم انعطاف و تعامل و انعطاف به خرج دهد، بازهم به توافق نمی‌رسد.

 وی با بیان اینکه دستمزد مصوب هرساله هرگز نمی‌تواند ماده ۴۱ و تبصره دوم آن (سبد معیشت) را پوشش دهد گفت: درخواست افزایش حقوق مجدد را داشتیم چرا که با حذف ارز ترجیحی میزان تورم بر روی کالاها روند صعودی داشت و این مسئله باعث ایجاد مشکل برای بخش زیادی از جامعه از جمله کارگران شد.در حالی که به مهر ماه نزدیک می‌شویم کارگران در تأمین هزینه‌های نوشت افزار هم مشکل دارند. البته این از آنجایی ناشی می‌شود که کارگران در تأمین سبد هزینه‌ها و معیشت دچار مشکل هستند.

مشکل حق مسکن کارگران حل نشد

 تاجیک افزود: همچنان منتظر ابلاغ اصلاحیه حق مسکن هستیم. درست است که مجلس نسبت به این موضوع واکنش نشان داد اما دولت هنوز هیچ اقدامی نکرده است و در شرایطی که مسکن برای کارگران هزینه زیادی دارد ۱۰۰ هزار تومان رقمی نیست که در هزینه مسکن دیده شود اما چون مصوبه شورای‌عالی کار بود نباید حذف می‌شد.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب