ارز رمز| سرمایه گذاران در ارز رمز| ارزهای دیجیتال

فوری: یورو دیجیتال در راه است

فابیو پانتا(Fabio Panetta) – عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا – فاش کرد که نسخه دیجیتالی یورو ممکن است به یک ارز قانونی در منطقه اروپایی تبدیل شود.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

همانطور که بلومبرگ گزارش داد، اقتصاددان ایتالیایی و عضو بانک مرکزی اروپا – فابیو پانتا – در طی یک میزگرد در هلسینکی فنلاند به این ابتکار اشاره کرد. وی تاکید کرد که اگر بانک مرکزی اروپا به تلاش‌های خود برای راه‌اندازی ارز دیجیتال ادامه دهد، شکل جدید پول همه شانس‌ها را برای تبدیل شدن به ارز قانونی در داخل مرزهای اتحادیه اروپا خواهد داشت.

پانتا افزود که مقامات این تلاش را در دو سال آینده به طور کامل بررسی خواهند کرد. با این وجود، ایتالیایی معتقد است که دستیابی به چنین حرکتی “نباید بدیهی تلقی شود” و موسسه مالی باید بسیار محتاط باشد.

هفته گذشته، او با این استدلال مخالفت کرد که یورو دیجیتال در میان سایر ارزهای جایگزین «زائد» خواهد بود، زیرا بانک مرکزی اروپا قصد دارد CBDC خود را مقرون به صرفه کند و قابلیت استفاده آن را تضمین کند. مورد دوم حیاتی است زیرا می تواند پذیرش گسترده تری را در میان جمعیت عمومی فراهم کند. این اقتصاددان ایتالیایی افزود که ارز دیجیتال بانک مرکزی به اندازه کافی جذاب خواهد بود تا توجه جامعه را به خود جلب کند.

30% تخفیف کاشت ابرو با ضمانت نامه کتبی| مشاوره رایگان
30% تخفیف کاشت ابرو با تراکم بالا و خواب مناسب | همراه با ضمانت نامه کتبی
اگه به بازارهای معاملات آنلاین علاقه داری کلیک کن
بسیار سبک همراه با 2 صفحه نمایش با پردازش بالا در سری ZenBook Duo ایسوس!

در طول این رویداد، الویرا نابیولینا – رئیس بانک روسیه – با پانتا در مورد اینکه یک ارز دیجیتال بانک مرکزی چگونه باید باشد به توافق رسید.

چند ماه پیش، او اظهار داشت که CBDCها که تحت کنترل دولت کار می کنند، آینده شبکه مالی را نشان خواهند داد. از سوی دیگر، او منتقد سرسخت دارایی‌های دیجیتال خصوصی است که به نظر او بسیار نوسان دارند و سرمایه‌گذاران در صورت داد و ستد کردن با آن‌ها می‌توانند “مبلغ‌های هنگفتی” را از دست بدهند.

یورو دیجیتال می تواند سبزتر از بیت کوین باشد

در اوایل سال جاری، بانک مرکزی اروپا برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی مرحله تحقیقاتی پروژه یورو دیجیتال که به مدت ۲۴ ماه ادامه خواهد داشت، برجسته کرد. در دوره آزمایشی، بخش تحقیقات بانک مرکزی اروپا “به دنبال رسیدگی به مسائل کلیدی در مورد طراحی و توزیع” خواهد بود، زیرا نسخه دیجیتالی یورو “باید بتواند نیازهای اروپایی ها را برآورده کند.”

علاوه بر این، CBDC باید از فعالیت‌های غیرقانونی جلوگیری کند و از هرگونه تأثیر نامطلوب بر ثبات مالی و سیاست پولی جلوگیری کند. کریستین لاگارد – رئیس بانک مرکزی اروپا – گفت محصول مالی باید “ایمن ترین شکل پول” باشد.

در نهایت، بانک مرکزی اروپا وعده داد که مصرف انرژی یورو دیجیتال در مقایسه با بیت کوین «ناچیز» خواهد بود. البته شایان ذکر است که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و ارز دیجیتال اصلی دارایی های متفاوتی هستند.

CBDC یک نسخه دیجیتالی از ارز فیات یک کشور است که بانک مرکزی هنوز در کنترل کامل آن است. فاقد هرگونه تمرکززدایی است زیرا یک مرجع واحد وجود دارد که سیاست و مقررات پولی را شکل می دهد.

از سوی دیگر، بیت‌کوین کاملا برعکس است، به همین دلیل است که بسیاری معتقدند ظهور CBDC می‌تواند مردم را حتی بیشتر به سمت BTC سوق دهد.

ارسال نظر