اخبار بورس| بازار بورس| شاخص بورس

دهن کجی فرابورس به بورس

شاخص کل فرابورس با ۱۰۹ واحد افزایش تا رقم ۱۸ هزار و ۸۲۹ واحد صعود کرد. معامله گران این بازار ۱۷۳ هزار معامله به ارزش ۱۷ هزار و ۳۹۹ میلیارد ریال انجام دادند.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 شاخص کل بورس روزی پرنوسان را پشت سرگذاشت، به طوری که از ابتدای شروع ساعت معامله تا میانه های آن روندی نزولی داشت و تا یک میلیون و ۳۹۷ هزار واحد کاهش یافت. اما در ادامه توانست روندی صعودی به خود بگیرد با این حال در حالی به کار خود پایان داد که همچنان از صعود دقایق ابتدایی معامله جا ماند؛ به طوری که ۴۲۹ واحد کاهش یافت و در رقم یک میلیون و ۳۹۹ هزار واحد ایستاد.

این در حالی است که شاخص کل با معیار هم وزن روندی صعودی داشت و با ۱۹۷۷ واحد افزایش به رقم ۳۶۷ هزار و ۳۶۲ واحد رسید. معامله گران این بازار با انجام ۴۱۹ هزار معامله ارزش معاملات را به ۳۱ هزار و ۸۶۷ میلیارد ریال رساندند. ۲۴۷ نماد بورسی مثبت و ۱۴۸ نماد منفی بودند که از میان آنها  فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی پارس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل پتروشیمی بوعلی سینا و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار، سرمایه شاخص کل فرابورس با ۱۰۹ واحد افزایش تا رقم ۱۸ هزار و ۸۲۹ واحد صعود کرد. معامله گران این بازار ۱۷۳  هزار معامله به ارزش ۱۷ هزار و ۳۹۹ میلیارد ریال انجام دادند.

۱۷۰ نماد فرابورسی مثبت و ۷۷ نماد منفی بودند که از میان آنها بیمه پارساگاد، صنعتی مینو، سنگ آهن گهر زمین و فرابورس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پتروشیمی زاگرس، سرمایه گذاری سبا تامین و تولیدات پتروشیمی قاعد بصیر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

در بازار امروز ۱۰۷ نماد صف  خرید و ۶۲ نماد صف فروش بودند که ارزش صفهای خرید ۳۰۷۹ و ارزش صفهای فروش ۳۰۵۹ میلیارد ریال بود. بیشترین حجم معاملات نیز به نمادهای خودرو، خساپا و خ گستر تعلق داشت.

بیشترین ورود پول هوشمند نیز به نمادهای حافرین، برکت‌ح و حفار بود.

ارسال نظر