شپنا افزایش سرمایه داد + جزئیات

روز گذشته شایعه‌ای درباره افزایش سرمایه شپنا از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها در فضای مجازی منتشر شد که مدیران این شرکت را مجبور به شفاف‌سازی در این باره و ارسال اطلاعیه‌ای بر روی سایت کدال کرد. افزایش سرمایه شپنا به کجا رسیده است؟

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

روز گذشته شپنا از نماد‌های پالایشی که سهام آن در صندوق پالایشی یکم حاضر است، توانست معاملات بسیار خوبی را پشت سر بگذارد.

نماد «شپنا» از گروه پالایشی با داد و ستد بیش از ۱۸۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۷۲ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات بازار را از آن خود کرد.

​شفاف‌سازی درباره افزایش سرمایه

همچنین در روز خوب نماد معاملاتی شپنا خبر دیگری نیز درباره افزایش سرمایه آن منتشر شد. شپنا طی اطلاعیه‌ای که بر روی کدال قرار داد درباره افزایش سرمایه خود شفاف‌سازی کرد و آخرین خبر‌ها در این زمینه را منتشر کرد.

در این اطلاعیه آمده بود:

عطف به درخواست شماره پیگیری ۷۸۳۵۶۲ به استحضار می‌رساند پس از انتشار گزارش توجیهی حسابرسی نشده افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی زمین‌های شرکت، با توجه به ابلاغیه ۷ خرداد ۱۳۹۹ سازمان بورس و اوراق بهادار و نیاز به اخذ اصالت ثبتی زمین‌های شرکت، فرآیند بررسی حسابرس مستقل و کارشناسان رسمی دادگستری نهایی و نهایتاً گزارش حسابرسی شده در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در سامانه کدال انتشار عمومی گردید و هم اکنون پرونده افزایش سرمایه در مرحله بررسی و کارشناسی و صدور مجوز افزایش سرمایه از طرف آن سازمان محترم می‌باشد.

مساحت زمین‌های پالایشگاه اصفهان ۸ میلیون مترمربع

گفتنی است مهدی صرامی، معاون مالی و اقتصادی شپنا طی مصاحبه‌ای در روز گذشته مورخه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ گفت: درحال‌حاضر گزارش توجیهی افزایش سرمایه برای سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال شده تا در صورت اخذ مجوز مجمع عمومی فوق العاده شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها برگزار گردد.

صرامی گفت: میزان افزایش سرمایه طبق اطلاعیه منتشر شده از ۷۶۰۰ میلیارد تومان به ۱۳ هزار و ۹۴۷ میلیارد تومان خواهد بود که معادل ۸۳ درصد است.

وی گفت: مساحت زمین‌های پالایشگاه اصفهان ۸ میلیون مترمربع است که درحال‌حاضر از این محل افزایش سرمایه خواهیم داشت.

ارسال نظر