شاخص کل کانال ۱.۵ میلیون واحدی را از دست داد!

روز یکشنبه با رشد شاخص کل، این شاخص توانست کانال ۱.۵ میلیون واحدی را برای دقایقی دوباره باز پس بگیرد. اما شاخص کل با وجود بسته بودن بازار نتوانست کانال ۱.۵ میلیون واحدی را حفظ کند!

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

روز گذشته مورخه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ بورس یکی از روز‌های سبز دیگر را پشت سر گذاشت و شاخص کل با کمک معاملات خوب پالایشی‌ها و سایر بزرگان بورس توانست رشد ۱۹۱۹۵ واحدی را تجربه کند. با پایان معاملات روز گذشته در ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه رو به روی شاخص کل رقم یک میلیون و ۴۹۹ هزار و ۹۹۹ واحد به ثبت رسید تا تنها برای یک واحد شاخص کل نتواند کانال ۱.۵ میلیون واحدی را به خود ببیند.

شاخص بورس

 

درست ۵ دقیقه بعد از پایان معاملات، اما شاخص کل ۲ واحد دیگر افزایش واحد داد تا شاخص کل در پایان معاملات این هفته حسرت ۱.۵ میلیون واحد در دلش باقی نماند و با سطح یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد معاملات این هفته را به پایان برساند.

نکته جالب اینجا بود که علیرغم تعطیلی بورس در روز گذشته و پایان معاملات، شاخص کل نتوانست که کانال ۱.۵ میلیون واحدی را حفظ کند و در ساعت ۱۶ و ۵۲ دقیقه شاخص کل با عقب گرد ۷۷ واحدی به سطح یک میلیون و ۴۹۹ هزار و ۹۲۳ واحدی بازگشت.

دلیل این عقب گرد شاخص از کانال ۱.۵ واحدی احتمالا عدم تایید معاملات در برخی نماد‌ها بوده است. به هر صورت، برای فتح دوباره کانال ۱.۵ میلیون واحدی باید منتظر آغاز معاملات در هفته آینده باشیم.

ارسال نظر