اخبار اقتصادی | قیمت مسکن و آپارتمان در تهران | قیمت مسکن در تهران

قیمت مسکن و آپارتمان ها منطقه 5 تهران چند؟

قیمت خانه و آپارتمان در منطقه 5 تهران با جزئیات متراژ در این گزارش بخوانید.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت مسکن در تهران بسیار گران است. قیمت مسکن و خانه دانشجویی بر اساس مصوبه وزارت علوم تعیین شد. قیمت مسکن در تهران بر اساس فاصله از مترو و مراکز تجاری سنجیده می شود. قیمت مسکن در اطراف تهران به مراتب ارزان تر است. جزئیات قیمت مسکن در تهران را در ادامه بخوانید.

قیمت خانه در تهران

قیمت مسکن در منطقه 5 چند است؟

منطقه ۵ در شمال غربی تهران قرار دارد و از سمت شمال به دامنه‌ کوه‌های البرز، از سمت شرق به بزرگراه محمد علی جناح و از سمت جنوب به جاده مخصوص کرج منتهی می ‌شود. بیشترین ساخت و ساز در این منطقه از حدود ۴۰ سال پیش شروع شد و به بیشترین رشد خود رسید. این منطقه افراد بسیار زیادی را برای سکونت و سرمایه‌گذاری، جذب کرده است.

واحد آپارتمانی ۹۴ متری در المهدی که ۱۳ سال از ساخت آن گذشته باشد و ۲ اتاق خواب داشته باشد، ارزشی معادل ۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان دارد.

آپارتمانی ۱۳ ساله در شهرک‌ آپادانا با متراژ ۱۲۷ متر و ۳ اتاق خواب، معادل ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

اگر قصد خرید آپارتمان در جنت‌آباد جنوبی را دارید، می‌توانید با سرمایه‌ای معادل ۵ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان واحدی ۱۰۲ متری که ۱۱ سال از ساخت آن گذشته باشد و ۲ اتاق خواب داشته باشد را خریداری‌ کنید.

در روز های اخیر واحدی ۱۴۵ متری در باغ‌فیض که ۱۱ سال از ساخت آن گذشته باشد و ۲ اتاق خواب داشته باشد، با مبلغی معادل ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به فروش رسیده است.

برای خرید واحد آپارتمانی ۱۰ ساله در اکباتان با متراژ ۱۸۷ متر و ۳ اتاق خواب، به بودجه‌ای معادل ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان احتیاج دارید.

آپارتمانی نوساز در جنت‌آباد مرکزی با متراژ ۱۱۶ متر و ۲ اتاق خواب، قیمتی بالغ‌بر ۷ میلیارد و ۴۷۱ میلیون تومان دارد.

برای خرید واحدی ۱۲۰ متری در پونک درصورتی که این واحد نوساز باشد و ۳ خواب داشته باشد، به سرمایه‌ای معادل ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان احتیاج دارید. همچنین واحدی نوساز در همین منطقه با متراژ ۸۰ متر و ۲ اتاق خواب، قیمتی معادل ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دارد.

توجه داشته‌باشید این ارقام براساس واحدهایی است که در تهران به فروش گذاشته شده و قطعا به طور دقیق قیمت مسکن در محله‌های یاد شده را تبیین نمی‌کند. قیمت مسکن در هرمنطقه مطابق با سن بنا، امکانات واحد، کوچه و خیابان، شرایط مالک و فروشنده و... متفاوت خواهد بود.

قیمت مسکن علی الحساب شد

خلیل محبت خواه مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران هم اعلام کرد نرخ‌های واحد‌های نهضت ملی مسکن به صورت علی الحساب است و قیمت‌های تعیین شده هرساله متناسب با تعرفه‌های فصلی سازمان برنامه و بودجه افزایش می‌یابد.

اومی گوید: روند ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن در شهر‌های مختلف تهران با رشد خوبی همراه بوده ودر بسیاری از شهر‌های واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن که از سال گذشته آغاز شده بود به مراحل خوب وپیشرفت‌های مناسب رسیده است.

 برای ساخت واحد‌های طرح‌های نهضت ملی مسکن تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی تا ۲۰۰ میلیون تومانی برای کلان شهر تهران شهر‌های جدید و روستا‌ها در نظر گرفته شده است که میزان اقساط این تسهیلات هم حدود ۳ تا ۴ میلیون تومان است که یک سال پس از تحویل واحد‌ها اقساط آن‌ها شروع می‌شود.

 بازار مسکن هم اکنون با ورود این ۴ میلیون واحد مسکونی و همراه با ورود بخش خصوصی برای ساخت واحد‌های مسکونی به صورت شخصی به سمت رونق و در نتیجه کاهش حرکت میکند که این خود می‌تواند یک نشانه مناسبی برای بهبود وضعیت بازار مسکن باشد که نتیجه بهبود این بازار تاثیر بسیار مناسبی در بازار اجاره خواهد گذاشت.

سید عباس رهگشای افزود: در ماه‌های گذشته همزمان با نام‌نویسی طرح نهضت ملی مسکن، برنامه قیمت‌گذاری و نحوه اجرای آن از سوی راه و شهرسازی استان در دستور کار قرار گرفت که طی مذاکرات فشرده با انبوه‌سازان، قیمت پایه اجرا برای ساخت اسکلت، آجرچینی، نمای بیرون و طراحی داخلی برای هر متر مربع پنج میلیون تومان اعلام می‌شود.

وی توضیح داد : البته طبق برآورد انبوه‌سازان استان، قیمت تمام‌شده اجرای این طرح با محوطه‌سازی، لوله کشی تامین آب آشامیدنی، فاضلاب، انتقال برق و گاز و همچنین راه‌اندازی مراکز خدماتی و رفاهی در مجتمع به حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هر متر مربع خواهد رسید و رقم تعیین شده به این معنا است که قیمت تمام شده یک خانه ۱۰۰ متر مربعی در طرح نهضت ملی مسکن در مازندران طبق محاسبه روز ۶۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

معاون راه و شهرسازی مازندران با اظهار این که مساحت خانه ها در طرح نهضت ملی مسکن در مقیاس‌های مختلف ۵۰ تا ۷۰، ۸۰ تا ۱۰۰ و همچنین ۱۱۰ تا ۱۴۰ متر مربع با توجه به میزان درآمد و توان مالی متقاضیان متغییر خواهد بود ، گفت : از مجموع ۳۸ هزار واحد مسکونی که ساخت آنها سهمیه سال نخست مازندران است  ، مساحت حدود ۲۰ هزار واحد ۵۰ تا ۷۰ متر مربع در نظر گرفته شده است.

وی گفت که حدود ۵۰ انبوه ساز متولی ساخت و ساز در طرح نهضت ملی مسکن مازندران شده اند که صفر تا صد کار حتی تامین نیروی انسانی را بر عهده دارند و تاکید شده است که نیروی انسانی مورد نیاز اجرای طرح هم که حدود ۲۰ هزار نفر برآورد شده باید با اولویت بومیان تامین شود.

رهگشا اظهار داشت : در زمان حاضر حدود ۱۰ هزار نفر از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در مازندران که آورده ۳۰ میلیون تومانی خود را به حساب وزارت راه و شهرسازی واریز کردند، برای دریافت تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی به بانک‌های عامل استان معرفی شده اند و معرفی بقیه به بانک ها هم با واریز  سهمشان انجام خواهد شد.

وی مهم‌ترین چالش در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مازندران را تامین زمین عنوان کرد و گفت که در زمان حاضر با همراهی دستگاه‌های اجرایی، حدود یک‌هزار هکتار زمین برای سال اول اجرای این طرح در حریم شهری استان آماده شد اما برای اجرای این طرح در سال‌های آینده، کمبود زمین در بافت شهری یک چالش اساسی  خواهد بود.

طرح نهضت ملی مسکن را دولت سیزدهم برای خانه دار کردن مردم ارائه کرد که قرار است در چارچوب آن سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته و تحویل متقاضیان شود. سهم مازندران از این طرح سالانه ۳۸ هزار و در مجموع ۱۵۲ هزار خانه است.  

ارسال نظر