اخبار روز | اخبار جدید امروز 15 شهریور

خبر فوری: اولین نسل اینترنت صیانت فعال شد | والدین اینترنت کودک را فعال کنند!

والدین می‌توانند با وارد شدن به سایت اینترنت کودک دسترسی فرزندان خود را به سایت‌های مختلف اینترنتی مدیریت کنید.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

پدر و مادر با وارد شدن به سایت ۴۵۶٫ir می‌توانند محدودیت‌های لازم را که برای اینترنت کودک در نظر گرفته شده است، اعمال کنند.

به نقل از ایسنا، چهارمین جلسه کارگروه راهبردی و تدوین الگو عملیاتی و مقررات عمومی صیانت از کودکان و نوجوانان در فضا مجازی، در راستای اجرایی‌سازی بند الف ماده ۴_۱ سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضا مجازی که در جلسه شورای عالی فضا مجازی کشور مصوب شده بود، امروز به میزبانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

 

yektanet.com

معرفی طرح اینترنت کودک و ارائه نظام‌نامه رده‌بندی سنی محتوا و خدمات همچنین گزارش تلوبیون توسط سازمان صدا و سیما از موارد مورد بررسی در این نشست بود.

پیش از این عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از رونمایی طرح اینترنت کودک در هفته جاری خبر داده بود.

روش‌های محدود کردن اینترنت برای کودکان

با ورود به سایتی که با عنوان اینترنت کودک معرفی شده است، خطاب به پدران و مادران گفته شده که با استفاده از چند روش می‌توانند دسترسی فرزندان خود را به سایت‌های مختلف اینترنت مدیریت کنند.

همچنین در بخشی از سایت به رده‌بندی یا لیست سایت‌های اینترنتی اشاره شده که با ورود به این بخش چهار عنوان سایت‌ با رنگ‌بندی سبز، سفید، زرد و نارنجی مشاهده می‌شود که هر کدام لیستی از سایت‌های که برای دسترسی کودکان و نوجوانان مناسب هستند را دربردارند.

سند حمایت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، از سال ۱۳۹۸ در دستور کار شورای عالی فضا مجازی قرار گرفته بود تا به واسطه آن اینترنت کودکان از اینترنت عمومی جامعه مستقل شود و هم تولید محتوا گسترده‌ای مخصوص کودکان و نوجوانان در فضای اینترنت انجام شود و امکاناتی را در اختیار والدین و خانواده‌ها برای کمک به فرزندانشان قرار دهد. در نهایت این سند در ۱۷ خرداد ماه سال گذشته به تصویب شورای عالی فضا مجازی رسید.

همچنین اعلام شده بود که سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، در راستا تبیین الزامات و طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات پس از استحضار مقام معظم رهبری، برای اجرا به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شده است. این سند با هدف ارتقا بهره‌برداری از فضا مجازی و صیانت از خردسالان، کودکان و نوجوانان و فراهم‌سازی فضا ویژه در چارچوب فرهنگ اسلامی- ایرانی برای استفاده مناسب از فضا مجازی و پیشگیری از آسیب‌های احتمالی برای آنها تدوین و به تصویب شورای عالی فضای مجازی کشور رسید.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب