مهدی طارمی | مهدی طارمی بازیکن

اتفاق بد برای مهدی طارمی بعد از برد تیم ملی | مهدی طارمی توان ادامه بازی را دارد؟

کارشناس فوتبال درباره شرایط تیم ملی ایران در جام جهانی قطر صحبت کرد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

مهدی طارمی ستاره تیم ملی ایران است.مهدی طارمی مهاجم ایران پورتو است.مهدی طارمی بازیکن سابق پرسپولیس است.مهدی طارمی آقای گل لیگ پرتغال است.مهدی طارمی از ارکان مهم صعود تیم ملی به جام جهانی است.

در مورد تفاوت جام جهانی 2022 قطر با دوره‌های قبلی چه نظری دارید؟

روزهای اولی که گفتند قطر با چه ترفندها و قربانی دادن هایی مثل سپ پلاتر، بکن باوئر، میشل پلاتینی و بقیه و حتی خود بن همام که رئیس کنفدراسیون آسیا و یک نظامی بود توانست میزبانی این رقابت ها را به دست آورد ما خوشحال بودیم که در منطقه غرب آسیا و کشور کوچک و مسلمانی  مثل قطر میزبان جام جهانی شده و امیدوار بودیم این کشور بتواند از پس این میزبانی بر بیاید؛ موضوعی که یک وزنه بزرگ برای قطر بود اما این کشور به کمک انگلیسی ها و فرانسوی ها برای اجرا این میزبانی و با بهره گیری از بودجه فراوانی که برای آن در نظر گرفته بودند کار را آغاز کردند. در این میان این کشور کارگرهای زیادی را از کشورهای دیگر را به خدمت گرفت که قربانی زیادی هم داشت. 500 کارگر هندی در این مسیر کشته شد. الان که جام جهانی 2022 شروع شده است احساس می کنیم این جام از قطر بزرگتر است، البته نه از نظر جغرافیایی. این موضوع از نظر معنوی، ابعاد سیاسی، اجتماعی و شخصیتی برای قطر صدق می کند. شور و ذوقی که در مسابقات جام جهانی به عنوان یک رخداد بزرگ ورزشی بود، در این دوره وجود ندارد. در حالی که چند روزی از آغاز این رقابت ها گذشته، احساس می کنم که چقدر جام جهانی در قطر بی رونق شده، خیابان ها خبری از شور جام جهانی نیست. در دوره های قبل این شور و شوق در آلمان، فرانسه، ایتالیا و ... وجود داشت اما در این دوره خبری از این شور و شوق نیست. 

 شما 10-12 دوره از جام جهانی را پشت سر گذاشته‌اید؛ خاطره انگیزترین جام جهانی که حضور و کار در آن را تجربه کرده‌اید کدام دوره بود؟

جام جهانی 1994 با فینال ایتالیا و برزیل جام پرستاره و فوق العاده ای بود. این جام  مورد علاقه مردم بود و تیم های آمریکای لاتین در اوج خلاقیت های خودشان بودند. غیر از این دوره در سال 1982 هم برزیل و فرانسه یک فوتبال دیگر در جهان ارائه دادند و مردم از آن بازی لذت بردند اما باز تاکید می کنم جام جهانی 94 به نظر من بهتر و قوی تر و مردم پسندتر بود بود. 

مهدی طارمی

* گروه ایران را در جام جهانی 2022 چگونه می‌بینید؟

فوتبال مان یک رشدی کرده و حضور در 6 دوره جام جهانی کار راحتی نبوده و حتما یک چیزی داریم. به اعتقاد من نیروی بالقوه ای در فوتبال ما وجود دارد. نیروی انسانی خوبی در فوتبال ما وجود دارد که می توانیم این کار را کنیم. فکر می کنم با وجود بازی هایی که از  ولز و آمریکا دیدیم در این دوره شانس صعود داریم. از نظر نفرات خیلی خوب  هستیم و این می تواند به ما کمک کند تا نتیجه خوبی بگیریم. می توانیم روی پیروزی برابر آمریکا و ولز حساب کنیم. ژاپن با 2 گل آمریکا را مانند آب خوردن برد. ولز هم بازی هایش زیاد جالب نبود و همه این مسائل می تواند امید ما را برای نتایج خوب در دو بازی آینده بالا ببرد. ​استراتژی ما این است که 6 امتیاز بگیریم و به مرحله بعدی صعود کنیم.

 کدام یک از بازیکنان حال حاضر تیم ملی را دوست دارید؟

من شرایط فنی بازیکنی مثل مهدی طارمی را دوست دارم و بعد از طارمی، سردار آزمون را خیلی می پسندم. این ها مهره های استثنایی هستند. مهاجمان خیلی خوبی داشتیم. فوتبال ما مهاجمانی مثل برومند و جدی کار را داشتیم بعد از آن بهزادی، مظلومی، علی پروین و ... را در فوتبال دیده ایم اما مثل طارمی را کم دیده ایم. مهدی برای بازی مقابل ولز و آمریکا مهره ای تعیین کننده است و پیش بینی می کنم طارمی به دو تیم ولز و آمریکا گل می زند.

منبع: برنا

مهدی طارمی

مهدی طارمی

بیوگرافی مهدی طارمی

مهدی طارمی بازیکن فوتبال اهل ایران در پست مهاجم است که برای باشگاه پورتو در لیگ برتر پرتغال و تیم ملی ایران بازی می‌کند. طارمی در باشگاه پرسپولیس در دو فصل پیاپی1395-94 و 1395-96 آقای گل لیگ برتر ایران و نیز در همین فصل بازیکن سال فوتبال ایران شد.

 او سپس در الغرافه قطر و ریوآوه پرتغال هرکدام یک فصل بازی کرد و به باشگاه پورتو انتقال یافت. طارمی در پورتو در فصل 2019-2020 بهترین گلزن لیگ برتر پرتغال شد. او در فصل 2020-21 نیز با ثبت بیشترین پاس گل فصل، در ترکیب منتخب لیگ برتر پرتغال قرار گرفت و بهترین گل لیگ قهرمانان اروپا 2020-21 را در مقابل چلسی با ضربهٔ برگردان به ثمر رساند که این گل نامزد دریافت جایزه پوشکاش فیفا سال2021 شد.

طارمی در ردهٔ ملی از سال 1394 به تیم ملی ایران دعوت شد و در بازی‌های انتخابی جام جهانی 2018 از بازیکنان کلیدی در صعود تیم ملی ایران به جام جهانی 2018 بود. او در جام جهانی 2018 و جام ملت‌های آسیا 2019 در ترکیب اصلی ایران حضور داشت.

مهدی طارمیدوران حرفه ای مهدی طارمی

مهدی طارمی، فوتبالیست مطرح ایرانی متولد 27 تیر 1371 در بوشهر است.طارمی فوتبال را بصورت جدی از سال 1377 وقتی 6 ساله بود زیر نظر پدرش در مدرسه فوتبال صدا و سیما شروع کرد و در سال 1381 وارد تیم جوانان «برق بوشهر» شد.سپس در تیم «حیات بوشهر» بازی کرد و در سال 1384 به جوانان «باشگاه ایرانجوان» پیوست و سال 1387 وارد رده بزرگسالان این تیم شد.این ملی پوش ایرانی پورتو، فرزند آخر است و برادرش بنام محمد (بازیکن فوتبال) و یک خواهر هم دارد.او در محله ای به نام شغاب بوشهر به دنیا آمده است.از ابتدا پرسپولیسی بوده است اما خواهر و برادرش استقلالی هستند و در خاطره ای می‌گوید: هر وقت با استقلال بازی داریم، خواهر و برادرم می گویند امیدواریم پرسپولیس 2 گل و استقلال 3 گل بزند.طارمی نتوانست سربازی خود را در تیم نظامی فجر سپاسی بگذراند به همین دلیل سال 1391 او یک و نیم سال از خدمت اش را در پادگان نیروی دریایی بوشهر گذراند.

مهدی طارمی

درخشش ادامه دار مهدی طارمی در دل اروپا در کرانه شهر بندر نشین پورتو او را به ستاره ای تغییر ناپذیر در ترکیب دراگائو بدل کرده. برای ما که برای تماشایش با رگ های برآمده گردن که برتافته از احساسات ذاتی او را دنبال می کنیم، درخشش وصف ناشدنی که برایمان یادآورِ یکی از مودب و عاقل ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ماست؛ یادآورِ یکی از بهترین و پرتلاش ترین آنها، یادآورِ وحید هاشمیان.

وحید هاشمیان  شماره 16 شناخته شده در منطقه "روهر" ؛ از گِلزنکرشن گرفته تا دورتموند و فراتر از آن. مردی با خاصیت اغوای مدافعان و گلرها.

در عصری که فوتبالمان تازه رنگ و روی مدرن شدن به خود گرفته بود، تازه طعمِ لژیونر شدن را با ابهت شهریارِ فوتبال ما علی دایی طی دیدارهای آرمینیا بیله‌فلد و بعدتر با پیراهن اوپلِ مونیخی ها و جامه با نوارهای عمودی و عریضِ هرتابرلین شناختیم؛ روحیه جنگندگی و شوت های سهمگین کریم باقری را طی دیدارهای بوندس‌لیگا تجربه کرده و فرارهای برق آسای خداداد عزیزی را در اف سی کلن رویت کردیم.

کمی بعد تر برای فوتبال ما که چارچوب حرفه ای بودن را شناخته بود، به نظاره نشستن مهاجمِ سربه‌زیری که پرچم کشورش را به دست گرفته و با پشتکار زیاد سری در میان سرها درآورد حس خاصی داشت که شاید آن را بشود به گلزنیهای دائمی مهدی طارمی در پورتو مقایسه کرد.

پس برای خیلی‌ها برگردان معرکه طارمی در دیدار برابر چلسی، همان حس و تعلقی را داشته که قبل تر قیچیِ به یاد ماندنی هاشمیان . ضربه ای برای بازکردن قفل دروازه مونیخ 1860.

مهدی طارمی

مهدی طارمی در تیم ملی

مهدی طارمی با 187 سانتی متر قد و 79 کیلوگرم وزن، راست پا می باشد اما توانایی بازی با پای چپ را هم دارد.وی در فروردین 1394 با تک گلی که از نقطه پنالتی مقابل النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا زد به شدت محبوب پرسپولیسی ها شد.او در مدت سه فصل خود در پرسپولیس 112 بازی به میدان رفت و 55 گل بثمر رساند و بعنوان بهترین گلزن تاریخ باشگاه نیز لقب گرفت.طارمی چند روز قبل از ورود به باشگاه پرسپولیس در 26 اردیبهشت 94 توسط  کارلوس کیروش به تیم ملی دعوت مهدی طارمی از بازیکنان تاثیرگذار در تیم ملی است.او سابقه انجام 57 بازی در ایران را دارد و 27 گل را به ثمر رسانده است.او نقش موثری در صعود ایران به جام جهانی قطر ایفا کرد.او اخیرا از وضعیت بلاتکلیف تیم ملی با انتشار توییتی انتقاد کرده بود. شد.او سال 93 – 94 علاوه بر برترین مهاجم لیگ ، مرد سال فوتبال ایران نیز شد.

مهدی طارمیمهدی طارمی و ازدواج

مهدی طارمی یکی از ستاره های فوتبال است که بسیار موردتوجه رسانه‌ها قرار می‌گیرد.یکی از اتفاقاتی که هواداران او بسیار منتظر آن بودند، رخ داد که این رویداد، ازدواج وی است.مهدی طارمی از همسر خود سرانجام با انتشار عکسی رونمایی کرد که البته این تصویر غیررسمی بوده و هنوز واکنش او را به دنبال نداشته است.او سال گذشته بعد از گلزنی حرف p را نشان می‌دهد و ظاهرا این حرف، اول اسم همسرش است. طارمی بعد از پایان دادن به فصل سنگین فوتبالی خود در پورتو، قصد دارد مراسم عروسی خود را در بوشهر یا اصفهان برگزار کند. او و همسرش مشغول تدارک در این زمینه هستند و به زودی مراسم عروسی خود را برگزار می‌کنند.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب