قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه در بازار

قیمت طلا و سکه امروز به بازار شوک وارد کرد | قیمت طلا و سکه به چند رسید؟ + جدول

قیمت سکه و قیمت طلا امروز چهارشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۱ را در جدول زیر مشاهده کنید. علاوه بر قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه می‌توانید قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم را نیز مشاهده فرمایید.

قیمت طلا و سکه امروز به بازار شوک وارد کرد | قیمت طلا و سکه به چند رسید؟ + جدول
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا و سکه در بازار تغییر کرد. قیمت طلا و سکه در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا و سکه با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا و سکه در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا و سکه امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا و سکه

آخرین قیمت طلا و سکه

قیمت طلا

بروزرسانی: چهارشنبه 30 آذر - 08:53

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 17,417,000
طلای ۲۴ عیار 23,222,000
طلای 18 عیار / 740 17,184,000
طلای دست دوم 17,184,300
آبشده کمتر از کیلو 75,460,000
مثقال طلا 75,460,000
انس طلا 1,813.90

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی 185,240,000
سکه بهار آزادی تک فروشی  180,250,000
نیم سکه تک فروشی 119,800,000
ربع سکه تک فروشی 89,700,000
سکه گرمی تک فروشی 44,400,000
تمام سکه (قبل 86) 179,500,000
نیم سکه (قبل 86) 86,500,000
ربع سکه (قبل 86) 45,500,000

نوسانات بازار و وضعیت حباب در بازار سکه

حباب سکه

حباب سکه امامی 17,810,000
حباب سکه بهار آزادی 12,720,000
حباب نیم سکه 35,890,000
حباب ربع سکه 47,670,000
حباب سکه گرمی 23,700,000

سخنگوی دولت: دشمن با فشار بر نرخ ارز آن را افزایش داد تا قیمت طلا و خودرو نیز افزایش پیدا کند

سخنگوی دولت سیزدهم گفت: کسانی که برای افزایش قیمت دلار تلاش می‌کنند تکلیف خود را با مردم و حاکمیت مشخص کردند.

علی بهادری‌جهرمی سه‌شنبه ۲۹ آذرماه در برنامه "بدون واسطه با دولت" که در سالن شهید چمران دانشکده علوم دانشگاه بوعلی‌سینا برگزار شد، اظهار کرد: گروه‌های مختلف، برخی پیشرو و برخی پیرو هستند؛ کسی که بعد از جنگ جهانی خودش را بالا نشانده و دلارش را مبنا گذاشته و نهاد حقوق و سیاسی خود را مبنا قرار داده و اجازه نمی‌دهد کسی که مصرف کننده است، جای پیشرو را بگیرد.

بهادری‌جهرمی تصریح کرد: این تفکر تمام توان خود را پای کار می‌آورد تا ایران مصرف کننده و پاسبان آن در منطقه باشد. پس از ناامیدی در جنگ نظامی، مسیر را به سمت فشار اقتصادی عوض می‌کند تا سایر شئون زندگی زیرسوال برود. ۴۰ سال است با تمام قوا سعی می‌کند ما را با تحریم‌ها فلج کند.

وی ادامه داد: ما در قبال این تفکر سیاست‌های مختلفی داشتیم؛ برخی اوقات فکر کردیم با تعامل می‌توانیم به خواسته‌هایمان برسیم و برخی اوقات نپذیرفتیم. ورق حرکت در ۱۰ سال گذشته که رو به پاسخگویی بود، در نتیجه منجر به تورم ۶۰ درصدی، فوت روزانه ۷۰۰ نفر در کرونا و غیرحضوری بودن فعالیت دانشجویان شد.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: با تغییر رویه، دولت شروع کرد یکی یکی دردهای حاصل شده را درمان کردن و در همین راستا رشد اقتصادی صفر درصد مهار شد تا به مسیر انقلاب بازگردد و نتیجه بازگشت به ریل انقلاب، تکرار حرکت تاریخی دشمن است. 

بهادری‌جهرمی ادامه داد: در همین راستا دشمنان جلوگیری از نمایش دستاوردها در کنار دست گذاشتن روی نقاط ضعف را درنظر گرفتند. به جای ۵۰ سال پیش که از خدمات بهداشتی هندی و پاکستانی استفاده می‌کردیم، امروز دانشجویان این کشورها متقاضی تحصیل در کشور ما هستند.

وی با بیان اینکه امروز رشد علمی کشور در حوزه‌های نانو و تکنولوژی ایران را تحسین می‌کنند، گفت: این آمارها نباید دیده شود چراکه دشمن نمی‌خواهد اعتماد به نفس احیاء شود.

سخنگوی دولت ادامه داد: در سه ماهی که سعی کردند تلخی حادثه ناگوار را با آتش لحظه‌ای تلخ کنند، طرح آبرسانی به سنندج بعد از ۱۱ سال تکمیل شد و آبرسانی به همدان بعد از ۱۷ سال در شرف افتتاح است همچنین به فناوری درمان سرطان خون با ژن‌درمانی رسیدیم و نیروگاه اتمی کارون افتتاح شد. از طرفی، ماهواره‌بر قائم تست شد و موفق بود. خبر رشد خرید تضمینی گندم ۶۰ درصدی شد و ما به ۱۰ کشور صاحب بزرگترین تلسکوپ‌های جهانی ملحق شدیم که در کنار مشکلات دیده نشد.

سخنگوی دولت در رابطه با افزایش قیمت‌ها، بیان کرد: دشمن ما سعی کرد با ایجاد ناامنی رشد علمی را تعطیل کند و طبیعتا جلوی حل مشکلات و درمان دردها گرفته شد. دشمنان، فوت خانم امینی را برای آشوب آفرینی، بهانه کردند.

بهادری‌جهرمی ادامه داد: اعتراض را در ادوار مختلف داشتیم و پیش‌تر تجمعات اعتراضی مانند اعتراض معلمان و کارگران دیده می‌شد اما دشمن سعی کرد در این فقره مانع شود تا آشوب ایجاد کند.

وی با بیان اینکه دشمن وقتی دید بدنه مردم به آشوب‌ها نپیوستند، دوباره در مسیر اقتصادی قرار گرفت، گفت: دشمن با فشار بر نرخ ارز آن را افزایش داد تا قیمت طلا و خودرو نیز افزایش پیدا کند. این تغییرات مقطعی و موقتی است و تلاش‌های دشمن با اقدامات پیشگیرانه و طراحی عملیات قرارگاه جنگی ناکام خواهد ماند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: متاسفانه رشد اقتصادی در طول ۱۰ سال تعطیل و خلق نقدینگی ۴۴ درصد بود به طوریکه تورم ۶۰ درصدی را در شهریور ۱۴۰۰ تحویل گرفتیم. دولت سیزدهم مثل دولتی نیست که قیمت دلار طی هشت سال رکورد افزایش بیش از ۱۰ برابری را بزند بنابراین افزایش مقطعی قیمت‌ها را نباید مبنای قضاوت قرار بدهیم، اگر بتوانیم خلق نقدینگی را مهار کنیم، تاثیرش به زودی قابل لمس خواهد بود.

بهادری‌جهرمی در رابطه با اقدامات دولت، مطرح کرد: حداقل حقوق از سه به شش میلیون رسید، سربازان این کشور حداقل پنج میلیون تومان حقوق می‌گیرند، در همین یک سال نرخ بیکاری از دو رقم به یک رقم رسیده، رشد اقتصادی شش ماهه در صنعت ۵.۱ بوده، در حوزه خودرو تعداد تولید در سال پایانی دولت قبل ۶۰۰ هزار خودرو بود اما امروز به بیش از دو برابر رسیده است.

وی در رابطه با جراحی اقتصادی دولت، گفت: شیوه تخصیص یارانه در گذشته به صورتی بود که افراد هر چه بیشتر مصرف می‌کردند، یارانه بیشتری داشتند. امروز ۴۰۰ هزار تومانی که پرداخت می‌شود، قابل مقایسه با مقدار یارانه قبلی نیست.

سخنگوی دولت در پاسخ به شعار "بی‌شرف" دانشجویان، گفت: بی‌شرف کسی است که ۱۷ هزار نفر را در کشور ترور می‌کند، کاپیتولاسیون تصویب می‌کند، به صدام لبخند می‌زند، از تحریم‌ها حمایت می‌کند، از حمله نظامی حمایت می‌کند و ۳۵ میلیارد دلار را برمی‌دارد و از کشور می‌رود.

وی با بیان اینکه کسی به‌خاطر سطل آشغال اعدام نشده است، پرسید: وحشیانه کشتن "عجمیان‌"ها و "علی‌وردی‌"ها را نمی‌خواهید ببینید؟ باید از آنها تشکر کرد؟ باید چشم‌هایمان را باز کنیم! می‌توانید تصور کنید عربستان ۲۵ میلیون دلار برای شبکه‌ای هزینه کند که واقعیت را منعکس کند؟

وی در پاسخ به سوال یک دانشجو در رابطه با بازداشت "عرفان زارعی" پس از صحبت با سخنگوی دولت در دانشگاه خواجه نصیر، مطرح کرد: این آقا دو ماه پس از گفت‌وگو با من و در جریان دیگری و در خارج از دانشگاه بازداشت شده است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه بیماری اقتصادی ما طی چند سال مزمن بوده است، گفت: آیا مشکل اقتصاد، خودرو و تورم مشکل امروز ماست؟ متاسفانه مسیر دولت قبل تحریم اقتصادی را مانع نشد و حتی به تحریم‌ها ضریب داد و نتیجه این است که میانگین تورمی کشور طی پنج سال اخیر بیش از ۱۰۰ سال گذشته بوده و درمان آن زمان طولانی‌تری را می‌طلبد البته شاخص‌ها نشان می‌دهد در حال بهبود است.

بهادری‌جهرمی خاطرنشان کرد: من کاروان امنیتی ندارم، یک روز هم تیم امنیتی نداشتم و زندگی را در زیلوها، سیاه‌چادرها و سفرهای جهادی آموختم.

وی ادامه داد: ۱۳ میلیون تومان از دانشگاه تربیت مدرس به عنوان عضو هیات علمی دریافت می‌کنم و همین مقدار را هم از نهاد رئیس جمهوری حقوق می‌گیرم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه نگران جان و امنیت مردم هستیم، مطرح کرد: سر کار کسانی که با عشق ویزا گرفتن فعالیت می‌کنند، نروید.

بهادری‌جهرمی در رابطه با فیلترینگ، گفت: زمان انتخابات اعلام کردیم که دولت برنامه‌ای برای فیلترینگ ندارد و الان پای حرفمان هستیم اما قواعد را زیر پای گذاشتند و کلیپ آموزش کوکتل موتولف منتشر کردند. وقتی بستر اقدام علیه امنیت ملی در این پلت‌فرم‌ها مهیا شده حاکمیت مکلف است آن را مدیریت کند.

وی با تاکید بر اینکه دولت برنامه برای فیلترینگ نداشته اما حوزه امنیتی ورود کرده است، ادامه داد: تامین امنیت جدا از حکمرانی فضای مجازی است. اگر شبکه ملی ارتباطات فعال شده بود امروز کسب‌وکار مردم زیرسوال نمی‌رفت، قبلا ۳۰ درصد رشد داشته اما امروز در یک سال و چهار ماه حدود ۳۰ درصد رشد داشته است و کسی که باعث‌ شده جلوی کسب و کار مردم گرفته شود باید پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه دولت آمریکا گفته تحریم‌ها علیه ایران فلج کننده است، اظهار کرد: الان خودشان گفتند باید انقلابی در تحریم‌ها صورت گیرد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه مرجع ما بانک مرکزی است، گفت: آمارها باید مستند و رسمی باشد، یک نفر از سوپرمارکت سر کوچه آمار می‌داد که خاطره خوبی از آن نداریم.

بهادری جهرمی، پاسخی به سوال یک دانشجو در رابطه با گشت ارشاد، نداد.

دیدگاه خود را ارسال کنید