قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه در بازار

کولاک قیمت طلا امروز 15 دی | قیمت طلا به چند رسید؟

آخرین قیمت سکه و طلا برای امروز پانزدهم دی ماه ۱۴۰۱ اعلام شد که بر اساس آن قیمت سکه امامی به ۲۰ میلیون و ۳۲۵ هزار تومان رسید؛ البته حباب این سکه روی رقم ۲ میلیون و ۸۴۶ هزار تومان است.

کولاک قیمت طلا امروز 15 دی | قیمت طلا به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا و سکه امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

قیمت سکه امامی امروز پنجشنبه پانزدهم دی ماه سال ۱۴۰۱ به ۲۰ میلیون و ۳۲۵ هزار تومان رسید و حباب این سکه روی رقم ۲ میلیون و ۸۴۶ هزار تومان ماند. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت یک میلیون و ۸۴۴ هزار تومان معامله شد.

قیمت سکه (تا لحظه تنظیم گزارش)

سکه قیمت امروز (تومان) حباب (تومان)
سکه امامی (طرح جدید) ۲۰.۳۲۵.۰۰۰ ۲.۸۴۶.۰۰۰
سکه بهار آزادی ۱۹.۴۹۶.۰۰۰ ۲.۰۲۶.۰۰۰
نیم سکه ۱۱.۹۵۰.۰۰۰ ۳.۲۱۶.۰۰۰
ربع سکه ۸.۶۰۰.۰۰۰ ۴.۲۳۳.۰۰۰
سکه گرمی ۴.۴۰۰.۰۰۰ ۲.۲۴۹.۰۰۰

 

قیمت طلا (تا لحظه تنظیم گزارش)

طلا قیمت امروز (تومان)
۱۸ عیار ۱.۸۴۴.۰۰۰
۲۴ عیار ۲.۴۰۵.۰۰۰
طلای دست دوم ۱.۷۸۰.۳۸۸
مثقال طلا ۷.۸۱۶.۰۰۰
انس طلا ۱۸۴۹ دلار و ۴۷ سنت

 

همچنین قیمت انس طلا نیز در بازار جهانی ۱۸۴۹ دلار و ۴۷ سنت است.

آخرین نرخ گرم طلا ۱۸ عیار

قیمت طلا پایین آمد و هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۱،۷۹۸،۲۰۰ (یک میلیون و هفتصد و نود و هشت هزار و دویست) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۶۷ درصدی داشته است.

آخرین نرخ مثقال طلا ۱۸ عیار

همچنین هر مثقال طلا ۱۸ عیار با کاهش ۰.۶۴ درصدی نسبت به روز قبل، ۷،۷۸۷،۰۰۰ (هفت میلیون و هفتصد و هشتاد و هفت هزار) تومان معامله شد.

قیمت دلار در بازار متشکل امروز

قیمت دلار در بازار متشکل، امروز به ۳۷،۴۷۶ (سی و هفت هزار و چهارصد و هفتاد و شش) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۰۷ درصدی داشته است.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز

یورو در بازار آزاد، امروز به ۴۰،۳۳۷ (چهل هزار و سیصد و سی و هفت) تومان رسید که نسبت به روز قبل، افزایش ۰.۰۶ درصدی داشته است.

آخرین نرخ پوند

پوند، امروز به ۴۵،۸۳۱ (چهل و پنج هزار و هشتصد و سی و یک) تومان رسید که نسبت به روز قبل، افزایش ۰.۰۹ درصدی داشته است.

آخرین نرخ درهم امارات (حواله)

همچنین درهم امارات (حواله) بدون تغییر نسبت به روز قبل، ۱۰،۹۵۰ (ده هزار و نهصد و پنجاه) تومان معامله شد.

قیمت لیر ترکیه امروز

لیر ترکیه در بازار داخلی هم ۲،۱۱۰ (دو هزار و یکصد و ده) تومان قیمت خورد.

آخرین نرخ دلار کانادا

همچنین دلار کانادا با افزایش ۰.۲۳ درصدی نسبت به روز قبل، ۲۸،۰۹۳ (بیست و هشت هزار و نود و سه) تومان معامله شد.

قیمت سکه امامی امروز

قیمت سکه امامی به ۱۸,۳۰۰,۰۰۰ (هجده میلیون و سیصد هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل، بدون تغییر است.

آخرین نرخ نیم سکه

نیم سکه، امروز به ۱۱،۸۵۰،۰۰۰ (یازده میلیون و هشتصد و پنجاه هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۴۲ درصدی داشته است.

قیمت ربع سکه امروز

همچنین ربع سکه بدون تغییر نسبت به روز قبل، ۸،۶۰۰،۰۰۰ (هشت میلیون و ششصد هزار) تومان معامله شد.

آخرین نرخ سکه گرمی

هر سکه گرمی در بازار داخلی هم ۴،۴۰۰،۰۰۰ (چهار میلیون و چهارصد هزار) تومان قیمت خورد.

ریزش طلا و سکه ادامه دارد

قیمت طلا و سکه که در روزهای گذشته الاکلنگی بود، امروز همگرا شد. امروز قیمت‌ها در بازار فلز زرد به شکل محسوسی کاهش داشت. هر چند این روند نزولی مانند اولین روز هفته میلیونی نبود، اما سکه امامی را به کف کانال ۱۹ میلیون تومانی نزدیک کرد.

تجارت نیوز نوشت: به عقیده تحلیلگران، اصلاح نرخ سکه طلا با یک روز تاخیر نسبت به دلار در حال انجام است و روند کاهشی قیمت دلار، امروز در قیمت طلا و سکه خود را نشان داده است.

از سوی دیگر کارشناسان بازار روند ناهمسان قیمت طلا و سکه از یکدیگر طی روزهای گذشته را به میزان عرضه و تمایل به خرید سرمایه‌گذاران نسبت می‌دهند. آن‌ها معتقدند افرادی که در روزهای گذشته سکه خریده‌اند، چشم انتظار بازار دلار هستند تا قیمت بالا برود و به دنبال آن قیمت سکه بار دیگر به کانال ۲۲ میلیون تومانی بازگردد .

برخی معامله‌گران بازار هم می‌گویند در صورتی که قیمت دلار افت قابل توجهی را تجربه کند و سطوح حمایتی را از دست دهد، فشار فروش در بازار سکه به صورت قابل توجهی بیشتر خواهد شد.

حباب سکه بازار طلا را داغ کرد

از دیدگاه برخی معامله‌گران، تمایل به خرید طلا در بازار نسبت به سکه افزایش یافته است. قیمت طلا دیروز (دوشنبه 12 دی) تا محدوده یک میلیون و 850 هزار تومان رشد کرد. به نظر می‌رسد حباب بالای سکه تمایل به خرید طلا را افزایش داده است.

امروز تمامی قطعات سکه به غیر از سکه گرمی کاهش قیمت داشتند. بیشترین سهم هم مربوط به سکه امامی با ۵۴۸ هزار تومان کاهش قیمت بود. این قطعه از سکه در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۹ میلیون و ۳۵۵ هزار تومان در حال معامله است.

سکه بهار نیز با ۴ هزار تومان کاهش قیمت به ۱۹ میلیون و ۶ هزار تومان رسید. نیم سکه امروز ۳۰۰ هزار تومان ارزان شد و در لحظه نگارش این گزارش در کف کانال ۱۲ میلیون تومانی در حال معامله است. ربع سکه امروز ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد و این کاهش قیمت، نرخ این قطعه از سکه را به ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رساند.

سکه گرمی ثابت ماند

سکه گرمی امروز بدون تغییر قیمت در محدوده روز گذشته مبادله شد. قیمت این قطعه از سکه در لحظه نگارش این گزارش ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

عرضه سکه کاهش یافت؟

رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در این رابطه به اقتصاد ۲۴ گفت: تقاضای طلای آب شده و سکه در حالی افزایش عجیبی داشته که برای مصنوعات طلا تقاضای همیشگی و طبیعی وجود دارد.

ابراهیم محمدولی در مورد دلیل افزایش قیمت عجیب سکه در روزی که شاهد ثبات قیمت طلا و دلار هستیم، گفت: هم تقاضا بر رشد قیمت سکه موثر بوده است و هم عرضه. عرضه سکه کمتر از تقاضاست که موجب شده قیمت سکه روند افزایشی را طی کند.

چرا مردم به خرید سکه روی آورده اند؟

این کارشناس بازار طلا و سکه در مورد دلیل افزایش تقاضا در بازار گفت: در شرایطی که بازار طلا و سکه دچار نوسانات قیمتی می‌شود، از نگاه ما یکسری خرید‌ها یا تقاضا‌های کاذب انجام می‌شود وگرنه دلیلی ندارد که سکه در یک روز شاهد افزایش قیمت ۵۰۰ هزار تومانی در طول دو ساعت باشد.

محمدولی با اشاره به اینکه یکسری معاملات کاذب در بازار طلا و سکه ایجاد شده است، ادامه داد: برخی سرمایه گذاران عجولانه عمل می‌کنند و به محض اینکه می‌بینند طلا و سکه کمی کاهش قیمت را تجربه کرده (همانند روز یکشنبه که شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم) به منظور کسب سود شروع به خرید سکه و طلای آب شده می‌کنند که همین خرید‌های عجولانه و معاملات کاذب موجب افزایش تقاضا و در نهایت افزایش قیمت می‌شود.

سکه بازان باز هم سود کردند

رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با اقتصاد ۲۴ تصریح کرد: کسانی که پول یا سرمایه‌ای دارند، بازار‌ها را رصد می‌کنند تا جذاب‌ترین بازار را برای سرمایه گذاری برگزینند و شرایط حالِ حاضر بازار‌ها و نوسانات قیمت طلا و سکه موجب شده برخی از آب گل آلود ماهی بگیرند و سکه را مأمن خوبی برای سرمایه گذاری بیابند.

محمدولی ادامه داد: هرچند روز شنبه به دلیل کاهش قیمت دلار در بازار غیررسمی، قیمت طلا و سکه کاهشی شد و سکه دو کانال سقوط کرد، اما امروز شاهد برگشت قیمت سکه به مدار افزایشی بودیم.

آیا آرامش به بازار طلا و سکه برمی گردد؟

این کارشناس بازار طلا و سکه با بیان اینکه کلید برگشت به عقب قیمت‌ها در بازار طلا و سکه در دست بانک مرکزی است، گفت: قیمت دلار به میزان محدودی نسبت به روز یکشنبه نوسانات افزایشی داشته که امیدواریم مسئولان بانک مرکزی بتوانند جلوی نوسانات دلار را بگیرند تا بازار‌های مختلف از جمله بازار طلا و سکه روی آرامش را به خود ببینند.

محمدولی در مورد پیش بینی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه در شب عید ۱۴۰۲ به اقتصاد ۲۴ گفت: تقاضای سکه و طلا از اواسط بهمن ماه همانند روند هر ساله افزایش می‌یابد، زیرا جشن‌ها و مراسمات در ایام عید و تعطیلات بیشتر از قبل می‌شود و به همین دلیل از اواسط بهمن ماه مردم برای آن جشن‌ها و سنت‌ها و رسم و رسومات خود وارد بازار طلا و سکه می‌شوند و تقاضای جدید به طور قطع می‌تواند بر قیمت‌ها تاثیر بگذارد. امیدواریم بازار در این ایام خوب باشد و داد و ستد مصنوعات طلا هم رونق بگیرد، اما نوسان درون آن ایجاد نشود.

دیدگاه خود را ارسال کنید