قیمت طلا | آخرین اخبار قیمت طلا

رکورد کاهش قیمت طلا در یک ماه اخیر | کولاک قیمت طلا امروز 25 بهمن در بازار

دیروز در بازارهای جهانی هر اونس طلا 0.2 درصد کاهش یافت و به 1862.42 دلار رسید. معاملات آتی طلا نیز با 0.1 درصد کاهش به 1872.85 دلار در هر اونس رسید.

رکورد کاهش قیمت طلا در یک ماه اخیر | کولاک قیمت طلا امروز 25 بهمن در بازار
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلادیروز دوشنبه قیمت طلا  به کف یک ماهه اخیر رسید. برخی تحلیل‌گران بر این باورند که این رویداد به این دلیل است که معامله‌گران در انتظار دریافت اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد آمریکا با توجه به انتشار داده‌های کلیدی تورم در هفته جاری هستند، همین امر نیز باعث احتیاط در بازار طلا شده است.

نوسانات افزایشی قیمت طلا در سال جدید در دو هفته گذشته فروکش کرده است.به نظر می‌رسد که بازارها در چشم انداز خود برای سیاست پولی آمریکا تا حدودی تجدید نظر کرده باشند. فدرال رزرو اخیراً نشان داد که قصد دارد به افزایش نرخ بهره ادامه دهد، حتی با توجه به کاهش تورم در ماه های اخیر.

دیروز هر اونس طلا 0.2 درصد کاهش یافت و به 1862.42 دلار رسید. معاملات آتی طلا نیز با 0.1 درصد کاهش به 1872.85 دلار در هر اونس رسید.

افزایش نرخ های بهره برای طلا و سایر دارایی های امن خبر بدی به شمار می‌آید. قدرت دلار که از نرخ‌های بالاتر سود می‌برد، خرید فلز زرد را کم‌سودتر می‌کند و بر تقاضا تأثیر می‌گذارد.

قیمت طلا

قیمت طلا در امروز سه‌ شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱

بر اساس گزارش های میدانی از سطح بازار آزاد خرید و فروش طلا، هر اونس طلا امروز دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ به ۱۸۸۵ تومان رسید.

قیمت هر گرم طلا ۲۰ عیار در روز سه شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ در بازار دو میلیون و ۸۶ هزار تومان تعیین شده و به فروش می رسد.

قیمت یک قطعه طلا در ایران به متغیرهای زیادی چون قیمت یک گرم طلای ۱۸ عیار، وزن طلا، اجرت ساخت، سود فروشنده و مالیات بر ارزش‌افزوده وابسته است. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار خود از مظنه بازار به دست می‌آید.

قیمت روز هر گرم طلا ۲۴ عیار در صرافی ملی سه شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ است

پیگیری قیمت طلا در صرافی ملی برای آن دسته افراد و فعالان اقتصادی که در مبادلات، صادرات و واردات تولیدات طلا نقش آفرینی می کنند اهمیت بالایی دارد.

 صرافی ها امروز سه‌ شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ قیمت فروش طلا ۲۴ عیار را دو میلیون و ۸۶ هزار تومان اعلام کردند.

امروز سه‌ شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۸۸۵ دلار  قیمت گذاری شده است.

لیست جامع قیمت لحظه ای طلا امروز سه‌ شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ به شرح زیر است

گرم طلای ۱۸ عیار: ۲.۰۸۶.۰۰۰تومان

مثقال طلا: ۹,۰۳۳,۰۰۰ تومان

اونس طلا: ۱۸۸۵ دلار

از طلا به‌عنوان مانعی در برابر تورم یاد می‌شود. بدین معنا که وقتی سطح عمومی قیمت‌ها بالا می‌رود، سرمایه‌ گذاران می‌توانند پول ‌های خود را در بازار طلا ذخیره کنند.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

روند قیمت در بازار فلز زرد روز یکشنبه صعودی بود. دیروز سکه امامی سقف‌ ۲۵ میلیون تومانی را شکست و مطابق روزهای گذشته به انس جهانی طلا بی‌توجه بود. امروز قیمت انس جهانی طلا کاهش داشت و به قیمت ۱۸۵۸ دلار رسید.

در بازار فلز زرد حباب سکه امامی برای نخستین بار ۵ میلیونی شد. معامله‌گران می‌گویند ریزش ۱۰۰ دلاری اونس طی هفته گذشته مانعی برای سقف‌زنی بازار طلا شده است.

بازار بی‌حس شده است

امروز اکو ایران در گزارشی به بی‌حسی بازار به خبر آزادسازی منابع ایران، در عراق و چین اشاره کرد و نوشت:«قیمت دلار و سکه به اخبار آزادسازی منابع‌ ایران در عراق و چین کشش نداشت.»

آزادسازی منابع در چین باتوجه به سفر قریب‌الوقوع رئیسی سیگنال مثبتی بود اما بازار به این خبر واکنش نشان نداد. ادعای معامله‌گران این بود که خبر آزادسازی منابع کره به اندازه کافی بازار را بی‌حس کرده است.

سکه در سقف ماند

امروز دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی در پله نخست کانال ۲۵ میلیون تومانی نوسان داشت. در لحظه نگارش این گزارش سکه امامی با قیمت ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در حال معامله است و نسبت به روز گذشته ۵۰ هزار تومان گرانتر شده است.

سکه بهار آزادی بیش از ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. سکه بهار با قیمت ۲۳ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه امروز ۱۰۰هزار تومان ارزانتر شد. این قطعه از سکه با قیمت ۱۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان در بازار معامله شد. ربع سکه با قیمت ۹ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شد و ۱۵۰ هزار تومان نسبت به روز گذشته ارزانتر شد.

قیمت سکه گرمی بدون تغییر قیمتی و با همان نرخ روز قبل معامله شد. این قطعه از سکه دیروز ۵ میلیون تومان شد و امروز نیز با همان قیمت معامله شد.

امروز قیمت طلا نوسان کاهشی داشت. هر مثقال طلا ۱۱۷ هزار تومان ارزانتر شد و با قیمت ۹ میلیون و ۲۰۶ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت دو میلیون و ۱۲۵ هزار تومان معامله شد. این مقدار طلا نسبت به روز گذشته ۲۶ هزار تومان ارزانتر شد.

روند حباب سکه امروز در تمامی قطعات به غیر از ربع سکه افزایش داشت. افزایش قیمت حباب سکه در سکه امامی طی روزهای گذشته باعث شد مقدار حباب این قطعه، سقف پنج میلیون تومانی را رد کند. این مقدار بیشترین حبابی است که در ماه‌های اخیر، بازار در سکه امامی به خود دیده است.

طلای دست دوم ۲۷ هزار تومان کاهش قیمت داشت و با نرخ ۲ میلیون و ۹۵ هزار تومان معامله شد.

منطق معامله‌گران بازار ارز و طلا یکی است

در همین راستا کامبیز اشرفی کارشناس بازارهای مالی با اشاره به رفتار همگِن معامله‌گران ارز و طلا گفت:« منطق خریداران این دو بازار یکی است. هر چیزی که باعث افزایش سطح انتظارات تورمی در جامعه شود، خریداران را به سمت طلا و ارز سوق می‌دهد.»

او با اشاره به صنف خریداران سکه خاطرنشان کرد:«صنف سکه قوی است و سکه‌فروشان زمانی که انس جهانی طلا کاهش می‌یابد اقدام به خرید دلار می‌کنند.»

اشرفی خاطرنشان کرد:«وقتی قیمت انس جهانی پایین بیاید تقاضای ارز افزایش می‌یابد و سکه‌بازان برای حفظ ارزش دارایی‌هایشان دلار می‌خرند. با این اقدام هم ارزش پولشان حفظ می‌شود و با افزایش قیمت دلار قیمت سکه هم بالاتر می‌رود.»

او تاکید کرد:«به همین دلیل است که وقتی به طور مثال ۸۰ دلار قیمت انس جهانی طلا کاهش می‌یابد؛ اما درصد کاهش قیمت سکه قابل توجه نیست. زیرا سکه‌فروشان شروع به خریدن دلار می‌کنند و باعث می‌شوند ضریب قیمت دلار بالاتر برود و قیمت سکه به مقدار قابل توجهی پایین نیاید.»

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 

آخرین مطالب