قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه در بازار

قیمت طلا امروز شگفت انگیز شد | قیمت طلا 26 بهمن به چند رسید؟ + جدول

جدیدترین قیمت طلای ۱۸ و ۲۴ عیار امروز ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ را می‌توانید در گزارش زیر مشاهده کنید.

قیمت طلا امروز شگفت انگیز شد | قیمت طلا 26 بهمن به چند رسید؟ + جدول
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

قیمت طلا چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ اعلام شد . بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۲ میلیون و ۱۴۴ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۲۴ عیار ۲ میلیون و ۸۵۹ هزار تومان قیمت گذاری شد. همچنین هر اونس طلا در بازار‌های جهانی ۱۸۵۱ دلار به فروش می‌رسید. گفتنی است ، قیمت مثقال طلا به ۹ میلیون و ۲۸۹ هزار تومان رسیده است.

اصطلاح یک اونس طلا به‌ معنی قیمت دلاری یک تکه طلا (ساچمه مانند یا هر شکل دیگر) با وزن یک اونس و با خلوص ۹۹.۹۹٪ ( ۲۴ عیار ) می‌باشد. بنابراین اونس طلا شامل ۲ ویژگی شاخص است:

عیار آن باید ۲۴ باشد. به عبارت دیگر خلوص آن ۹۹.۹ درصد می‌باشد.

جدول قیمت طلا

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 75021,445,000
طلای ۲۴ عیار28,593,000
طلای 18 عیار / 74021,159,000
طلای دست دوم21,159,190
آبشده کمتر از کیلو92,910,000
مثقال طلا92,890,000
انس طلا1,851.31

پیش بینی قیمت طلا و سکه در بازار فردا 26 بهمن 1401

امروز قیمت طلا و سکه روند افزایشی داشت. دو عامل تعیین‌کننده قیمت در بازار فلز زرد، یعنی دلار و انس جهانی طلا هر دو افزایشی بود. با اینکه در نخستین ساعات معاملاتی، قیمت در بازار فلز زرد با روند کاهشی باز شد اما در ادامه روز رشد قیمت داشت.

برخی از تحلیلگران بازار می‌گفتند که سکه‌بازان، هیجانی و تحت تاثیر افزایش قیمت دلار در موقعیت خرید قرار گرفتند. در لحظه نگارش این گزارش طلای جهانی ۱۳ دلار افزایش داشته و به قیمت ۱۸۶۵.۶۵ دلار رسید.

سکه در سقف قرار دارد

از سوی دیگر برخی از معامله‌گران معتقدند قیمت سکه در سقف قرار دارد و بعد از هر سقف باید در انتظار ریزش بود. آن‌ها توصیه می‌کنند که معامله‌گران سنگین نخرند و احتیاط کنند.

بازار احتیاطی خرید طلا و سکه با وجود حباب پنج میلیون تومانی سکه امامی، ریسک خرید را برای معامله‌گران بالا برده است.

سه‌شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی ۳۴۵ هزار تومان افزایش داشت. این قطعه از سکه به نیمه کانال ۲۵ میلیون تومانی نزدیک شد و به نرخ ۲۵ میلیون و ۴۴۶ هزار تومان رسید.

سکه بهار آزادی ۲۰۰ هزار تومان گران شد؛ با این مقدار افزایش، قیمت این قطعه از سکه به کانال ۲۴ میلیون تومانی نزدیک شد و با قیمت ۲۳ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان معامله شد. نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی بدون تغییر قیمت و با همان نرخ روز گذشته مبادله شدند.

نیم سکه، ۱۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۹ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و سکه گرمی با قیمت ۵ میلیون تومان معامله شدند.

قیمت طلا نیز افزایش داشت؛ امروز هر مثقال طلا با بیش از ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت با نرخ ۹ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز بیش از ۲۴ هزار تومان گرانتر‌ شد و با قیمت دو میلیون و ۱۴۴ هزار تومان معامله شد.

طلای دست دوم ۲۴ هزار تومان گرانتر شد و به قیمت دو میلیون و ۱۱۶ هزار تومان رسید. امروز حباب سکه امامی و بهار رشد داشت و سایر قطعات سکه کاهش حباب داشتند. افزایش ۱۵۷ هزار تومانی حباب سکه امامی، حباب این قطعه را بیش از پنج میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش داد.

مردم فعلا خرید نکنند

نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر، درباره افزایش قیمت طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: «اگر نرخ ارز کنترل شود، با توجه به اینکه تقاضا برای طلا و سکه در بازار نیست، به ثبات بازار و حتی کاهش قیمت‌ها می‌رسیم.»

او با اشاره به اینکه پیش‌بینی بازار فعلی سخت است افزود: «با وجود عوامل فراوانی که بر قیمت طلا و سکه اثر می‌گذارد، نمی‌توانیم بگوییم که تا پایان سال یا سال آینده بازار به چه سمتی می‌رود.»

او ضمن تاکید بر رشد قیمت‌ها در بازار سکه و طلا تحت تاثیر نوسان نرخ دلار گفت:«افزایش قیمت‌ها تنها تحت تاثیر افزایش نرخ دلار شکل گرفته و عامل تقاضا تاثیر چندانی ندارد. این هفته‌، روزهای پایانی ماه را پشت سر گذاشتیم و طبق روال روزهای پایانی هر ماه، از میزان تقاضا کاسته می‌شود. این هفته نیز تقاضایی که بتوان از آن به‌عنوان تقاضای کاذب که بر قیمت‌ها تاثیرگذار باشد، ایجاد نشده است.»

بذرافشان در ادامه افزود:«مردم نگران نوسان‌های قیمت طلا و سکه و ادامه‌دار شدن رشد قیمت‌ها هستند. معتقدم، قیمت‌ها به اوج خود رسیده است. فعلا مردم سعی کنند به بازارها ورود نکنند.»

او گفت:«باید منتظر اجرای سیاست‌ها و مدیریت بانک مرکزی در رابطه با نرخ ارز باشیم. افزایش‌های فعلی کاذب است. نقش اصلی در کاهش قیمت‌ها را بانک مرکزی ایفا می‌کند.»

ارسال نظر

 

آخرین مطالب