قیمت سکه | قیمت سکه در بازار | افزایش قیمت سکه

افزایش شوکه کننده قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه امروز چند؟

قیمت طلا و سکه که از هفته گذشته مجددا در مسیر صعودی قرار گرفته اکنون وارد کانال جدیدی شده است. سکه امروز در اتفاقی بی‌سابقه وارد کانال 29 میلیون تومانی شد در حالی که دیروز هم توانسته بود کانال 28 میلیون تومانی را تجربه کند.

افزایش شوکه کننده قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه امروز چند؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت سکه این روزها در نوسان است. قیمت سکه روز گذشته کاهشی شد. قیمت سکه عاملی برای افزایش خریداران شد. قیمت سکه در معاملات پشت خطی بسیار مهم و تاثیرگذار است. قیمت سکه امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت طلا و سکه که از هفته گذشته مجددا در مسیر صعودی قرار گرفته اکنون وارد کانال جدیدی شده است. سکه امروز در اتفاقی بی‌سابقه وارد کانال 29 میلیون تومانی شد در حالی که دیروز هم توانسته بود کانال 28 میلیون تومانی را تجربه کند.

قیمت طلا و سکه امروز همچنان در شیب تند افزایشی خود قرار دارد. این دو فلز ارزشمند از هفته گذشته در پی افزایش قیمت دلار رشد قیمتی افسارگسیخته‌ای را تجربه کرده و حالا بر روی قله قیمتی خود قرار گرفته است.

قیمت طلا ( 18 عیار) هم تا لحظه تنظیم این گزارش به گرمی دو میلیون و 285 هزار و 800 تومان رسیده است.

سکه امامی

قیمت سکه امروز روی قیمت 29 میلیون و 303 هزار تومان بازگشایی شده و آخرین قیمت روز گذشته آن نیز 28 میلیون و 901 هزار تومان بوده است.

این فلز ارزشمند اکنون روی سقف تاریخی خود ایستاده و 29 میلیون و 495 هزار تومان قیمت دارد. حباب سکه امامی اکنون هفت میلیون و 591 هزار تومان برآورد می‌شود.

سکه بهار آزادی

سکه بهار آزادی اکنون 27 میلیون 604 هزار تومان قیمت دارد، این در حالی است که آخرین نرخ روز گذشته این سکه روی کانال پایین‌تری قرار داشته و 26 میلیون و 898 هزار تومان ثبت شده است. همچنین برای سکه بهار آزادی اکنون پنج میلیون و 888 هزار تومان حباب برآورد می‌شود.

قیمت نیم سکه نسبت به روز گذشته 200 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده و اکنون 15 میلیون و 700 هزار تومان قیمت دارد. این در حالی است که قیمت بازگشایی آن نیز روی همین قیمت بوده و چهار میلیون و 906 هزار تومان حباب دارد.

ربع سکه

امروز قیمت ربع سکه 10 میلیون و 600 هزار تومان قیمت دارد. حباب این سکه کوچک پرطرفدار نیز اکنون به پنج میلیون و 70 هزار تومان رسیده است.

سکه گرمی

قیمت سکه گرمی امروز با وجود نوسانات افزایشی اکنون بر روی همان نرخ روز گذشته ثابت مانده و پنج میلیون و 50 هزار تومان قیمت دارد. حباب این سکه نیز دو میلیون و 426 هزار تومان برآورد شده است.

سکه پس از حدود یک هفته صعود حالا به آستانه کانال 30 میلیون تومان رسیده است؛ سقف قیمتی که تا همین چند سال پیش برای کسی قابل حدس نبود. فعالان بازار این افزایش قیمت در بازار طلا و سکه را ناشی از افزایش قیمت دلار در بازار موازی می‌دانند.

به نظر می‌رسد بسته تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران، حال بازار را آشفته کرده و معامله‌گران را در موقعیت خرید قرار داده است؛ این در حالی است که پیش از این نیز برخی فعالان بازار بیان کرده بودند اکنون سکه در سقف قیمتی خود ایستاده و بهتر است متقاضیان با احتیاط بیشتری اقدام به خرید کنند.

به طور کلی کارشناسان معتقدند در صورت ادامه روند تحریم‌ها و بن‌بست‌های سیاسی علیه ایران، رشد تورم و کسری بودجه مسیری نگران‌کننده پیش روی این مسکوکات قرار دارد به نظر می‌آید با زهم به کانال‌های بالاتر صعود خواهند داشت.

قیمت سکهمهار قیمت سکه در دستور کار دولت

قیمت دلار در هفته گذشته مانند دلار روند صعودی داشت و به کانال ۱۶ میلیون تومان رسید. امروز نیز سکه از کانال جدید عبور و به محدوده ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. واضح است که قیمت سکه و طلا دنباله‌روی نرخ دلار هستند. البته قیمت انس جهانی طلا نیز هفته گذشته  به یک هزار و ۶۲۲ دلار رسید که نسبت به ابتدای هفته ۲۴ دلار کاهش قیمت را  شاهد بودیم.

افزایش قیمت طلا و سکه در حالی است که پیش از این بسیاری از کارشناسان اعلام کرده بودند که با توجه به ثبات قیمت دلار، بازار طلا و سکه هم بازار با ثباتی است و فعلا نباید چشم انتظار افزایش قیمت طلا بود.

هر چند که ثبات بازار دلار توسط بازارساز و با سیاست‌های بانک مرکزی بر مدار آرامش بود اما به نظر می‌رسد دولت برای مهار قیمت طلا و سکه و همچنین کاهش حباب سکه راهکار انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه را در دستور کار قرار داده است.

حباب سکه حذف می‌شود؟

حباب سکه از تابستان رکورد زده، به طوری که حباب تمام سکه امامی به بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده و حباب ربع سکه هم نزدیک به ۵۰ درصد قیمت این‌قطعه از سکه است. بانک مرکزی برای اینکه رشد بازار سکه را تعدیلی کند روز پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ از انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه خبر داد.

قیمت سکه روز چهارشنبه وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. از ابتدای هفته تا کنون سکه بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت. آیا این سقف تاریخی قیمت طلا و سکه محدوده جدید قیمت‌ها در بازار است؟

قیمت سکه تمام بهار آزادی وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. قیمت این قطعه از سکه در نخستین روز از هفته جاری با روند کاهشی اندک با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان معامله شده بود اما در طول هفته‌جاری تا به امروز بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت.

در حالی که قیمت طلا قله‌های جدید قیمتی را فتح می‌کند و از بازار سقف‌شکن دلار در داخل کشور تاثیر می‌گیرد قیمت انس جهانی دیروز و امروز هم روند افزایشی داشت. در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۱,۶۵۵٫۰۳ دلار است و طی دو روز گذشته ۲۸ دلار رشد قیمت داشته است.

با رشد قیمت دلار قیمت طلا و سکه نیز محدوده‌های قیمتی جدیدی را تجربه کرده است. قیمت‌ سکه هم اکنون در بالاترین قیمت تاریخی خود قرار دارد و به نظر می‌رسد اخبار نامساعدی که در روزهای اخیر از کشورهای همسایه و جامعه بین‌المللی می‌شنویم بیش از پیش بر بازارهای مالی اثر گذاشته است.

طی روزهای گذشته خروج سرمایه‌ای که از بورس به سوی بازار ارز و طلا و سکه سرازیر شد اثر بسیاری بر رشد این بازارها داشت. باید دید کاهش قیمت کالاهای سرمایه‌ای نظیر طلا در روزهای آینده با توجه به مهار قیمت دلار، شدنی است و آیا نهادهای تصمیم‌گیر برنامه‌ای برای کاهش التهابات بازار دارند؟

روز چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی با حدود ۴۰۰ هزار تومان رشد قیمت در حدود ۱۶ میلیون و ۵۶ هزار تومان رسید. سکه طرح قدیم وارد کانال ۱۵ میلیون تومانی شد و ۳۰۰ هزار تومان رشد قیمت نسبت به روز سه‌شنبه داشت. این قطعه از سکه در ابتدای هفته در پله‌های آخر محدوده ۱۳ میلیون تومانی در نوسان بود.

نیم‌سکه و ربع‌سکه هر کدام با ۱۵۰ هزار تومان رشد قیمت به ترتیب ۸ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در بازار معامله شدند. سکه گرمی اما کمترین رشد قیمت را در خانواده خود داشت و با حدود ۱۵ هزار تومان افزایش به قیمت ۳ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان رسید.

امروز با وجود رشد قیمت سکه اما حباب آن روند کاهشی داشت. حباب سکه قدیم با نزدیک به ۲۴۰ هزار تومان کاهش قیمت به حدود یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید. حباب سکه امامی نزدیک به ۱۶۰ هزار تومان کاهش داشت و به ۲ میلیون و ۵۴۳ هزار تومان رسید. در میان تمام قطعات سکه تنها حباب نیم سکه ۱۵ هزار تومان رشد داشت و به نزدیک ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید.

هر مثقال طلا با افزایش حدودی ۱۴۰ هزار تومانی وارد کانال ۶ میلیون تومانی شد. هر گرم طلا ۳۲۸ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به یک میلیون و ۴۰۷ هزار تومان رسید. قیمت‌ها در لحظه نگارش این گزارش با نوسان حدودی ۱۰ هزار تومانی همراه بود اما کانال‌های ذکر شده برای انواع سکه تغییری نکرد.

قیمت سکهقیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به ۱.۹۲۸ دلار (یک  هزار و ۹۲۸ دلار) رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۲۸۹ هزار تومان معامله می‌شود. شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

نام محصول نرخ (تومان)

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  12,800,000

سکه تمام طرح قدیم 12,650,000

نیم سکه بهار آزادی 7,250,000

ربع سکه بهار آزادی 4,150,000

سکه گرمی 2,500,000

اونس جهانی یک هزار و 928 دلار و 42 سنت 

طلای ۱۸ عیار 1,289,200

پیام آمریکا به بازار سکه در ایران

شب گذشته یک خبر جدید از برجام بازار سکه در تهران را تحت تاثیر قرار داد .وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که چندان خوشبین نیست که توافق هسته ای احیا شود. بلینکن عنوان کرد، با وجود تمام تلاش هایی که برای دستیابی به توافق انجام داده ایم و با وجود این امر که این توافق برای امنیت ما بهتر خواهد بود، من چندان به دستیابی به این توافق خوشبین نیستم.

از نظر برخی از تحلیلگران بازار سکه این سیگنال می تواند قیمت سکه در بازار امروز را صعودی کند اما عده ای دیگر معتقدند  تا زمانی که اسکناس امریکایی به مرز 27 هزار و 800 تومان نرسد نمی توان انتظار صعود سکه به 12 میلیون و 800 هزار تومان را داشت.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز  18  فروردین 1401  چگونه پیش بینی کرده اند؟

ارسال نظر

 

آخرین مطالب