قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه در بازار

قیمت طلا آخر هفته ای سورپرایز کرد | قیمت طلا امروز 4 اسفند به چند رسید؟

امروز قیمت طلا و سکه از افزایش قیمت دلار پیروی کرد و گران شد. سکه امامی به کانال ۳۰ میلیون تومانی نزدیک است اما ربع سکه برخلاف سایر قطعات و متاثر از خبر فروش سکه در مرکز مبادله طلا و ارز ارزان شد. آیا در روزهای آینده سامانه ناخدا سایر قطعات را کاهشی خواهد کرد؟

قیمت طلا آخر هفته ای سورپرایز کرد | قیمت طلا امروز 4 اسفند به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

امروز قیمت طلا و سکه افزایش داشت. این روند صعودی بر خلاف کاهش محدود قیمت روز گذشته رخ داد.

دیروز مرکز مبادله طلا و سکه راه‌اندازی شد و باعث شد قیمت دلار و متعاقب آن قیمت طلا و سکه با روند کاهشی همراه شود. این در حالی است که امروز روند قیمت اسکناس آمریکایی در مسیر افزایشی و تغییر کانال قرار گرفت.

فروش سکه در سامانه ناخدا به جای بورس کالا

این افزایش قیمت در بازار فلز زرد در حالی رخ داد که مدیر پروژه مرکز مبادله ارز و طلا از عرضه ۳۰۰ هزار قطعه سکه در هفته آینده در مرکز مذکور خبر داد. امیر هامونی با این امید که عرضه سکه از این طریق بتواند تا حد زیادی حباب سکه را کاهش دهد، این خبر را اعلام کرد.

این خبر در حالی منتشر شد که روز گذشته فروش گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهار آزادی، از بورس کالا حذف شد تا در بستر بازار مبادله‌ای این اقدام دنبال شود. با وجودی که حراج ربع‌ سکه از ۲۴ آبان‌ماه امسال آغاز شده بود اما استقبال قابل توجهی از آن صورت نگرفت و حالا قرار است ذخایر طلای کشور در سامانه‌ای دیگر و با عنوانی تازه عرضه شود.

بازار به حرف‌درمانی پشت کرد

به نظر می‌رسد مطابق نظر تحلیلگران، بازار به حرف‌درمانی واکنش نشان نمی‌دهد و راه خود را می‌رود. آنها می‌گویند اقتصاد زبان زور و دستور نمی‌فهمد و تا زمانی که مولفه‌های اقتصادی مسیر رشد بازارهای مالی را نشان می‌دهند و انتظارات تورمی بالاست، قیمت در بازارهای مالی رشد خواهد داشت.

در حالی که امروز معامله‌گران بازار ارز از آشفتگی بازار دلار و دست خالی صرافان از این اسکناس آمریکایی خبر دادند، برخی از فعالان بازار فلز زرد معتقد بودند باید واکنش بازار را به این سامانه در روزهای آینده بررسی کرد و تعیین برنده و بازنده زود است.

فقط ربع سکه ارزان شد

امروز چهارشنبه سوم اسفند ۱۴۰۱ قیمت سکه در تمام قطعات روند صعودی داشت. سکه امامی با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی، با قیمت ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.سکه بهار نیز ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به قیمت ۲۷ میلیون و ۲۹۶ هزار تومان رسید.

نیم سکه ۲۰۰ هزار تومان گران شد؛ این قطعه از سکه امروز  ۱۵ میلیون ۶۰۰ هزار تومان معامله شد. امروز نیم سکه متاثر از خبر فوق‌الذکر تنها قطعه‌ای بود که کاهش قیمت داشت. این قطعه با کاهش ۳۵۰ هزار تومانی قیمت با نرخ ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در بازار معامله شد.

سکه گرمی که یک ماه‌ گذشته کمترین افزایش قیمت را در خانواده خود داشت، امروز ۳۰۰ هزار تومان گران شد و به قیمت پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

امروز حباب تمام قطعات سکه به غیر از ربع سکه رشد داشت. حباب سکه امامی نزدیک به ۶۰۰ هزار تومان گران شد و حباب ربع سکه ۷۶ هزار تومان ریخت. حباب سایر قطعات سکه به تناسب افزایش قیمت، رشد داشتند.

قیمت طلا هم افزایش داشت. هر مثقال طلا ۳۷۵ هزار تومان گران شد. قیمت این مقدار طلا ۱۰ میلیون و ۳۹۹ هزار تومان شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم با افزایش ۸۷ هزار تومانی قیمت دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم هم ۸۶ هزار تومان گرانتر شد و با قیمت دو میلیون و ۳۶۸ هزار تومان رسید.

بازار فلز زرد از انس پیروی می‌کند؟

علی طباطبائی کارشناس بازارهای مالی در مورد قیمت طلا و سکه گفت: قیمت جهانی طلا احتمالا در میان‌مدت، به دلیل تعدیل نسبی سیاست‌های انقباضی آمریکا، صعود مجددی را تجربه کند. اما در درازمدت روند طلای جهانی احتمالا نزولی خواهد بود.

او افزود: با وجودی که بازارهای مالی مسیر خود را می‌روند اما سیاست‌های کنترلی قیمت همچنان ادامه دارد، بنابراین احتمال اینکه در میان‌مدت طلای داخلی از نوسانات اونس پیروی کند، وجود دارد.

گفتنی است امروز انس جهانی طلا چهار دلار افزایش داشت و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت 1,839.33 دلار معامله شد.

رشد قیمت طلا و سکه در بازار

 قیمت طلای جهانی امروز چهارشنبه 3 اسفند ماه تقرییا 5 دلار رشد کرد و در محدوده 1838 دلار به فروش رسید. اگرچه طلای جهانی رشد محدودی را ثبت کرد اما دو فلز گران بهای بازار داخلی ایران امروز رشد کرد. 

قیمت طلاو سکه صعود کرد

 قیمت طلا 18 عیار امروز  طبق سایت اتحادیه طلا و ارز تا 2 میلیون و 403 هزارو 500 تومان بالا رفت و در زمان نگارش این گزارش 2 میلیون و 393 هزار و 600 تومان قیمت خورد.قیمت طلا روز قبل در سایت مذکور در محدوده 2 میلیون و 313 هزار و 400تومان بسته شده بود.فاصله قیمت طلا در بازار دیروز و امروز 80 هزار و 200 تومان بود. 

سکه بازان هم امروز به سمت کانال 29 میلیون تومان حرکت کردند و فلز گران بهای داخلی  عصر امروز در زمان نگارش این گزارش29 میلیون و 594 هزار تومان بود.  که نسبت به روز قبل رشد نزدیک به 800 هزار تومانی را نشان می دهد. حباب سکه امروز در محدوده 7 میلیون و 679 هزار تومان بود. 

سکه بورسی رکورد زد 

سکه بورسی امروز رکورد زد و به 29 میلیون و 870 هزار تومان رسید. 

نرخ دلار مبادله ای ثابت ماند 

روز گذشته مرکز مبادله ارز و طلا رسما راه اندازی شد و اولین قیمت دلار ناخدا اعلام شد.

دیروز قیمت دلار مبادله ای در اولین روز کاری خود در محدوده 41 هزار و 549 تومان معامله شد. امروز چهارشنبه 3 اسفند قیمت دلار مبادله ای در همان محدوده دیروز به فروش رسید.

دلار هرات بالا رفت 

در هرات امروز قیمت دلار با گپ مثبت باز شد. اسکناس آمریکایی در شروع معاملات نقدی بازار یاد شده تقریبا 600 تومان از روز قبل بالاتر بود. در ادامه معاملات هرات ، برخی از معامله گران مدعی بودند نرخ دلار وارد کانال جدید شده و نسبت به دیروز 1 هزار و 500تومان رشد کرده بود.در سلیمانیه هم نرخ دلار امروز در مقایسه با روز قبل تقریبا یک هزار تومان بالاتر بود. 

قیمت درهم در بازار امروز 

برخی از معامله گران مدعی بودند نرخ حواله درهم امروز رشد کرد.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب