قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه در بازار

تأثیر مذاکرات برجام بر قیمت طلا در بازار | قیمت طلا امروز به چند رسید؟ + جدول

جدیدترین قیمت طلای ۱۸ و ۲۴ عیار امروز ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ را می‌توانید در گزارش زیر مشاهده کنید.

تأثیر مذاکرات برجام بر قیمت طلا در بازار | قیمت طلا امروز به چند رسید؟ + جدول
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

قیمت طلا دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد . بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۲ میلیون و ۳۴۴ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۲۴ عیار ۳ میلیون و ۱۲۶ هزار تومان قیمت گذاری شد. همچنین هر اونس طلا در بازار‌های جهانی ۱۸۵۶ دلار به فروش می‌رسید. گفتنی است ، قیمت مثقال طلا به ۱۰ میلیون و ۱۵۳ هزار تومان رسیده است.

اصطلاح یک اونس طلا به‌ معنی قیمت دلاری یک تکه طلا (ساچمه مانند یا هر شکل دیگر) با وزن یک اونس و با خلوص ۹۹.۹۹٪ ( ۲۴ عیار ) می‌باشد. بنابراین اونس طلا شامل ۲ ویژگی شاخص است:

عیار آن باید ۲۴ باشد. به عبارت دیگر خلوص آن ۹۹.۹ درصد می‌باشد.

جدول قیمت طلا

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 23,447,000
طلای ۲۴ عیار 31,262,000
طلای 18 عیار / 740 23,134,000
طلای دست دوم 23,134,110
آبشده کمتر از کیلو 101,580,000
مثقال طلا 101,530,000
انس طلا 1,856.43

پیش بینی قیمت طلا و سکه امروز 

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که هر گرم طلا ۱۸ عیار که روز قبل تا ۲,۵۵۳,۱۰۰ تومان رسیده بود، امروز با کاهش ۷.۱۵ درصدی به ۲,۳۸۲,۶۰۰ تومان رسید.

در بازار آزاد امروز یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۶ میلیون و ۷۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۹ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۵۵۰ تومان و سکه یک‌گرمی ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی ۱۸۵۷ دلار است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

جواد فلاحیان، کارشناس بازار‌های مالی گفت: «در حال حاضر بازار دلار در بلاتکلیفی است و در انتظار نتیجه مذاکرات سفر اخیر آقای گروسی به تهران است. از سوی دیگر نشست شورای حکام نیز در پیش است و باید دید نتیجه این نشست‌ها چه می‌شود و چه تاثیری بر بازار‌های مالی خواهد گذاشت.»

این کارشناس بازار‌های مالی، با اشاره به همبستگی شدید قیمت طلا و سکه به قیمت دلار خاطرنشان کرد: «با وجود این همبستگی قیمت در بازار، فلز زرد با دلارِ بالاتر از نرخ فعلی در حال معامله است؛ این در حالی است که قیمت سکه همواره دارای حباب است و این حباب به معنای شکستن آن نیست.»

وی افزود: «با بررسی قیمت سکه در پنج سالِ گذشته، مشخص است که این بازار همواره با دلار بالاتر معامله شده است و به نظر می‌رسد روند کاهشی حباب سکه نیز مقطعی است.»

این کارشناس بازار‌های مالی در رابطه با زمان سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه توضیح داد: «بازار در شرایط نااطمینانی قرار دارد. پیشنهاد نمی‌شود که در این شرایط مردم اقدام به خرید طلا و مصنوعات آن کنند.»

شرط لازم برای تداوم حس مثبت در بازار ارز و قیمت طلا

تحلیلگران معتقدند لازمه تبدیل این حس به انتظارات مثبت نشست شورای حکام و بعد از آن مسیر مذاکره فنی و سیاسی است.

فعالان بازار باور دارند در سمت واقعی، عملکرد مرکز مبادله و پوشش تقاضاهای متنوع می تواند ترسیم کننده مسیر بازار ارز باشد.

تا آن زمان پیش بینی می شود قیمت در دامنه ای مشخص نوسان داشته باشد و بسته به جنس اخبار افت و‌ خیر داشته باشد، برای نمونه در بازار پشت خط دیشب بازار کمی کاهش داشت اما بعد از توضیحات بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران احتمال مکث وجود دارد.

برخی معامله گران انتظار دارند که نوسان دلار پس از نشست شورای حکام به شکل معناداری افزایش پیدا کند و بازار از وضعیت مدارا خارج شود.

به گزارش ایراسین، امروز یکشنبه ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۱ قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲ میلیون و ۴۳۳ هزار تومان و سکه امامی ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد.

دیدگاه خود را ارسال کنید