قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه در بازار

قیمت طلا امروز همه را سورپرایز کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

جدیدترین قیمت طلای ۱۸ و ۲۴ عیار امروز ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ را می‌توانید در گزارش زیر مشاهده کنید.

قیمت طلا امروز همه را سورپرایز کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

قیمت طلا دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد . بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۱۹ میلیون و ۹۲۶ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۲۴ عیار ۲ میلیون و ۶۵۶ هزار تومان قیمت گذاری شد. همچنین هر اونس طلا در بازار‌های جهانی ۱۸۶۷ دلار به فروش می‌رسید. گفتنی است ، قیمت مثقال طلا به ۸ میلیون و ۶۲۶ هزار تومان رسیده است.

اصطلاح یک اونس طلا به‌ معنی قیمت دلاری یک تکه طلا (ساچمه مانند یا هر شکل دیگر) با وزن یک اونس و با خلوص ۹۹.۹۹٪ ( ۲۴ عیار ) می‌باشد. بنابراین اونس طلا شامل ۲ ویژگی شاخص است:

عیار آن باید ۲۴ باشد. به عبارت دیگر خلوص آن ۹۹.۹ درصد می‌باشد.

جدول قیمت طلا

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 19,926,000

طلای ۲۴ عیار 26,568,000

طلای 18 عیار / 740 19,660,000

طلای دست دوم 19,660,350

آبشده کمتر از کیلو 86,330,000

مثقال طلا 86,260,000

انس طلا 1,867.24

بازگشت قیمت طلا به کانال یک میلیون تومانی

 نرخ ارز بالاخره کار خود را کرد و هر چند قیمت طلا نوسان زیادی داشت اما در نهایت، هر گرم طلا به کانال یک میلیون تومانی بازگشت. 

در حالی که قیمت دلار امروز به کف کانال ۴۵ هزار تومانی رسید، و از آخرین معامله نقدی روز گذشته ۳۰۰ تومان ارزانتر معامله شد، اما قیمت طلا و سکه افزایش داشت.

در حالی که فعالان اقتصادی و سیاسی سایه ‌دیپلماسی و بهبود روابط ایران با آژانس و عربستان را بر روی بازار ارز و سکه موثر می‌دانستند قیمت در بازار فلز زرد صعودی شد. به نظر می‌رسد این افزایش قیمت نشان از توان افزایشی‌های بازار طلا و سکه دارد.

امروز قیمت طلا و سکه در نخستین ساعت معاملاتی روز، هر دو با روند صعودی باز شدند اما بعد از ظهر این روند در بازار طلا برخلاف سکه نزولی شد. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلا ۲۳۹ هزار تومان کاهش قیمت داشت و با قیمت هشت میلیون و ۶۳۱ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با بیش از ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت به پله‌های آخر کانال یک میلیون تومانی بازگشت. در لحظه نگارش این گزارش قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۹۹۱ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد.

هر گرم طلا ۲۶ آذر امسال وارد کانال دو میلیون تومانی شد و ریزش روزهای اخیر بعد از گذشت سه ماه، این مقدار طلا را به کانال پایین‌تر کشاند. هر چند قیمت در بازار طلا و سکه امروز نوسان زیادی دارد و به نظر می‌رسد تا پایان معاملات امروز این قیمت‌ها تغییر خواهد کرد.

نوسان قیمت به اندازه‌ای است که در هر دقیقه قیمت طلا در مسیر افزایش و در دقیقه بعد در روند نزولی قرار می‌گیرد.

معاملات بازار فلز زرد متوقف شد؟

کارشناسان بازار که روند قیمت در بازارهای مالی را غیر قابل پیش‌بینی عنوان می‌کنند، معتقدند روند قیمت طلا و سکه در روزهای پایانی سال با نوسان کاهشی همراه است.

معامله‌گران بازار طلا و سکه دیروز با احتیاط معامله‌ می‌کردند و بسیاری نیز از ترس نقره‌داغ شدن، مانند خریداران روزهای قبل دست از معامله کشیده بودند.

تمام قطعات سکه کانال عوض کردند

شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱، قیمت سکه امامی بیشترین سهم از کاهش قیمت را داشت و سه میلیون و ۱۸۵ هزار تومان ریخت. در لحظه نگارش این گزارش، سکه امامی با قیمت ۲۴ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان معامله شد. قیمت، نوسان زیادی دارد و به نظر می‌رسد تا پایان آخرین معامله امروز روند کاهشی نرخ ادامه داشته باشد.

سکه بهار آزادی با ریزش دو میلیون و ۷۰۱ هزار تومانی به قیمت ۲۱ میلیون و ۹۹۸ هزار تومان رسید.

نیم سکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ریخت و با قیمت ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز یک میلیون تومان ارزان‌تر از روز پنجشنبه معامله شد و به قیمت هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه گرمی ۵۰۰ هزار تومان ریخت و با نرخ ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

امروز قیمت طلا  نیز ارزان شد. هر مثقال طلا با بیش از یک میلیون و ۱۳ هزار تومان کاهش قیمت به نرخ حدودی هشت میلیون و ۸۶۴ هزار تومانی رسید.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۲۳۲ هزار تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و ۴۵ هزار تومان معامله شد. همچنین قیمت هر گرم طلای دست دوم دو میلیون و ۱۹ هزار تومان شد و ۲۳۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

امروز با روند نزولی قیمت طلا و سکه حباب سکه نیز کاهش داشت. بیشترین کاهش حباب مربوط به سکه بهار با یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان کاهش بود. حباب سکه بهار یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ریخت.

افزایش احتیاط در خرید و فروش طلا و سکه

در همین راستا محمد کشتی‌آرای کارشناس طلا و جواهر با اشاره به افزایش ۵۷ دلاری انس جهانی طلا از روز پنجشنبه تا کنون به تجارت‌نیوز گفت: «تا روز پنجشنبه قیمت انس جهانی ۱۸۱۵ دلار بود و امروز ۱۸۶۹ دلار شده و به طور متوسط قیمت جهانی طلا ۵۷ دلار افزایش پیدا کرده است؛ طبیعتا این مقدار افزایش برای یک روز  زیاد است و می‌تواند قیمت‌ها را شدیدا افزایشی کند، اما از طرف دیگر با انتشار خبر توافق ایران و عربستان  و اخبار مثبتی که تبعات این اتفاق دارد طلا و سکه ریخت.»

وی با اشاره به تاثیر توافق ایران و عربستان و تسهیل داد و ستد ارزی برای ایران خاطرنشان کرد: «کاهش ۱۰ درصدی قیمت ارز، در مقابل کاهش  دو درصدی قیمت طلای جهانی قابل توجه است. در نهایت قیمت ارز باعث کاهش قیمت طلا و سکه شد.»

این کارشناس طلا و جواهر به کاهش حباب سکه اشاره کرد و گفت:«روند معاملات امروز در بازار فلز زرد متوقف شده است. از فردا داد و ستدها مقداری روشن‌تر و باثبات‌تر خواهد شد و از هیجانات کاذب روزهای قبل خبری نیست.»

وی افزود:« تاثیر مثبت این رخداد سیاسی بیشتر روی ارز بوده است. کسانی که الان داد و ستد می‌کنند با احتیاط بیشتری خرید می‌کنند.»

کشتی‌آرای ادامه داد:«حباب سکه با توجه به کاهش دادوستدها کاهش داشته است و به طور متوسط در ۱۰ روز گذشته سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان کاهش قیمت حباب داشتیم. بازار فعلا آرام است و به نظر می‌آید در روزهای پایانی سال، قیمت‌ها از تعادل برخوردار باشد.»

وی با تاکید بر اینکه الان قیمت‌ طلا و سکه بر اساس شاخص قیمت ارز و طلای جهانی است خاطر نشان کرد:«تا ۱۰ روز آینده اگر اتفاق خاصی پیش نیاید به نظر نمی‌آید نوسان افزایشی داشته باشیم و بیشتر نوسان کاهشی خواهد بود.حباب سکه‌های گرمی و ربع به دلیل تقاضای پایان سال کاهش کمتری داشته است.»

ارسال نظر

 

آخرین مطالب