قیمت سکه | افزایش قیمت سکه | قیمت سکه در بازار امروز

افزایش عجیب قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه تمام امروز چند؟

قیمت طلا و سکه که روز گذشته تحت تاثیر افزایش قیمت دلار و انس جهانی نوساناتی افزایشی داشت، امروز 28 اسفند 1401 نیز مسیری صعودی دارد و انواع سکه نیز حداقل چند پله افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند.

افزایش عجیب قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه تمام امروز چند؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت سکه این روزها در نوسان است. قیمت سکه روز گذشته کاهشی شد. قیمت سکه عاملی برای افزایش خریداران شد. قیمت سکه در معاملات پشت خطی بسیار مهم و تاثیرگذار است. قیمت سکه امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت طلا و سکه که روز گذشته تحت تاثیر افزایش قیمت دلار و انس جهانی نوساناتی افزایشی داشت، امروز 28 اسفند 1401 نیز مسیری صعودی دارد و انواع سکه نیز حداقل چند پله افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند.

قیمت طلا و سکه که بر اثر افزایش قیمت دلار و انس جهانی طلا روز گذشته بر مدار صعودی بود امروز نیز در همین مسیر قرار دارد و نوساناتی افزایشی را پشت سر می‌گذارد.

در لحظه تنظیم این گزارش، قیمت طلا (18 عیار) دو میلیون و 594 هزار و 400 تومان است. نرخ روز گذشته آن نیز دو میلیون و 507 هزار و 400 تومان بوده است. همان‌طور که گفته شد قیمت دلار هم امروز در فازی افزایشی قرار دارد و حالا از نیمه دوم کانال 47 هزار تومان عبور کرده است.

قیمت سکه امامی

قیمت سکه امامی که روز پنجشنبه در کانال ۲۸ میلیون تومانی بسته شده بود، امروز مجددا وارد کانال 29 میلیون تومانی شده است و اکنون 29 میلیون و 801 هزار تومان قیمت دارد؛ این در حالی است که سکه امامی امروز را با قیمت 29 میلیون و 398 هزار تومان آغاز کرده بود. حباب این نوع سکه نیز اکنون هفت میلیون و 356 هزار تومان برآورد می‌شود و روندی افزایشی را همسو با قیمت سکه می‌پیماید.

قیمت سکه بهار آزادی

سکه بهار آزادی که در روز گذشته با حدود 27 میلیون و 801 هزار تومان معاملات را به پایان رساند، حالا 28 میلیون و 190 هزار تومان قیمت دارد. حباب این سکه نیز پنج میلیون و 739 هزار تومان ثبت شده است.

قیمت نیم سکه

قیمت نیم سکه نیز اکنون نسبت به آخرین قیمت روز گذشته حدود 300 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است و اکنون ۱۸ میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد. حباب این نوع سکه نیز اکنون به هفت میلیون و 281 هزار تومان رسیده است.

قیمت ربع سکه

امروز قیمت ربع سکه با وجود اینکه روندی افزایشی را نسبت به روز گذشته می‌پیماید، اما از آغاز معاملات امروز، نوسانی را تجربه نکرده است و اکنون 11 میلیون و 200 هزار تومان قیمت دارد. حباب این سکه کوچک نیز اکنون پنج میلیون و 590 هزار تومان برآورد می‌شود.

قیمت سکه گرمی

قیمت سکه گرمی در جایگاه کم‌نوسان‌ترین نوع سکه از روز گذشته تغییری نداشته است و اکنون به 6 میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد. حباب این نوع سکه اکنون چهار میلیون و 37 هزار تومان است.

سیگنال سفرهای سیاسی به بازار

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، صبح امروز یکشنبه ۲۸ اسفندماه و در ادامه پیگیری راهبرد دیپلماسی همسایگی، عازم بغداد پایتخت عراق شد. در جریان سفر شمخانی به عراق، سند همکاری‌های مشترک امنیتی که چندین ماه در مورد تهیه آن گفتگو و تبادل نظر شده نیز به امضاء مقامات عالی امنیتی دو کشور خواهد رسید.

عراق دومین شریک تجاری ایران است و حضور پررنگ مقامات بانکی و اقتصادی در این سفر، نشان می‌دهد سیاست خارجی احتمالا بر توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی با همسایگان متمرکز است.

جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه از چند ماه پیش تلاش‌هایی برای بهبود روابط ایران با برخی کشورهای عربی آغاز شده، گفته است: ما با عربستان قراردادی امضا کردیم و سفارتخانه‌های ایران و عربستان احتمالا تا اردیبهشت ماه بازگشایی می‌شود. بعد از عربستان به نظر می‌رسد بهبود روابط با امارات، بحرین، اردن و مصر نیز اتفاق بیفتد. چون ایران متقاضی بهبود رابطه است و به نظر می‌رسد این کشورهای عربی به شدت به دنبال این هستند که شرایط مثبتی در روابط با ایران ایجاد شود.

همچنین جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی در مورد برجام هم گفته است: با توجه به اینکه آخرین گزارشی که آژانس داد، گزارش چالشی نبود و با توجه به اینکه طرف غربی به این نتیجه رسیده که گفت‌وگو تنها راه‌حل بحران هسته‌ای ایران است؛ احتمال دارد که در ماه‌های آینده گشایشی را در این عرصه ببینیم. گشایشی به این مفهوم که غربی‌ها عاقلانه‌تر رفتار کنند و وارد گفت‌وگوی عاقلانه‌تری شوند تا بتوان گره برجام را باز کرد و شرایط مثبت‌تری را ایجاد کرد. او ادامه داد: به نظر می‌رسد در سال آینده تحولی در برجام اتفاق بیفتد.

کارشناسان معتقدند در صورتی که این سفرها به نتایج مثبتی ختم شود و در نتیجه گشایشی سیاسی در روابط بین‌المللی ایران اتفاق بیفتد ممکن است با افزایش میزان ورود ارز به کشور و کاهش تحریم‌ها قیمت دلار و در نتیجه طلا و سکه در مسیری کاهشی قرار بگیرد و جو بازار آرام‌تر شود، اما در غیر این صورت با توجه به چشم‌انداز افزایشی تورم در بودجه سال 1402 به نظر می‌آید جو بحرانی‌تری بر بازار حاکم شود سکه ممکن است حتی سقف قبلی را نیز بزند.

پیش از این قیمت سکه تا 37 میلیون تومان و قیمت طلا نیز تا سه میلیون تومان پیش رفته بودند.

قیمت سکه

مهار قیمت سکه در دستور کار دولت

قیمت دلار در هفته گذشته مانند دلار روند صعودی داشت و به کانال ۱۶ میلیون تومان رسید. امروز نیز سکه از کانال جدید عبور و به محدوده ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. واضح است که قیمت سکه و طلا دنباله‌روی نرخ دلار هستند. البته قیمت انس جهانی طلا نیز هفته گذشته  به یک هزار و ۶۲۲ دلار رسید که نسبت به ابتدای هفته ۲۴ دلار کاهش قیمت را  شاهد بودیم.

افزایش قیمت طلا و سکه در حالی است که پیش از این بسیاری از کارشناسان اعلام کرده بودند که با توجه به ثبات قیمت دلار، بازار طلا و سکه هم بازار با ثباتی است و فعلا نباید چشم انتظار افزایش قیمت طلا بود.

هر چند که ثبات بازار دلار توسط بازارساز و با سیاست‌های بانک مرکزی بر مدار آرامش بود اما به نظر می‌رسد دولت برای مهار قیمت طلا و سکه و همچنین کاهش حباب سکه راهکار انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه را در دستور کار قرار داده است.

حباب سکه حذف می‌شود؟

حباب سکه از تابستان رکورد زده، به طوری که حباب تمام سکه امامی به بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده و حباب ربع سکه هم نزدیک به ۵۰ درصد قیمت این‌قطعه از سکه است. بانک مرکزی برای اینکه رشد بازار سکه را تعدیلی کند روز پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ از انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه خبر داد.

قیمت سکه روز چهارشنبه وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. از ابتدای هفته تا کنون سکه بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت. آیا این سقف تاریخی قیمت طلا و سکه محدوده جدید قیمت‌ها در بازار است؟

قیمت سکه تمام بهار آزادی وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. قیمت این قطعه از سکه در نخستین روز از هفته جاری با روند کاهشی اندک با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان معامله شده بود اما در طول هفته‌جاری تا به امروز بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت.

در حالی که قیمت طلا قله‌های جدید قیمتی را فتح می‌کند و از بازار سقف‌شکن دلار در داخل کشور تاثیر می‌گیرد قیمت انس جهانی دیروز و امروز هم روند افزایشی داشت. در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۱,۶۵۵٫۰۳ دلار است و طی دو روز گذشته ۲۸ دلار رشد قیمت داشته است.

با رشد قیمت دلار قیمت طلا و سکه نیز محدوده‌های قیمتی جدیدی را تجربه کرده است. قیمت‌ سکه هم اکنون در بالاترین قیمت تاریخی خود قرار دارد و به نظر می‌رسد اخبار نامساعدی که در روزهای اخیر از کشورهای همسایه و جامعه بین‌المللی می‌شنویم بیش از پیش بر بازارهای مالی اثر گذاشته است.

طی روزهای گذشته خروج سرمایه‌ای که از بورس به سوی بازار ارز و طلا و سکه سرازیر شد اثر بسیاری بر رشد این بازارها داشت. باید دید کاهش قیمت کالاهای سرمایه‌ای نظیر طلا در روزهای آینده با توجه به مهار قیمت دلار، شدنی است و آیا نهادهای تصمیم‌گیر برنامه‌ای برای کاهش التهابات بازار دارند؟

روز چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی با حدود ۴۰۰ هزار تومان رشد قیمت در حدود ۱۶ میلیون و ۵۶ هزار تومان رسید. سکه طرح قدیم وارد کانال ۱۵ میلیون تومانی شد و ۳۰۰ هزار تومان رشد قیمت نسبت به روز سه‌شنبه داشت. این قطعه از سکه در ابتدای هفته در پله‌های آخر محدوده ۱۳ میلیون تومانی در نوسان بود.

نیم‌سکه و ربع‌سکه هر کدام با ۱۵۰ هزار تومان رشد قیمت به ترتیب ۸ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در بازار معامله شدند. سکه گرمی اما کمترین رشد قیمت را در خانواده خود داشت و با حدود ۱۵ هزار تومان افزایش به قیمت ۳ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان رسید.

امروز با وجود رشد قیمت سکه اما حباب آن روند کاهشی داشت. حباب سکه قدیم با نزدیک به ۲۴۰ هزار تومان کاهش قیمت به حدود یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید. حباب سکه امامی نزدیک به ۱۶۰ هزار تومان کاهش داشت و به ۲ میلیون و ۵۴۳ هزار تومان رسید. در میان تمام قطعات سکه تنها حباب نیم سکه ۱۵ هزار تومان رشد داشت و به نزدیک ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید.

هر مثقال طلا با افزایش حدودی ۱۴۰ هزار تومانی وارد کانال ۶ میلیون تومانی شد. هر گرم طلا ۳۲۸ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به یک میلیون و ۴۰۷ هزار تومان رسید. قیمت‌ها در لحظه نگارش این گزارش با نوسان حدودی ۱۰ هزار تومانی همراه بود اما کانال‌های ذکر شده برای انواع سکه تغییری نکرد.

قیمت سکه

قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به ۱.۹۲۸ دلار (یک  هزار و ۹۲۸ دلار) رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۲۸۹ هزار تومان معامله می‌شود. شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

نام محصول نرخ (تومان)

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  12,800,000

سکه تمام طرح قدیم 12,650,000

نیم سکه بهار آزادی 7,250,000

ربع سکه بهار آزادی 4,150,000

سکه گرمی 2,500,000

اونس جهانی یک هزار و 928 دلار و 42 سنت 

طلای ۱۸ عیار 1,289,200

پیام آمریکا به بازار سکه در ایران

شب گذشته یک خبر جدید از برجام بازار سکه در تهران را تحت تاثیر قرار داد .وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که چندان خوشبین نیست که توافق هسته ای احیا شود. بلینکن عنوان کرد، با وجود تمام تلاش هایی که برای دستیابی به توافق انجام داده ایم و با وجود این امر که این توافق برای امنیت ما بهتر خواهد بود، من چندان به دستیابی به این توافق خوشبین نیستم.

از نظر برخی از تحلیلگران بازار سکه این سیگنال می تواند قیمت سکه در بازار امروز را صعودی کند اما عده ای دیگر معتقدند  تا زمانی که اسکناس امریکایی به مرز 27 هزار و 800 تومان نرسد نمی توان انتظار صعود سکه به 12 میلیون و 800 هزار تومان را داشت.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز  18  فروردین 1401  چگونه پیش بینی کرده اند؟

ارسال نظر

 

آخرین مطالب