قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه در بازار

قیمت طلا امروز کولاک کرد | قیمت طلا به چند رسید؟

جدیدترین قیمت طلای ۱۸ و ۲۴ عیار امروز ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ را می‌توانید در گزارش زیر مشاهده کنید.

قیمت طلا امروز کولاک کرد | قیمت طلا به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

قیمت طلا یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ اعلام شد . بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۲ میلیون و ۵۵۶ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۲۴ عیار ۳ میلیون و ۴۰۸ هزار تومان قیمت گذاری شد. همچنین هر اونس طلا در بازار‌های جهانی ۲۰۰۸ دلار به فروش می‌رسید. گفتنی است ، قیمت مثقال طلا به ۱۱ میلیون و ۷۴ هزار تومان رسیده است.

اصطلاح یک اونس طلا به‌ معنی قیمت دلاری یک تکه طلا (ساچمه مانند یا هر شکل دیگر) با وزن یک اونس و با خلوص ۹۹.۹۹٪ ( ۲۴ عیار ) می‌باشد. بنابراین اونس طلا شامل ۲ ویژگی شاخص است:

عیار آن باید ۲۴ باشد. به عبارت دیگر خلوص آن ۹۹.۹ درصد می‌باشد.

جدول قیمت انواع طلا

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 25,561,000

طلای ۲۴ عیار 34,082,000

طلای 18 عیار / 740 25,221,000

طلای دست دوم 25,220,650

آبشده کمتر از کیلو 110,740,000

مثقال طلا 110,740,000

اونس طلا 2,008.01

پیش بینی قیمت طلا و سکه 20 فروردین 1402

قیمت طلا و سکه امروز با روند کاهشی باز شد. با توجه به افزایش محدود قیمت دلار در کف کانال پنجم، قیمت در بازار طلا و سکه نیز روند نامتوازنی داشت.  اما در میانه روز روند قیمت‌ها در بازار طلا و سکه یکدست و افزایشی شد.

امروز سکه امامی تنها قطعه‌ای از خانواده سکه بود که کاهش قیمت داشت. سایر قطعات سکه و همچنین طلا گران شدند و سکه بهار در صدر بیشترین افزایش قیمت قرار گرفت. اما افزایش ۵۰۰ تومانی قیمت دلار در کف کانال پنجم باعث شد قیمت سکه امامی نیز میان افزایش و کاهش قیمت نوسان داشته باشد.

انس جهانی طلا فعلا همانند هفته گذشته محدوده دو هزار دلاری را برای خود حفظ کرده است از همین رو برخی از معامله‌گران معتقدند حفظ این محدوده برای طلای جهانی باعث شده که قیمت سکه در بازارهای داخلی کاهش محسوسی نداشته باشد.

در لحظه نگارش این گزارش بازارهای جهانی در تعطیلات پایان هفته قرار دارند و قیمت انس فعلا ۲.۰۰۸.۰۱ دلار است.

کاهش دلار ترمز قیمت طلا در بازار فلز زرد را کشید

در همین راستا مجتبی دیبا کارشناس اقتصادی با اشاره به قیمت دلار به عنوان عامل اصلی اثرگذار بر قیمت طلا به تجارت‌نیوز گفت:«در هفته‌های گذشته شکستن محدوده دو هزار دلاری انس جهانی طلا حرکت مهمی در بازار فلز زرد بود. این اتفاق می‌توانست قیمت در بازار فلز زرد را تحت تاثیر قرار دهد اما در ادامه با کاهش قیمت دلار طی هفته گذشته، قیمت طلا و سکه در بازار داخل تحت تاثیر قرار گرفت.»

وی با اشاره به اینکه منطقه ۳۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی برای سکه بسیار مهم است افزود:«اگر این محدوده بشکند قیمت سکه در روند صعودی قرار خواهد گرفت. از لحاظ رفتار بازار، این منطقه را بازار فعلا گران تشخیص داده است.»

این کارشناس اقتصادی گفت:«امکان رسیدن قیمت سکه به محدوده ۲۹ میلیون تومان، زمانی فراهم می‌شود که قیمت دلار ۴۶ هزار تومان شود. اگر محدوده مذکور برای دلار رخ دهد امکان دارد قیمت ۲۴ میلیون تومانی  را نیز برای سکه ببینیم.»

دیبا با تاکید بر تاثیر اخبار سیاسی بر روند بازارهای مالی افزود:« اگر تنش و اخبار نامساعد سیاسی روانه بازار شود قیمت سکه به کانال‌های بالاتر نیز ورود می‌کند.»

وی در پاسخ به اینکه الان وقت سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه است؟ گفت:«اگر بازار به ثبات برسد شاید بتوان خرید‌های شیرینی‌تری هم کرد. این در حالی است که سرمایه‌گذاری روی طلا به شکل خریدن نقطه‌ای نیست.»

این کارشناس اقتصادی تاکید کرد:«افراد در بازار طلا بدون توجه به بالا و پایین بودن قیمت سرمایه‌گذاری کنند و بخشی از میانگین درآمدشان را به این بازار اختصاص دهند و در نهایت در بازده بلندمدتِ یک ساله، قطعا از میانگین رشد حرکتی بالاتر خواهند بود.»

وی در ادامه گفت:«خرید و فروش نقطه‌ای برای کسانی است که ترید می‌کنند و کارشان تحلیل است. اما برای افراد غیرمتخصص حفظ سرمایه در بازه طولانی مدت باید مد نظر باشد. این روش شاید بهترین مدل خرید در بازار طلا و سکه باشد.

مقاومت معامله‌گران سکه برای کاهش قیمت طلا

برخی از معامله‌گران معتقدند حباب سکه با کاهش قیمت دلار روند صعودی به خود گرفته است که نشان‌دهنده مقاومت معامله‌گران سکه در برابر اصلاح قیمت است.

امروز شنبه 19 فروردین ۱۴۰۲،  قیمت سکه امامی میان افزایش و کاهش قیمت سرگردان بود. در لحظه نگارش این گزارش بازار کاهش هزار تومانی قیمت را نشان می‌داد. اما تجربه نشان داده تا پایان معاملات امروز این قیمت تغییر می‌کند. این قطعه از سکه در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۳۱ میلیون و ۸۰۱ هزار تومان معامله ‌شد.

امروز سکه بهار آزادی با رشد ۷۰۰ هزار تومانی  بیشترین افزایش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت و با قیمت ۲۸میلیون و ۶۹۰ هزار تومان معامله شد.

دیدگاه خود را ارسال کنید