قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه در بازار

قیمت طلا سونامی راه انداخت | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

قیمت طلا سونامی راه انداخت | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

قیمت طلا امروز 

سه شنبه 5 اردیبهشت

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 25,728,000

طلای ۲۴ عیار 34,303,000

طلای 18 عیار / 740 25,385,000

طلای دست دوم 25,384,650

آبشده کمتر از کیلو 111,460,000

مثقال طلا 111,460,000

انس طلا 1,983.99

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی 314,510,000

سکه بهار آزادی تک فروشی 286,010,000

نیم سکه تک فروشی 187,700,000

ربع سکه تک فروشی 116,400,000

سکه گرمی تک فروشی 67,200,000

تمام سکه (قبل 86) 283,000,000

نیم سکه (قبل 86) 128,000,000

ربع سکه (قبل 86) 68,000,000

حباب سکه

حباب سکه امامی 71,230,000

حباب سکه بهار آزادی 43,230,000

حباب نیم سکه 66,130,000

حباب ربع سکه 55,540,000

حباب سکه گرمی 37,240,000

ضعف دلار قیمت طلا را تثبیت کرده‌است. گرچه قیمت این فلز گران‌بها در شرایطی که تاجران متوجه اطلاعات اقتصادی این هفته و تأثیر آن بر سیاست آینده فدرال رزرو آمریکا هستند، در یک محدوده کوچک گیر افتاده‌است.

به نقل از تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۱۹۹۱ دلار و ۱۸ سنت رسید.

گزارش بانک فدرال رزرو دالاس مبنی‌بر کاهش تولید کارخانه‌ای در تگزاس در ماه آوریل بیش‌از پیش آسیب‌های اقتصادی ناشی از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را مشخص کرد و قیمت طلا را بالا برد.

ارزش دلار آمریکا ۰.۵ درصد کاهش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده‌است.

اظهارات سخت‌گیرانه مقامات فدرال رزرو آمریکا باعث کاهش قیمت طلا تا زیر ۲۰۰۰ دلار در هفته گذشته شد. بازارها حالا ۹۱ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو در اجلاس ماه مه نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش دهد. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

اما تحلیلگران انتظار ندارند قیمت طلا به این زودی به زیر ۱۹۵۰ دلار سقوط کند.

قیمت قیمت نقره امروز با ۰.۲۵ درصد کاهش به ۲۵ دلار و ۴۶ سنت رسید. پلاتین هم با ۰.۰۶ درصد کاهش ۱۰۸۹ دلار و ۲۴ سنت معامله می‌شود.

امید سکه بازان به صعود قیمت دلار و طلا

برخی از سکه‌بازان امیدوار هستند که در ابتدای هفته جاری  قیمت دلار  در مسیر صعودی قرار بگیرد و بازیگران بازار سکه به واسطه این اتفاق بتوانند شاهد افزایش ارزش دارایی خود باشند.

با این حال نرخ دلار در معاملات دیروز دوشنبه ۴ اردیبهشت نوسان محدودی را ثبت کرد.

قیمت طلا رشد می‌کند؟

برزو حق‌شناس، کارشناس بازارهای مالی، در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: طلا و سکه، بازار هوشمندی است و با وجودی که گفته می‌شود این بازار حباب دارد اما حباب طلا و سکه مربوط به دلار است و حباب در این بازارها در واقع قیمت دلار را نشان می‌دهد.

او با تاکید بر تاثیر قیمت دلار بر قیمت طلا و سکه توضیح می‌دهد: نهاد پولی کشور اجازه نمی‌دهد دلار به قیمت ذاتی خود برسد. نرخ طلا و سکه نیز به تبع آن کنترل می‌شود. با وجودی که مذاکرات هسته‌ای برجام تاثیر مهمی بر آرامش بازار دلار دارد اما در چنین شرایطی، چه این مذاکرات به نتیجه برسد و چه نرسد، احتمالا قیمت دلار با توجه به تورم موجود در کشور روند افزایشی خواهد داشت و متعاقب آن قیمت طلا و سکه هم افزایشی است.

حق‌شناس می‌گوید: اگر مذاکراتی رخ دهد روند صعودی قیمت‌ها به تاخیر می‌افتد. اما اگر تحولات این حوزه امیدوارکننده نباشند، انتظار رشد قیمت‌ها را دارم.

قیمت طلا امروز در بازار (مثقال ۱۸ عیار، طلا گرم ۱۸ عیار)

قیمت طلا امروز ۲۲ شهریور ماه ۱۴۰۱ اعلام شد. بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۱ میلیون ۳۳۷ هزار ۷۷۵ تومان رسید. هر گرم طلای ۲۴ عیار ۱ میلیون و ۷۸۳ هزار ۷۰۰ تومان قیمت گذاری شد. همچنین هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۷۲۳٫۲۹ دلار به فروش می رسید. گفتنی است، قیمت مثقال طلا به ۵ میلیون و ۷۹۵ هزار تومان رسیده است. 

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (شنبه) در بازار آزاد تهران به ۱۳میلیون و ۹۶۰ هزار تومان رسید.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدیدامروز(شنبه، ۱۹شهریورماه) در بازار آزاد تهران به ۱۳میلیون و ۹۶۰هزارتومان رسید. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به ۱۳ میلیون و ۳۰۱هزار تومان رسید.

قیمت هر قطعه نیم سکه۷ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان و، ربع سکه ۴ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون ۹۹۰ هزار تومان است.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۷۱۷دلار و۶۲ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار تهران یک میلیون ۲۸۲هزار تومان است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۹ درصد کاهش به ۱۶۹۳ دلار و ۷۷ سنت رسید.

افزایش ارزش دلار و سود اوراق قرضه‌ خزانه‌داری آمریکا در بحبوحه انتظار سخت‌تر شدن سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی باعث کاهش قیمت طلا شده‌است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۹ درصد کاهش به ۱۶۹۳ دلار و ۷۷ سنت رسید.

تمرکز بازار در این هفته بر اجلاس بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه خواهد بود. انتظار می‌رود نرخ بهره در این اجلاس ۷۵ واحد افزایش یابد.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب