قیمت سکه | قیمت سکه در بازار | افزایش قیمت سکه

صعود قیمت سکه به نوک قله | قیمت سکه در بازار امروز چند؟

قیمت طلا و سکه دیروز نیز در روند صعودی آغاز به کار کرد. سکه وارد کانال ۳۴ میلیونی شد اما نتوانست قله جدید قیمتی را برای خود حفظ کند.

صعود قیمت سکه به نوک قله | قیمت سکه در بازار امروز چند؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت سکه این روزها در نوسان است. قیمت سکه روز گذشته کاهشی شد. قیمت سکه عاملی برای افزایش خریداران شد. قیمت سکه در معاملات پشت خطی بسیار مهم و تاثیرگذار است. قیمت سکه امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت طلا و سکه دیروز نیز در روند صعودی آغاز به کار کرد. سکه وارد کانال ۳۴ میلیونی شد اما نتوانست قله جدید قیمتی را برای خود حفظ کند.

روز گذشته سکه وارد کانال ۳۴ میلیون تومانی شد. رالی صعودی قیمت طلا و سکه در چهارمین روز از روند افزایشی، کمی تعدیل شده بود. تنها قطعه‌ای که دیروز در کانال جدید معامله شد سکه امامی بود.

در آخرین ساعات مبادلات دیروز در بازار فلز زرد قیمت سکه امامی به کانال ۳۳ میلیون تومانی برگشت اما با کانال بالاتر فقط هزار تومان فاصله داشت.

معامله‌گران روند صعودی قیمت در بازار فلز گرانبها را متاثر از افزایش قیمت دلار می‌دانند. کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند افزایش محدود تقاضا در ماه شوال و وجود برخی مناسبت‌های مذهبی و رشد قیمت دلار عامل تحرکات قیمتی در بازار طلا و سکه شده است.

تا دیروز بازارهای جهانی در تعطیلات پایان هفته بودند و انس جهانی طلا با قیمتی ثابت مبادله می‌شد. فعالان بازار فلز زرد معتقدند تنها بازیگر فعال این روزهای طلای داخلی قیمت دلار است. باید دید امروز طلای جهانی چه تاثیری بر قیمت طلای داخلی می‌گذارد.

تحلیلگران اقتصادی ۶ ماهه ابتدایی سال جاری را روزهای پرخبری در حوزه سیاسی برای کشورمان می‌دانند از همین رو معتقدند باید دید روند این اخبار سیاسی مثبت است یا منفی تا روند بازارهای مالی نیز مشخص شود.

قیمت طلا و انواع سکه در بازار

دیروز ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲  قیمت سکه با افزایش ۵۸ هزار تومانی به کار خود پایان داد. سکه امامی به کانال ۳۴ میلیون تومانی ورود کرد اما در پایان معاملات به کانال ۳۳ میلیون تومانی برگشت. این قطعه با قیمت ۳۴ میلیونی تنها هزار تومانی فاصله دارد و با قیمت ۳۳ میلیون و ۳۹۹ هزار تومان بسته شد.

صبح دیروز سکه بهار با افزایش ۹۱ هزار تومانی قیمت، بیشترین مقدار افزایش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه  با قیمت ۳۰ میلیون و ۴۹۲ هزار تومان در پایان معاملات دیروز به کار خود پایان داد.

نیم سکه دیروز ۱۰۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۱۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی معامله شد. ربع سکه، با افزایش ۵۰ هزار تومانی به قیمت ۱۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید.

سکه گرمی نیز ۱۰۰ هزار تومان گران شد و با قیمت هفت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

صبح دیروز حباب تمام قطعات سکه افزایش داشت اما در پایان معاملات، این روند کاهشی شد. تنها حباب سکه گرمی بر مدار افزایشی ماند و ۷۲ هزار تومان گران شد. سکه امامی با کاهش ۱۸۵ هزار تومانی بیشترین مقدار کاهش حباب را در میان قطعات سکه داشت.

روز گذشته قیمت طلا با روند افزایشی باز شد. هر مثقال طلا با قیمت ۱۱ میلیون و ۸۹۱ هزار تومان مبادله شد و افزایش ۱۵۵ هزار تومانی داشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز بیش از ۳۵ هزار تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و ۷۴۵ هزار تومان مبادله شد.

دیروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۷۰۸ هزار تومان مبادله شد.

قیمت سکهمهار قیمت سکه در دستور کار دولت

قیمت دلار در هفته گذشته مانند دلار روند صعودی داشت و به کانال ۱۶ میلیون تومان رسید. امروز نیز سکه از کانال جدید عبور و به محدوده ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. واضح است که قیمت سکه و طلا دنباله‌روی نرخ دلار هستند. البته قیمت انس جهانی طلا نیز هفته گذشته  به یک هزار و ۶۲۲ دلار رسید که نسبت به ابتدای هفته ۲۴ دلار کاهش قیمت را  شاهد بودیم.

افزایش قیمت طلا و سکه در حالی است که پیش از این بسیاری از کارشناسان اعلام کرده بودند که با توجه به ثبات قیمت دلار، بازار طلا و سکه هم بازار با ثباتی است و فعلا نباید چشم انتظار افزایش قیمت طلا بود.

هر چند که ثبات بازار دلار توسط بازارساز و با سیاست‌های بانک مرکزی بر مدار آرامش بود اما به نظر می‌رسد دولت برای مهار قیمت طلا و سکه و همچنین کاهش حباب سکه راهکار انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه را در دستور کار قرار داده است.

حباب سکه حذف می‌شود؟

حباب سکه از تابستان رکورد زده، به طوری که حباب تمام سکه امامی به بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده و حباب ربع سکه هم نزدیک به ۵۰ درصد قیمت این‌قطعه از سکه است. بانک مرکزی برای اینکه رشد بازار سکه را تعدیلی کند روز پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ از انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه خبر داد.

قیمت سکه روز چهارشنبه وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. از ابتدای هفته تا کنون سکه بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت. آیا این سقف تاریخی قیمت طلا و سکه محدوده جدید قیمت‌ها در بازار است؟

قیمت سکه تمام بهار آزادی وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. قیمت این قطعه از سکه در نخستین روز از هفته جاری با روند کاهشی اندک با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان معامله شده بود اما در طول هفته‌جاری تا به امروز بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت.

در حالی که قیمت طلا قله‌های جدید قیمتی را فتح می‌کند و از بازار سقف‌شکن دلار در داخل کشور تاثیر می‌گیرد قیمت انس جهانی دیروز و امروز هم روند افزایشی داشت. در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۱,۶۵۵٫۰۳ دلار است و طی دو روز گذشته ۲۸ دلار رشد قیمت داشته است.

با رشد قیمت دلار قیمت طلا و سکه نیز محدوده‌های قیمتی جدیدی را تجربه کرده است. قیمت‌ سکه هم اکنون در بالاترین قیمت تاریخی خود قرار دارد و به نظر می‌رسد اخبار نامساعدی که در روزهای اخیر از کشورهای همسایه و جامعه بین‌المللی می‌شنویم بیش از پیش بر بازارهای مالی اثر گذاشته است.

طی روزهای گذشته خروج سرمایه‌ای که از بورس به سوی بازار ارز و طلا و سکه سرازیر شد اثر بسیاری بر رشد این بازارها داشت. باید دید کاهش قیمت کالاهای سرمایه‌ای نظیر طلا در روزهای آینده با توجه به مهار قیمت دلار، شدنی است و آیا نهادهای تصمیم‌گیر برنامه‌ای برای کاهش التهابات بازار دارند؟

روز چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی با حدود ۴۰۰ هزار تومان رشد قیمت در حدود ۱۶ میلیون و ۵۶ هزار تومان رسید. سکه طرح قدیم وارد کانال ۱۵ میلیون تومانی شد و ۳۰۰ هزار تومان رشد قیمت نسبت به روز سه‌شنبه داشت. این قطعه از سکه در ابتدای هفته در پله‌های آخر محدوده ۱۳ میلیون تومانی در نوسان بود.

نیم‌سکه و ربع‌سکه هر کدام با ۱۵۰ هزار تومان رشد قیمت به ترتیب ۸ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در بازار معامله شدند. سکه گرمی اما کمترین رشد قیمت را در خانواده خود داشت و با حدود ۱۵ هزار تومان افزایش به قیمت ۳ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان رسید.

امروز با وجود رشد قیمت سکه اما حباب آن روند کاهشی داشت. حباب سکه قدیم با نزدیک به ۲۴۰ هزار تومان کاهش قیمت به حدود یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید. حباب سکه امامی نزدیک به ۱۶۰ هزار تومان کاهش داشت و به ۲ میلیون و ۵۴۳ هزار تومان رسید. در میان تمام قطعات سکه تنها حباب نیم سکه ۱۵ هزار تومان رشد داشت و به نزدیک ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید.

هر مثقال طلا با افزایش حدودی ۱۴۰ هزار تومانی وارد کانال ۶ میلیون تومانی شد. هر گرم طلا ۳۲۸ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به یک میلیون و ۴۰۷ هزار تومان رسید. قیمت‌ها در لحظه نگارش این گزارش با نوسان حدودی ۱۰ هزار تومانی همراه بود اما کانال‌های ذکر شده برای انواع سکه تغییری نکرد.

قیمت سکهقیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به ۱.۹۲۸ دلار (یک  هزار و ۹۲۸ دلار) رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۲۸۹ هزار تومان معامله می‌شود. شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

نام محصول نرخ (تومان)

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  12,800,000

سکه تمام طرح قدیم 12,650,000

نیم سکه بهار آزادی 7,250,000

ربع سکه بهار آزادی 4,150,000

سکه گرمی 2,500,000

اونس جهانی یک هزار و 928 دلار و 42 سنت 

طلای ۱۸ عیار 1,289,200

پیام آمریکا به بازار سکه در ایران

شب گذشته یک خبر جدید از برجام بازار سکه در تهران را تحت تاثیر قرار داد .وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که چندان خوشبین نیست که توافق هسته ای احیا شود. بلینکن عنوان کرد، با وجود تمام تلاش هایی که برای دستیابی به توافق انجام داده ایم و با وجود این امر که این توافق برای امنیت ما بهتر خواهد بود، من چندان به دستیابی به این توافق خوشبین نیستم.

از نظر برخی از تحلیلگران بازار سکه این سیگنال می تواند قیمت سکه در بازار امروز را صعودی کند اما عده ای دیگر معتقدند  تا زمانی که اسکناس امریکایی به مرز 27 هزار و 800 تومان نرسد نمی توان انتظار صعود سکه به 12 میلیون و 800 هزار تومان را داشت.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز  18  فروردین 1401  چگونه پیش بینی کرده اند؟

دیدگاه خود را ارسال کنید