قیمت دلار | کاهش قیمت دلار

قیمت دلار در بازار امروز به تنهایی غوغا کرد | قیمت دلار به چند رسید؟

قیمت دلار در بازار امروز به تنهایی غوغا کرد | قیمت دلار به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت دلار طی چند ماه گذشته با نوسان همراه است. قیمت دلار در اقتصاد کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. قیمت دلار در صرافی ملی متفاوت است. قیمت دلار پس از ارز دولتی افزایشی شد. قیمت دلار امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت دلار

قیمت دلار روز گذشته بر مدار افزایش چرخید. مرکز مبادله اما در روزهای طغیان دلار بر مداری ثابت قرار گرفته است.

روز گذشته روند صعودی قیمت دلار با شیب افزایشی کمتری نسبت به روزهای اخیر در بازار آزاد ادامه داشت. این اسکناس آمریکایی به سیگنال‌های بازارساز پاسخ نداد و راه خود را رفت.

قیمت انواع ارز و قیمت دلار 11 اردیبهشت 1402

روز گذشته اسکناس آمریکایی همچنان بر موج صعودی سوار بود. هر چند طول این موج نسبت به سه روز گذشته کاهش داشت و نتوانست قیمت دلار را به کانال بالاتر بنشاند، اما همین روند قیمت دلار را در پله سوم کانال ۵۴ هزار تومانی قرار داد و ۴۱۰ تومان گران کرد.

دیروز معامله‌گران بازار ارز سیگنال‌های ورودی به بازار در ابتدای هفته را بی‌اثر دانستند. آنها معتقد بودند جراحی اقتصادی و جایگزینی یوآن به جای دلار نمی‌تواند مانعی برای رشد نقدینگی و مهار تورم باشد.

قیمت دلار در نرخ‌های مختلف

روز گذشته قیمت دلار در بازار آزاد روند افزایشی محدودی داشت. این اسکناس آمریکایی در بازار آزاد در پله چهارم کانال ۵۴ هزار تومانی نوسان داشت. در دومین روز هفته قیمت دلار ۴۱۰ تومان افزایش داشت. اما موج صعودی دلار امروز کوتاهتر از سه روز گذشته بود.

قیمت دلار طی سه روز گذشته در کانال‌های قیمتی جدید نوسان دارد،‌ این روند به طور پیوسته در بازار آزاد حاکم شده است؛ اما قیمت‌ها در مرکز مبادله ارز و طلا ثابت بود. تنها اسکناسی که در روزهای اخیر اندکی نوسان داشته، اسکناس و حواله یورو بوده است.

قیمت اسکناس دلار در سایت بازار متشکل با رقم ۴۱ هزار و ۹۶۶ تومان درج شده است و دلار حواله نیز همچنان با قیمت ۳۸ هزار و ۱۵۰ تومان عرضه می‌شود.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بوده است.

قیمت ارزهای موثر

روز گذشته قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل با افزایش ۲۸۱ تومانی و با قیمت ۴۶ هزار و ۶۱۴ تومان درج شد.

یوروی حواله نیز ۲۵۵ تومان افزایش داشت و با قیمت ۴۲ هزار و ۳۷۶ تومان عرضه شد.

گفتنی است قیمت یورو در بازار آزاد با ۷۵۰ تومان افزایش قیمت وارد کانال ۶۰ هزار تومانی شد. این ارز با قیمت ۶۰ هزار و ۴۶۹ تومان در بازار آزاد معامله شد.

دیروز قیمت درهم با رقم ۱۵ هزار و ۱۵۰ تومان مبادله شد. این در حالی بود که صبح روز گذشته قیمت این ارز همانند سه روز گذشته با قیمتی ثابت در سایت بازار متشکل اعلام شد. این ارز در سایت بازار متشکل ارزی با قیمت ۱۰ هزار و ۳۸۸ تومان اعلام شد. اسکناس درهم نیز در این مرکز با قیمت ۱۱ هزار و ۴۲۷ تومان نرخ‌گذاری شد. قیمت دلار درهم نیز ۵۵ هزار و ۶۰۰ تومان محاسبه می‌شود.

پیش بینی قیمت دلار بعد از استیضاح فاطمی امین

فضای بازار ارز و طلا در روز یکشنبه زیر سایه استیضاح وزیر صمت بود. مقایسه‌ها درباره وضعیت دلار بعد از تغییر رییس کل بانک مرکزی داغ بود و معامله‌گران درباره قیمت دلار بعد از رای عدم اعتماد به فاطمی‌امین گمانه‌زنی می‌کردند که بعد از این اتفاق دلار چه قیمتی پیدا می‌کند؟

ردپای وزیر صمت استیضاح شده در بازار ارز

عمده نگاه‌ها معطوف به این بود؛ زمانی که صالح‌آبادی از بانک مرکزی کنار رفت قیمت دلار ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان بود و در روز یکشنبه قیمت دلار در کانال ۵۴ معامله شده است، بنابراین از نگاه معامله‌گران تغییر وزیر صمت هم نمی‌تواند کاهش زیادی را برای قیمت دلار رقم بزند و بازار برای کاهش نیازمند خبر مثبت قوی‌تری است.

دلار تهران تکان نخورد

صبح یکشنبه دلار هرات با از دست دادن حمایت اول یعنی ۵۴ هزار و ۴۰۰ تومان به حمایت دوم ۵۴ هزار و ۱۰۰ خورد و از آنجا به بالای حمایت اول برگشت. اما دلار تهران سفت سر جایش ایستاده بود؛ نه با دلار هرات کاهشی شد و نه با سکه بالا رفت.

سکه رفاه ۲ میلیون تومان از بازار بالاتر بود زیرا...

سکه رفاه دو میلیون تومان از بازار بالاتر بود. درباره دلیل اینکه چرا چنین وضعیتی حاکم است، دو نظر وجود داشت. نظر اول معتقد بود حاشیه‌هایی که درباره تحویل اوراق سلف سکه ایجاد شده موجب افزایش قیمت سکه رفاه شده است.

دو شایعه درمورد تحویل سکه در بازار بود.

شایعه اول اینکه بانک مرکزی اوراق سلف سکه فروخته است و حالا در سررسید حاضر نیست سکه فیزیکی تحویل بدهد و می‌گوید تسویه نقدی است.

شایعه دوم هم درمورد این بود که اگر در زمان تعیین شده مراجعه نکنید با قیمت میانگین موزون ریالی با خریداران تسویه می‌کنند. اما بانک مرکزی در روز یکشنبه گفته که مبنای تحویل سکه به خریداران اوراق سکه به صورت فیزیکی است.

اصلاح قیمت دلار سخت می‌شود اگر....

اما نظر دوم این است که اکثر خریداران اوراق سلف، حقوقی‌ها هستند و آن‌ها با نوسان در قیمت سکه تلاش دارند سکه‌های تحویلی خودشان را با قیمت بالاتری رد کنند تا حاشیه سود بیشتری گیرشان بیاید.

نکته بازار روز گذشته این بود که تحلیلگران می‌گفتند اگر شب یکشنبه قیمت دلار بالای ۵۴ هزار و ۶۰۰ تومان بماند، اصلاح سخت‌تر می‌شود.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب