نکات آشپزی | نکات آشپزی حرفه ای

پیتزا سیب زمینی بدون فر درست کن عاشقش میشی | با این نکات آشپزی حتما درست کن

شما می‌توانید به دلخواه ار کالباس یا سیب زمینی استفاده کنید و این پیتزای خوشمزه را بدون نیاز به فر در خانه تهیه کنید.

پیتزا سیب زمینی بدون فر درست کن عاشقش میشی | با این نکات آشپزی حتما درست کن
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

رعایت کردن نکات آشپزی و مراحل آن برای پختن یک غذای خوشمزه، از مهمترین، ویژگی های یک آشپز است. نکات آشپزی غذا های ایرانی کاملا متفاوت از غذا های خارجی است. نکات آشپزی در اکثر خورشت های ایرانی همسان و نزدیک به یکدیگر هستند. آشپز های حرفه ای در جهان همیشه نکات آشپزی را رعایت کرده و به نکات کلی آشپزی غذا ها از خود نکته های جدید به وجود می آورند. برای یادگیری نکات آشپزی با ما در سایت بازار بورس همراه باشید.

نکات آشپزی

اگر هوس یک پیتزا فوری و سه سوته را کردید حتما این پیتزا سیب زمینی بدون گوشت و مرغ را تهیه کنید.

این پیتزا سیب زمینی بدون فر و خمیر تهیه می‌شود و زمانی برای تهیه این پیتزا نیاز نیست و شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن این پیتزا خوشمزه را تهیه کنید.

شما می‌توانید به دلخواه ار کالباس یا سیب زمینی استفاده کنید و این پیتزای خوشمزه را بدون نیاز به فر در خانه تهیه کنید. همان طور که مشخص است این پیتزا در تابه تهیه می‌شود و به همین دلیل شما می‌توانید هرجا که باشید بدون نیاز به مواد خاصی این پیتزا را تهیه کنید.

مواد لازم

سیب زمینی ۳ عدد

تخم مرغ ۱ عدد

آرد ۱ لیوان

کالباس رنده شده به مقدار دلخواه

فلفل دلمه خرد شده ۱ ق غذا خوری

جعفری خرد شده ۱ ق غذا خوری

بیکینگ پودر ۱ ق چای خوری

پنیر پیتزا ۲ ق غذا خوری

نمک، فلفل سیاه، پودر سیر، آویشن به مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا سیب زمینی بدون فر

مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی

ابتدا سیب زمینی را بشورید و با کمی آب و نمک روی حرارت قرار دهید و زمان دهید تا سیب زمینی پخته شود و بعد پوست سیب زمینی را بگیرید و بکوبید، بهتر است اجازه دهید تا کمی از گرما بیفتد و بعد با کمک پوره کن یا گوشتکوب دستی سیب زمینی را بکوبید تا پوره و یکدست شود.

مرحله دوم: افزودن تخم مرغ

در ادامه باید تخم مرغ را شکسته و به مواد اضافه کنید و بعد نمک و ادویه‌ها را نیز اضافه کنید و مواد را هم بزنید و در کالباس را رنده کنید و به همراه فلفل دلمه خرد شده و جعفری اضافه کنید و هم بزنید، آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید و به مواد اضافه کنید هم بزنید تا مواد خمیر شکل شود، اگر دوست دارید پنیر پیتزا اضافه کنید این مرحله اضافه کنید. مقدار افزودن آرد ممکن است متغییر باشد و زمانی که وسط کاسه جمع شد دیگر آرد نزنید.

مرحله چهارم: پخت پیتزا بدون فر

روی سطح آرد بریزید و خمیر تهیه شده را روی آن قرار دهید و و با دست به قطر ۱ سانت پهن کنید و با چافو به شکل مثلثی برش بزنید و داخل روغن داغ سرخ کنید و برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شود و در ادامه روی دستمال روغن گیر قرار دهید تا روغن اضافه گرفته شود و بعد به همراه سس دلخواه میل کنید. نوش جان

فوت و فن‌های دستور پخت پیتزا سیب زمینی بدون فر

بهتر است آرد را کم کم اضافه کنید، زیرا اب خور آرد‌ها باهم متفاوت است و ممکن است کم و زیاد شود.

می‌توانید مواد را مانند کوکو سبزی داخل تابه پهن کنید و برش بزنید.

می‌توانید بجای کالباس از سوسیس خرد شده یا مرغ ریش شده نیز استفاده کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید