اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی کشور

هشدار هواشناسی به 5 استان برای سیل | اخبار هواشناسی امروز

سازمان هواشناسی با تاکید بر فعالیت سامانه بارشی در روز جاری برای ۵ استان هشدار نارنجی صادر کرد.

هشدار هواشناسی به 5 استان برای سیل | اخبار هواشناسی امروز
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند.  اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد.  اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

سازمان هواشناسی کشور با اعلام تداوم فعالیت سامانه بارشی در کرمان، شرق فارس، شمال غرب هرمزگان، شمال خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی طی روز جاری (دوشنبه)،  برای این استان‌ها هشدار نارنجی صادر کرد. 

هواشناسی ایران/ ادامه بارش‌های پراکنده در برخی از نقاط کشور

بر این اساس رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید و تگرگ در مناطق استان‌های فوق باعث بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، آبگرفتگی معابر عمومی، برخورد صاعقه و برق‌گرفتگی، وزش باد شدید موقت همراه با خیزش گردوخاک و کاهش دید و کیفیت هوا خواهد شد.

سازمان هواشناسی به ساکنان، مسافران و مسئولان مناطق یادشده موارد زیر را توصیه کرد:

امتناع از هرگونه توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اجتناب از هرگونه فعالیت کوهنوردی، جمع‌آوری دام‌ها از مراتع مرتفع و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، آمادگی سازمان‌های امدادی برای کمک به هرگونه خسارت و آسیب احتمالی، آمادگی شهرداری‌ها برای پاکسازی جوی‌ها و معابر عمومی.

 

ارسال نظر

 

آخرین مطالب