قیمت سکه | افزایش قیمت سکه | قیمت سکه در بازار امروز

قیمت سر سقوط کرد | قیمت سکه در روزهای آینده چند میلیونی می شود؟

بازدهی قیمت طلا و سکه در هفته دوم خرداد منفی شد. با توجه به هفته نیمه‌تعطیل پیش رو نباید انتظار روند خاصی را از قیمت طلا و سکه داشت. به نظر می‌رسد بازارساز قصد دارد قیمت دلار را در محدوده فعلی نگه دارد. از همین رو قیمت در بازار فلز زرد نیز همانند هفته‌های گذشته بر مدار قیمت دلار خواهد چرخید.

قیمت سر سقوط کرد | قیمت سکه در روزهای آینده چند میلیونی می شود؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت سکه این روزها در نوسان است. قیمت سکه روز گذشته کاهشی شد. قیمت سکه عاملی برای افزایش خریداران شد. قیمت سکه در معاملات پشت خطی بسیار مهم و تاثیرگذار است. قیمت سکه امروز را در ادامه می خوانیم.

بازدهی قیمت طلا و سکه در هفته دوم خرداد منفی شد. با توجه به هفته نیمه‌تعطیل پیش رو نباید انتظار روند خاصی را از قیمت طلا و سکه داشت. به نظر می‌رسد بازارساز قصد دارد قیمت دلار را در محدوده فعلی نگه دارد. از همین رو قیمت در بازار فلز زرد نیز همانند هفته‌های گذشته بر مدار قیمت دلار خواهد چرخید.

قیمت طلا و سکه روز گذشته را در روند صعودی به پایان رساند. این در حالی بود که قیمت دلار نیز به کانال ۵۱ هزار تومانی برگشت و قیمت طلای جهانی نیز صعودی بود. بنابراین بازار طلا و سکه از این دو مولفه خط گرفت.

در دومین هفته خردادماه قیمت طلا و سکه در بیشتر روزها با روند کاهشی همراه بود. این کاهش قیمت باعث شد بازدهی بازار فلز زرد منفی شود.

در هفته اخیر به دنبال سیگنال‌های مساعد سیاسی که روانه بازار شد قیمت سکه کاهش داشت و سکه امامی به کانال ۳۰ میلیون تومانی برگشت. این روند رفت و برگشتی قیمت در بازار فلز زرد طی دو هفته اخیر معامله‌گران را در فاز احتیاطی قرار داده است.

فعالان بازار طلا و سکه نسبت به بازار بدبین شدند و با احتیاط معامله می‌کردند. این در حالی بود که معامله‌گران حرفه‌ای دست از هر گونه مبادله‌ای کشیده‌اند و در انتظار ثبات نسبی در بازار فلز گرانبها هستند.

قیمت طلای جهانی که ابتدای این هفته تا محدوده ۱۹۴۵ دلاری نیز رسیده بود در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۹۷۸ دلار معامله می‌شود. باید توجه داشت در کنار افزایش محدود قیمت دلار،‌ رشد قیمت طلای جهانی نیز در روند صعودی قیمت، در بازار داخلی طلا و سکه بی‌تاثیر نیست.

با توجه به هفته پیش رو که نیمه تعطیل است، نباید انتظار روند خاصی را از قیمت طلا و سکه داشت. به نظر می‌رسد بازارساز قصد دارد قیمت دلار را در همان کانال ۵۱ تا ۵۲ هزار تومانی حفظ کند. از همین رو قیمت در بازار فلز زرد نیز همانند هفته‌های گذشته بر مدار قیمت دلار خواهد چرخید و کاهش یا افزایش خاصی را تجربه نخواهد کرد.

بازگشت سکه به کانال ۲۷ میلیونی

دیروز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ سکه امامی ۲۹۱ هزار تومان افزایش قیمت داشت. این قطعه با رقم ۳۰ میلیون و ۵۸۸ هزار تومان معامله شد. سکه بهار افزایش ۲۹۲ هزار تومانی داشت. این قطعه بار دیگر به کانال ۲۷ میلیونی برگشت و با قیمت ۲۷ میلیون و ۲۸۷ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته  نیم‌سکه و ربع‌ سکه هر کدام ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۶ میلیون و ۷۰۰ و ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مبادله شدند.

روز قبل سکه گرمی نیز ۱۰۰ هزار تومان رشد قیمت داشت و با رقم ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد.

چرخش طلا بر مدار انس جهانی

دیروز قیمت طلا  با افزایش قیمت دلار و انس جهانی همراه شد. هر مثقال طلا روز گذشته با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان معامله شد و حدود ۳۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. هر گرم طلا نیز حدود ۱۰ هزار تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و ۵۰۴ هزار تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۴۷۰هزار تومان معامله شد.

روز گذشته حباب سکه در تمام قطعات افزایش قیمت داشت. بیشترین مقدار افزایش قیمت حباب مربوط به سکه بهار با ۱۳۰ هزار تومان رشد بود.

قیمت سکه

مهار قیمت سکه در دستور کار دولت

قیمت دلار در هفته گذشته مانند دلار روند صعودی داشت و به کانال ۱۶ میلیون تومان رسید. امروز نیز سکه از کانال جدید عبور و به محدوده ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. واضح است که قیمت سکه و طلا دنباله‌روی نرخ دلار هستند. البته قیمت انس جهانی طلا نیز هفته گذشته  به یک هزار و ۶۲۲ دلار رسید که نسبت به ابتدای هفته ۲۴ دلار کاهش قیمت را  شاهد بودیم.

افزایش قیمت طلا و سکه در حالی است که پیش از این بسیاری از کارشناسان اعلام کرده بودند که با توجه به ثبات قیمت دلار، بازار طلا و سکه هم بازار با ثباتی است و فعلا نباید چشم انتظار افزایش قیمت طلا بود.

هر چند که ثبات بازار دلار توسط بازارساز و با سیاست‌های بانک مرکزی بر مدار آرامش بود اما به نظر می‌رسد دولت برای مهار قیمت طلا و سکه و همچنین کاهش حباب سکه راهکار انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه را در دستور کار قرار داده است.

حباب سکه حذف می‌شود؟

حباب سکه از تابستان رکورد زده، به طوری که حباب تمام سکه امامی به بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده و حباب ربع سکه هم نزدیک به ۵۰ درصد قیمت این‌قطعه از سکه است. بانک مرکزی برای اینکه رشد بازار سکه را تعدیلی کند روز پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ از انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه خبر داد.

قیمت سکه روز چهارشنبه وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. از ابتدای هفته تا کنون سکه بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت. آیا این سقف تاریخی قیمت طلا و سکه محدوده جدید قیمت‌ها در بازار است؟

قیمت سکه تمام بهار آزادی وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. قیمت این قطعه از سکه در نخستین روز از هفته جاری با روند کاهشی اندک با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان معامله شده بود اما در طول هفته‌جاری تا به امروز بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت.

در حالی که قیمت طلا قله‌های جدید قیمتی را فتح می‌کند و از بازار سقف‌شکن دلار در داخل کشور تاثیر می‌گیرد قیمت انس جهانی دیروز و امروز هم روند افزایشی داشت. در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۱,۶۵۵٫۰۳ دلار است و طی دو روز گذشته ۲۸ دلار رشد قیمت داشته است.

با رشد قیمت دلار قیمت طلا و سکه نیز محدوده‌های قیمتی جدیدی را تجربه کرده است. قیمت‌ سکه هم اکنون در بالاترین قیمت تاریخی خود قرار دارد و به نظر می‌رسد اخبار نامساعدی که در روزهای اخیر از کشورهای همسایه و جامعه بین‌المللی می‌شنویم بیش از پیش بر بازارهای مالی اثر گذاشته است.

طی روزهای گذشته خروج سرمایه‌ای که از بورس به سوی بازار ارز و طلا و سکه سرازیر شد اثر بسیاری بر رشد این بازارها داشت. باید دید کاهش قیمت کالاهای سرمایه‌ای نظیر طلا در روزهای آینده با توجه به مهار قیمت دلار، شدنی است و آیا نهادهای تصمیم‌گیر برنامه‌ای برای کاهش التهابات بازار دارند؟

روز چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی با حدود ۴۰۰ هزار تومان رشد قیمت در حدود ۱۶ میلیون و ۵۶ هزار تومان رسید. سکه طرح قدیم وارد کانال ۱۵ میلیون تومانی شد و ۳۰۰ هزار تومان رشد قیمت نسبت به روز سه‌شنبه داشت. این قطعه از سکه در ابتدای هفته در پله‌های آخر محدوده ۱۳ میلیون تومانی در نوسان بود.

نیم‌سکه و ربع‌سکه هر کدام با ۱۵۰ هزار تومان رشد قیمت به ترتیب ۸ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در بازار معامله شدند. سکه گرمی اما کمترین رشد قیمت را در خانواده خود داشت و با حدود ۱۵ هزار تومان افزایش به قیمت ۳ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان رسید.

امروز با وجود رشد قیمت سکه اما حباب آن روند کاهشی داشت. حباب سکه قدیم با نزدیک به ۲۴۰ هزار تومان کاهش قیمت به حدود یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید. حباب سکه امامی نزدیک به ۱۶۰ هزار تومان کاهش داشت و به ۲ میلیون و ۵۴۳ هزار تومان رسید. در میان تمام قطعات سکه تنها حباب نیم سکه ۱۵ هزار تومان رشد داشت و به نزدیک ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید.

هر مثقال طلا با افزایش حدودی ۱۴۰ هزار تومانی وارد کانال ۶ میلیون تومانی شد. هر گرم طلا ۳۲۸ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به یک میلیون و ۴۰۷ هزار تومان رسید. قیمت‌ها در لحظه نگارش این گزارش با نوسان حدودی ۱۰ هزار تومانی همراه بود اما کانال‌های ذکر شده برای انواع سکه تغییری نکرد.

قیمت سکه

قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به ۱.۹۲۸ دلار (یک  هزار و ۹۲۸ دلار) رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۲۸۹ هزار تومان معامله می‌شود. شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

نام محصول نرخ (تومان)

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  12,800,000

سکه تمام طرح قدیم 12,650,000

نیم سکه بهار آزادی 7,250,000

ربع سکه بهار آزادی 4,150,000

سکه گرمی 2,500,000

اونس جهانی یک هزار و 928 دلار و 42 سنت 

طلای ۱۸ عیار 1,289,200

پیام آمریکا به بازار سکه در ایران

شب گذشته یک خبر جدید از برجام بازار سکه در تهران را تحت تاثیر قرار داد .وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که چندان خوشبین نیست که توافق هسته ای احیا شود. بلینکن عنوان کرد، با وجود تمام تلاش هایی که برای دستیابی به توافق انجام داده ایم و با وجود این امر که این توافق برای امنیت ما بهتر خواهد بود، من چندان به دستیابی به این توافق خوشبین نیستم.

از نظر برخی از تحلیلگران بازار سکه این سیگنال می تواند قیمت سکه در بازار امروز را صعودی کند اما عده ای دیگر معتقدند  تا زمانی که اسکناس امریکایی به مرز 27 هزار و 800 تومان نرسد نمی توان انتظار صعود سکه به 12 میلیون و 800 هزار تومان را داشت.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز  18  فروردین 1401  چگونه پیش بینی کرده اند؟

ارسال نظر

 

آخرین مطالب