قیمت سکه | قیمت سکه در بازار | افزایش قیمت سکه

قیمت سکه همه رو شوکه کرد | قیمت سکه امروز چند میلیونی شد؟

امروز متعاقب رشد قیمت دلار، قیمت طلا و سکه افزایش داشت. سکه بهار و مثقال به کانال بالاتر راه یافتند. از هفته‌های گذشته سیگنال اخبار سیاسی به بازارهای مالی، به شکل پیوسته روند قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار داده است.

قیمت سکه همه رو شوکه کرد | قیمت سکه امروز چند میلیونی شد؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت سکه این روزها در نوسان است. قیمت سکه روز گذشته کاهشی شد. قیمت سکه عاملی برای افزایش خریداران شد. قیمت سکه در معاملات پشت خطی بسیار مهم و تاثیرگذار است. قیمت سکه امروز را در ادامه می خوانیم.

امروز متعاقب رشد قیمت دلار، قیمت طلا و سکه افزایش داشت. سکه بهار و مثقال به کانال بالاتر راه یافتند. از هفته‌های گذشته سیگنال اخبار سیاسی به بازارهای مالی، به شکل پیوسته روند قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار داده است.

قیمت طلا و سکه در نخستین روز از هفته با افزایش آغاز به کار کرد. در هفته‌های گذشته سیگنال اخبار سیاسی به بازارهای مالی به شکل پیوسته روند قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار داده است. این اخبار که به اعتقاد فعالان بازار ارز، ‌طلا و سکه بیشتر شایعه است تا واقعیت، توانسته قیمت‌ها را در محدوده مشخصی ثابت نگه‌ دارد.

قیمت روز سکه 27 خرداد 1402

صبح امروز دلار با افزایش قیمت باز شد. قیمت این اسکناس متاثر از سیگنال سفر وزیر امور خارجه عربستان از کریدور ۵۰ هزار تومانی فاصله گرفت و روند صعودی آن تعدیل شد. همگرایی بالای بازار فلز زرد با دلار باعث شد قطعات سکه نیز در روند صعودی قرار بگیرند.

معامله‌گران همچنان نسبت به هر گونه مبادله بدبین هستند و معتقدند تا زمانی که دست بازارساز در بازار ارز باز است و قیمت دلار بیشترین اثر را بر قیمت طلا و سکه دارد، معاملات و پیش‌بینی در این بازار با ریسک بالایی همراه است.

ارزش ریال با زور بالا رفته است

در همین راستا محمد کشتی‌آرا نایب‌رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر در مورد وضعیت بازار طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: « قیمت طلا و سکه ناشی از شرایط سیاسی و اقتصادی کشور که رو به سمت مثبت شدن پیش می‌رود در حال کاهش است.»

وی به موضوع مذاکرات و ارتباطات بین‌المللی اشاره کرد و افزود: « تعاملات اخیر با کشورهای همسایه‌ها از جمله اتفاقاتی بوده که طی هفته‌های گذشته آثار مثبتی را بر جا گذاشته است. از جمله آثار مثبت، کاهش قیمت ارز است؛ یعنی اینکه ارزش ریال بالا رفته و این مؤلفه به معنای کاهش قیمت ارز است.»

وی شرایط بازار را مساعد عنوان کرد و گفت: « به نظر می‌رسد شرایط بازار مساعد است و با توجه به روند فعلی، طبیعتا ثبات قیمت خوبی را شاهد خواهیم بود و ممکن است باز هم قیمت‌ها در بازار طلا و سکه تعدیل شوند.»

این فعال بازار طلا و سکه تاکید کرد: «انس جهانی و قیمت ارز تعیین کننده قیمت طلا و سکه هستند و هر کدام نوسان پیدا کنند بر قیمت نهایی طلا اثر می‌گذارند.»

کشتی‌آرا درباره آینده قیمت طلا در سطح جهانی گفت: «میزان ذخایر طلای دنیا محدود است و ۸۵ درصد آن استخراج شده است. بنابراین در کره زمین بیشتر از ۱۵ درصد طلا نیست. به همین دلیل تبدیل سرمایه‌ها به طلا تقاضا را ایجاد خواهد کرد و منجر به بالا رفتن قیمت طلا خواهد شد؛ بنابراین قیمت طلا ممکن است به صورت موقتی کاهش داشته باشد اما این کاهش قیمت، دائم و همیشگی نخواهد بود و روند صعودی خواهد داشت.»

مطالعه بیشتر:قیمت سکه ۹۰۰ هزار تومان گران شد/ نوسان بازار طلا و سکه تا کجا ادامه دارد؟

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با قیمت ۱۹۵۸ دلار مبادله می‌شود.

صعود سکه بهار به کانال ۲۵ میلیونی

امروز شنبه ۲۷ خردادماه ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با ۴۰۰ هزار تومان افزایش قیمت در کانال ۲۸ میلیون تومانی ماند. این قطعه با قیمت ۲۸ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان مبادله می‌شود.

امروز سکه بهار بیشترین افزایش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه یک میلیون و ۱۶ هزار تومان گران شد و یک کانال صعود کرد. سکه بهار امروز با قیمت ۲۵ میلیون و ۸۰۱ هزار تومان مبادله شد.

در روز جاری نیم سکه  ۱۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه با قیمت ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. ربع سکه نیز با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان مبادله شد.

امروز سکه گرمی با افزایش ۲۲۰ هزار تومانی با قیمت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عرضه شد.

بازگشت مثقال به کانال بالاتر

در روز جاری قیمت حباب تمام قطعات سکه به غیر از نیم‌سکه افزایش داشت. امروز حباب سکه بهار ۶۵۹ هزار تومان، سکه امامی ۶۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۱۰ هزار تومان و سکه گرمی ۱۷۵ هزار تومان رشد حباب داشتند. حباب نیم‌سکه امروز ۸۱ هزار تومان کاهش داشت.

امروز قیمت طلا افزایش داشت. در روز جاری هر مثقال طلا ۲۰۶ هزار تومان گران شد. افزایش قیمت این مقدار طلا را در کانال ۱۰ میلیون تومانی نشاند و با رقم ۱۰ میلیون و ۱۹۸ هزار تومان مبادله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش ۴۶ هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۵۴ هزار تومان مبادله شد. امروز طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۳۲۲ هزار تومان معامله شد.

قیمت سکهمهار قیمت سکه در دستور کار دولت

قیمت دلار در هفته گذشته مانند دلار روند صعودی داشت و به کانال ۱۶ میلیون تومان رسید. امروز نیز سکه از کانال جدید عبور و به محدوده ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. واضح است که قیمت سکه و طلا دنباله‌روی نرخ دلار هستند. البته قیمت انس جهانی طلا نیز هفته گذشته  به یک هزار و ۶۲۲ دلار رسید که نسبت به ابتدای هفته ۲۴ دلار کاهش قیمت را  شاهد بودیم.

افزایش قیمت طلا و سکه در حالی است که پیش از این بسیاری از کارشناسان اعلام کرده بودند که با توجه به ثبات قیمت دلار، بازار طلا و سکه هم بازار با ثباتی است و فعلا نباید چشم انتظار افزایش قیمت طلا بود.

هر چند که ثبات بازار دلار توسط بازارساز و با سیاست‌های بانک مرکزی بر مدار آرامش بود اما به نظر می‌رسد دولت برای مهار قیمت طلا و سکه و همچنین کاهش حباب سکه راهکار انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه را در دستور کار قرار داده است.

حباب سکه حذف می‌شود؟

حباب سکه از تابستان رکورد زده، به طوری که حباب تمام سکه امامی به بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده و حباب ربع سکه هم نزدیک به ۵۰ درصد قیمت این‌قطعه از سکه است. بانک مرکزی برای اینکه رشد بازار سکه را تعدیلی کند روز پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ از انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه خبر داد.

قیمت سکه روز چهارشنبه وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. از ابتدای هفته تا کنون سکه بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت. آیا این سقف تاریخی قیمت طلا و سکه محدوده جدید قیمت‌ها در بازار است؟

قیمت سکه تمام بهار آزادی وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. قیمت این قطعه از سکه در نخستین روز از هفته جاری با روند کاهشی اندک با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان معامله شده بود اما در طول هفته‌جاری تا به امروز بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت.

در حالی که قیمت طلا قله‌های جدید قیمتی را فتح می‌کند و از بازار سقف‌شکن دلار در داخل کشور تاثیر می‌گیرد قیمت انس جهانی دیروز و امروز هم روند افزایشی داشت. در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۱,۶۵۵٫۰۳ دلار است و طی دو روز گذشته ۲۸ دلار رشد قیمت داشته است.

با رشد قیمت دلار قیمت طلا و سکه نیز محدوده‌های قیمتی جدیدی را تجربه کرده است. قیمت‌ سکه هم اکنون در بالاترین قیمت تاریخی خود قرار دارد و به نظر می‌رسد اخبار نامساعدی که در روزهای اخیر از کشورهای همسایه و جامعه بین‌المللی می‌شنویم بیش از پیش بر بازارهای مالی اثر گذاشته است.

طی روزهای گذشته خروج سرمایه‌ای که از بورس به سوی بازار ارز و طلا و سکه سرازیر شد اثر بسیاری بر رشد این بازارها داشت. باید دید کاهش قیمت کالاهای سرمایه‌ای نظیر طلا در روزهای آینده با توجه به مهار قیمت دلار، شدنی است و آیا نهادهای تصمیم‌گیر برنامه‌ای برای کاهش التهابات بازار دارند؟

روز چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی با حدود ۴۰۰ هزار تومان رشد قیمت در حدود ۱۶ میلیون و ۵۶ هزار تومان رسید. سکه طرح قدیم وارد کانال ۱۵ میلیون تومانی شد و ۳۰۰ هزار تومان رشد قیمت نسبت به روز سه‌شنبه داشت. این قطعه از سکه در ابتدای هفته در پله‌های آخر محدوده ۱۳ میلیون تومانی در نوسان بود.

نیم‌سکه و ربع‌سکه هر کدام با ۱۵۰ هزار تومان رشد قیمت به ترتیب ۸ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در بازار معامله شدند. سکه گرمی اما کمترین رشد قیمت را در خانواده خود داشت و با حدود ۱۵ هزار تومان افزایش به قیمت ۳ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان رسید.

امروز با وجود رشد قیمت سکه اما حباب آن روند کاهشی داشت. حباب سکه قدیم با نزدیک به ۲۴۰ هزار تومان کاهش قیمت به حدود یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید. حباب سکه امامی نزدیک به ۱۶۰ هزار تومان کاهش داشت و به ۲ میلیون و ۵۴۳ هزار تومان رسید. در میان تمام قطعات سکه تنها حباب نیم سکه ۱۵ هزار تومان رشد داشت و به نزدیک ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید.

هر مثقال طلا با افزایش حدودی ۱۴۰ هزار تومانی وارد کانال ۶ میلیون تومانی شد. هر گرم طلا ۳۲۸ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به یک میلیون و ۴۰۷ هزار تومان رسید. قیمت‌ها در لحظه نگارش این گزارش با نوسان حدودی ۱۰ هزار تومانی همراه بود اما کانال‌های ذکر شده برای انواع سکه تغییری نکرد.

قیمت سکهقیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به ۱.۹۲۸ دلار (یک  هزار و ۹۲۸ دلار) رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۲۸۹ هزار تومان معامله می‌شود. شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

نام محصول نرخ (تومان)

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  12,800,000

سکه تمام طرح قدیم 12,650,000

نیم سکه بهار آزادی 7,250,000

ربع سکه بهار آزادی 4,150,000

سکه گرمی 2,500,000

اونس جهانی یک هزار و 928 دلار و 42 سنت 

طلای ۱۸ عیار 1,289,200

پیام آمریکا به بازار سکه در ایران

شب گذشته یک خبر جدید از برجام بازار سکه در تهران را تحت تاثیر قرار داد .وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که چندان خوشبین نیست که توافق هسته ای احیا شود. بلینکن عنوان کرد، با وجود تمام تلاش هایی که برای دستیابی به توافق انجام داده ایم و با وجود این امر که این توافق برای امنیت ما بهتر خواهد بود، من چندان به دستیابی به این توافق خوشبین نیستم.

از نظر برخی از تحلیلگران بازار سکه این سیگنال می تواند قیمت سکه در بازار امروز را صعودی کند اما عده ای دیگر معتقدند  تا زمانی که اسکناس امریکایی به مرز 27 هزار و 800 تومان نرسد نمی توان انتظار صعود سکه به 12 میلیون و 800 هزار تومان را داشت.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز  18  فروردین 1401  چگونه پیش بینی کرده اند؟

ارسال نظر

 

آخرین مطالب