قیمت سکه | قیمت سکه در بازار | افزایش قیمت سکه

کاهش ناگهانی قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه امروز چند میلیونی شد؟

دیروز قیمت طلا و سکه با افزایش بسته شد. روز گذشته روند قیمت در بازار فلز زرد از کاهش محدود بازار ارز پیروی نکرد. معامله‌گران بازار فلزات گران‌بها، مسیر صعودی سکه را متاثر از قدرت معامله‌گران این بازار می‌دانند.

کاهش ناگهانی قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه امروز چند میلیونی شد؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت سکه این روزها در نوسان است. قیمت سکه روز گذشته کاهشی شد. قیمت سکه عاملی برای افزایش خریداران شد. قیمت سکه در معاملات پشت خطی بسیار مهم و تاثیرگذار است. قیمت سکه امروز را در ادامه می خوانیم.

دیروز قیمت طلا و سکه با افزایش بسته شد. روز گذشته روند قیمت در بازار فلز زرد از کاهش محدود بازار ارز پیروی نکرد. معامله‌گران بازار فلزات گران‌بها، مسیر صعودی سکه را متاثر از قدرت معامله‌گران این بازار می‌دانند.

روز گذشته قیمت طلا و سکه در روند متوازنی قرار نداشت. طلا کاهش و سکه افزایش قیمت داشت. اما در پایان معاملات، روند قیمت در بازار فلز زرد یکدست شد و با افزایش قیمت به کار خود پایان داد.

قیمت سکه و طلای 18 عیار

دیروز بر خلاف روند نزولی محدود در قیمت دلار، قیمت طلا و سکه مسیر دیگری را طی کرد. قیمت ‌سکه افزایشی شد و قیمت طلا با کاهش دلار همراهی کرد اما در پایان معاملات، روند طلا نیز برگشت و صعودی شد. معامله‌گران بازار فلز زرد مسیر صعودی سکه را متاثر از قدرت معامله‌گران این بازار می‌دانند.

به اعتقاد فعالان بازار طلا و سکه، روند ریزشی دلار چندان قابل توجه نبوده است. علاوه بر آن فعالان این بازار معتقد هستند فریز بازار ارز دستوری و با سیاست بازارساز در حال انجام است اما دخالت سیاستگذار در بازار طلا و سکه کمتر است. آنها می‌گویند: «درست است که این بازار با قیمت دلار نرخ‌گذاری می‌شود اما فعالان بازار طلا و سکه معامله‌گرانی با قدرت بالا هستند و توانایی رونددهی به قیمت‌ها را دارند.»

به اعتقاد فعالان اقتصادی در روزهای گذشته با توجه به سیل اخباری که به روند قیمت‌ها خط می‌دهند، هر گونه پیش‌بینی را برای روزهای آینده دشوار می‌کند.

سکه در کانال ۲۹ میلیونی بسته شد

دیروز یکشنبه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت در کانال ۲۹ میلیون تومانی بسته شد. دیروز این قطعه در میان کانال ۲۸ و ۲۹ میلیونی سرگردان بود.

روز گذشته سکه بهار تنها قطعه‌ای بود که در خانواده سکه‌ها کاهش قیمت داشت. این قطعه ۸۸ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۲۵ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان به کار خود پایان داد.

دیروز نیم سکه  با ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت بیشترین رشد قیمت را در سکه‌ها داشت. این قطعه به قیمت ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مبادله شد. دیروز سکه گرمی با افزایش ۱۰ هزار تومانی با قیمت ۶ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان عرضه شد.

قیمت طلا با سکه همراه شد

دیروز قیمت حباب تمام قطعات سکه، غیر از سکه‌ بهار افزایش داشت. حباب سکه بهار ۳۱ هزار تومان کمتر شد. حباب سکه امامی ۱۶۴ هزار تومان، نیم‌سکه ۳۳۱ هزار تومان، ربع سکه ۲۱۶ هزار تومان و سکه گرمی ۱۷ هزارتومان رشد حباب داشتند.

دیروز قیمت طلا با افزایش به کار خود پایان داد. روز قبل هر مثقال طلا ۲۸ هزار تومان گران شد. قیمت این مقدار طلا به رقم ۱۰ میلیون و ۲۱۴ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش بسیار محدود هفت هزار و ۶۰۰ تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۵۸ هزار تومان مبادله شد. امروز طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۳۲۷ هزار تومان معامله شد.

قیمت سکهمهار قیمت سکه در دستور کار دولت

قیمت دلار در هفته گذشته مانند دلار روند صعودی داشت و به کانال ۱۶ میلیون تومان رسید. امروز نیز سکه از کانال جدید عبور و به محدوده ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. واضح است که قیمت سکه و طلا دنباله‌روی نرخ دلار هستند. البته قیمت انس جهانی طلا نیز هفته گذشته  به یک هزار و ۶۲۲ دلار رسید که نسبت به ابتدای هفته ۲۴ دلار کاهش قیمت را  شاهد بودیم.

افزایش قیمت طلا و سکه در حالی است که پیش از این بسیاری از کارشناسان اعلام کرده بودند که با توجه به ثبات قیمت دلار، بازار طلا و سکه هم بازار با ثباتی است و فعلا نباید چشم انتظار افزایش قیمت طلا بود.

هر چند که ثبات بازار دلار توسط بازارساز و با سیاست‌های بانک مرکزی بر مدار آرامش بود اما به نظر می‌رسد دولت برای مهار قیمت طلا و سکه و همچنین کاهش حباب سکه راهکار انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه را در دستور کار قرار داده است.

حباب سکه حذف می‌شود؟

حباب سکه از تابستان رکورد زده، به طوری که حباب تمام سکه امامی به بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده و حباب ربع سکه هم نزدیک به ۵۰ درصد قیمت این‌قطعه از سکه است. بانک مرکزی برای اینکه رشد بازار سکه را تعدیلی کند روز پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ از انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه خبر داد.

قیمت سکه روز چهارشنبه وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. از ابتدای هفته تا کنون سکه بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت. آیا این سقف تاریخی قیمت طلا و سکه محدوده جدید قیمت‌ها در بازار است؟

قیمت سکه تمام بهار آزادی وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. قیمت این قطعه از سکه در نخستین روز از هفته جاری با روند کاهشی اندک با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان معامله شده بود اما در طول هفته‌جاری تا به امروز بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت.

در حالی که قیمت طلا قله‌های جدید قیمتی را فتح می‌کند و از بازار سقف‌شکن دلار در داخل کشور تاثیر می‌گیرد قیمت انس جهانی دیروز و امروز هم روند افزایشی داشت. در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۱,۶۵۵٫۰۳ دلار است و طی دو روز گذشته ۲۸ دلار رشد قیمت داشته است.

با رشد قیمت دلار قیمت طلا و سکه نیز محدوده‌های قیمتی جدیدی را تجربه کرده است. قیمت‌ سکه هم اکنون در بالاترین قیمت تاریخی خود قرار دارد و به نظر می‌رسد اخبار نامساعدی که در روزهای اخیر از کشورهای همسایه و جامعه بین‌المللی می‌شنویم بیش از پیش بر بازارهای مالی اثر گذاشته است.

طی روزهای گذشته خروج سرمایه‌ای که از بورس به سوی بازار ارز و طلا و سکه سرازیر شد اثر بسیاری بر رشد این بازارها داشت. باید دید کاهش قیمت کالاهای سرمایه‌ای نظیر طلا در روزهای آینده با توجه به مهار قیمت دلار، شدنی است و آیا نهادهای تصمیم‌گیر برنامه‌ای برای کاهش التهابات بازار دارند؟

روز چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی با حدود ۴۰۰ هزار تومان رشد قیمت در حدود ۱۶ میلیون و ۵۶ هزار تومان رسید. سکه طرح قدیم وارد کانال ۱۵ میلیون تومانی شد و ۳۰۰ هزار تومان رشد قیمت نسبت به روز سه‌شنبه داشت. این قطعه از سکه در ابتدای هفته در پله‌های آخر محدوده ۱۳ میلیون تومانی در نوسان بود.

نیم‌سکه و ربع‌سکه هر کدام با ۱۵۰ هزار تومان رشد قیمت به ترتیب ۸ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در بازار معامله شدند. سکه گرمی اما کمترین رشد قیمت را در خانواده خود داشت و با حدود ۱۵ هزار تومان افزایش به قیمت ۳ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان رسید.

امروز با وجود رشد قیمت سکه اما حباب آن روند کاهشی داشت. حباب سکه قدیم با نزدیک به ۲۴۰ هزار تومان کاهش قیمت به حدود یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید. حباب سکه امامی نزدیک به ۱۶۰ هزار تومان کاهش داشت و به ۲ میلیون و ۵۴۳ هزار تومان رسید. در میان تمام قطعات سکه تنها حباب نیم سکه ۱۵ هزار تومان رشد داشت و به نزدیک ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید.

هر مثقال طلا با افزایش حدودی ۱۴۰ هزار تومانی وارد کانال ۶ میلیون تومانی شد. هر گرم طلا ۳۲۸ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به یک میلیون و ۴۰۷ هزار تومان رسید. قیمت‌ها در لحظه نگارش این گزارش با نوسان حدودی ۱۰ هزار تومانی همراه بود اما کانال‌های ذکر شده برای انواع سکه تغییری نکرد.

قیمت سکهقیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به ۱.۹۲۸ دلار (یک  هزار و ۹۲۸ دلار) رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۲۸۹ هزار تومان معامله می‌شود. شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

نام محصول نرخ (تومان)

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  12,800,000

سکه تمام طرح قدیم 12,650,000

نیم سکه بهار آزادی 7,250,000

ربع سکه بهار آزادی 4,150,000

سکه گرمی 2,500,000

اونس جهانی یک هزار و 928 دلار و 42 سنت 

طلای ۱۸ عیار 1,289,200

پیام آمریکا به بازار سکه در ایران

شب گذشته یک خبر جدید از برجام بازار سکه در تهران را تحت تاثیر قرار داد .وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که چندان خوشبین نیست که توافق هسته ای احیا شود. بلینکن عنوان کرد، با وجود تمام تلاش هایی که برای دستیابی به توافق انجام داده ایم و با وجود این امر که این توافق برای امنیت ما بهتر خواهد بود، من چندان به دستیابی به این توافق خوشبین نیستم.

از نظر برخی از تحلیلگران بازار سکه این سیگنال می تواند قیمت سکه در بازار امروز را صعودی کند اما عده ای دیگر معتقدند  تا زمانی که اسکناس امریکایی به مرز 27 هزار و 800 تومان نرسد نمی توان انتظار صعود سکه به 12 میلیون و 800 هزار تومان را داشت.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز  18  فروردین 1401  چگونه پیش بینی کرده اند؟

دیدگاه خود را ارسال کنید