قیمت سکه | قیمت سکه در بازار | افزایش قیمت سکه

سقوط شدید قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه تمام امروز چند؟

دیروز قیمت طلا و سکه با وجود تعطیلی این بازار کاهش داشت. معامله‌گران بازار فلز زرد در انتظار اخباری در حوزه برجامند تا از حالت منفعل روزها و هفته‌های گذشته خارج شوند.

سقوط شدید قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه تمام امروز چند؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت سکه این روزها در نوسان است. قیمت سکه روز گذشته کاهشی شد. قیمت سکه عاملی برای افزایش خریداران شد. قیمت سکه در معاملات پشت خطی بسیار مهم و تاثیرگذار است. قیمت سکه امروز را در ادامه می خوانیم.

دیروز قیمت طلا و سکه با وجود تعطیلی این بازار کاهش داشت. معامله‌گران بازار فلز زرد در انتظار اخباری در حوزه برجامند تا از حالت منفعل روزها و هفته‌های گذشته خارج شوند.

دیروز قیمت طلا و سکه با کاهش قیمت دلار همراه شد. معاملات در این بازار روز گذشته به دلیل شهادت امام جواد متوقف بود. در همین حال اما قیمت‌ سکه از کانال ۲۹ میلیون تومانی برگشت. فعلا معامله‌گران در نیمکت ذخیره، نظاره‌گر بازی سیاستگذار با قیمت دلار، طلا و سکه در زمین بازارهای مالی هستند.

دیروز قیمت دلار هزار تومان کاهش داشت و در کانال ۴۸ هزار تومانی معامله شد. افت این اسکناس کاهش محدود قیمت طلا و سکه را در پی داشت. کارشناسان اقتصادی کاهش قیمت روزهای اخیر را متاثر از اخبار سیاسی می‌دانند و می‌گویند بازار در روند ساید یا خنثی قرار دارد.

ضربان محدود افزایش و کاهش قیمت در کانال‌های مشخص قیمتی که به روند خنثی یا سایدوی معروف است فعلا در بازار حاکم است. فعالان بازار طلا و سکه منتظر اخباری قوی در حوزه برجام هستند. آنها می‌گویند هر خبری که در حوزه برجام رخ دهد چه مثبت و چه منفی به بازارهای مالی روند می‌دهد.

پرچمداری سکه بهار در کاهش قیمت

دیروز دوشنبه ۲۹ خردادماه ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با ۵۰۰ هزار تومان کاهش قیمت به کانال ۲۸ میلیون تومانی برگشت. این قطعه با قیمت ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته سکه بهار آزادی بیشترین کاهش قیمت را خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه ۷۰۰ هزار تومان ارزان شد و به کف کانال ۲۵ میلیون تومانی رسید. روز قبل نیم سکه و ربع سکه هر کدام کاهش ۳۰۰ هزار تومانی داشتند.

این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و۵۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مبادله شدند. همچنین سکه گرمی با کاهش ۲۱۰ هزار تومانی به قیمت ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

مثقال در آستانه برگشت به کانال ۹ میلیونی

دیروز قیمت حباب تمام قطعات سکه کاهش داشت. حباب سکه بهار با ۴۰۰ هزار تومان کاهش، بیشترین مقدار افت قیمت حباب سکه را در خانواده سکه‌ها داشت. سکه امامی ۲۰۸ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۴۹ هزار تومان، ربع سکه ۲۲۵ هزار تومان و سکه گرمی ۱۷۳ هزار تومان کاهش حباب داشتند.

روز گذشته قیمت طلا هم کاهش داشت. دیروز هر مثقال طلا ۲۰۳ هزار تومان ارزان شد.کاهش قیمت، این مقدار طلا را در کف کانال ۱۰ میلیون تومانی قرار داد. این مقدار طلا با رقم ۱۰ میلیون و ۵ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۴۷ هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۱۱ هزار تومان مبادله شد. دیروز طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۲۸۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت سکهمهار قیمت سکه در دستور کار دولت

قیمت دلار در هفته گذشته مانند دلار روند صعودی داشت و به کانال ۱۶ میلیون تومان رسید. امروز نیز سکه از کانال جدید عبور و به محدوده ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. واضح است که قیمت سکه و طلا دنباله‌روی نرخ دلار هستند. البته قیمت انس جهانی طلا نیز هفته گذشته  به یک هزار و ۶۲۲ دلار رسید که نسبت به ابتدای هفته ۲۴ دلار کاهش قیمت را  شاهد بودیم.

افزایش قیمت طلا و سکه در حالی است که پیش از این بسیاری از کارشناسان اعلام کرده بودند که با توجه به ثبات قیمت دلار، بازار طلا و سکه هم بازار با ثباتی است و فعلا نباید چشم انتظار افزایش قیمت طلا بود.

هر چند که ثبات بازار دلار توسط بازارساز و با سیاست‌های بانک مرکزی بر مدار آرامش بود اما به نظر می‌رسد دولت برای مهار قیمت طلا و سکه و همچنین کاهش حباب سکه راهکار انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه را در دستور کار قرار داده است.

حباب سکه حذف می‌شود؟

حباب سکه از تابستان رکورد زده، به طوری که حباب تمام سکه امامی به بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده و حباب ربع سکه هم نزدیک به ۵۰ درصد قیمت این‌قطعه از سکه است. بانک مرکزی برای اینکه رشد بازار سکه را تعدیلی کند روز پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ از انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه خبر داد.

قیمت سکه روز چهارشنبه وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. از ابتدای هفته تا کنون سکه بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت. آیا این سقف تاریخی قیمت طلا و سکه محدوده جدید قیمت‌ها در بازار است؟

قیمت سکه تمام بهار آزادی وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. قیمت این قطعه از سکه در نخستین روز از هفته جاری با روند کاهشی اندک با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان معامله شده بود اما در طول هفته‌جاری تا به امروز بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت.

در حالی که قیمت طلا قله‌های جدید قیمتی را فتح می‌کند و از بازار سقف‌شکن دلار در داخل کشور تاثیر می‌گیرد قیمت انس جهانی دیروز و امروز هم روند افزایشی داشت. در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۱,۶۵۵٫۰۳ دلار است و طی دو روز گذشته ۲۸ دلار رشد قیمت داشته است.

با رشد قیمت دلار قیمت طلا و سکه نیز محدوده‌های قیمتی جدیدی را تجربه کرده است. قیمت‌ سکه هم اکنون در بالاترین قیمت تاریخی خود قرار دارد و به نظر می‌رسد اخبار نامساعدی که در روزهای اخیر از کشورهای همسایه و جامعه بین‌المللی می‌شنویم بیش از پیش بر بازارهای مالی اثر گذاشته است.

طی روزهای گذشته خروج سرمایه‌ای که از بورس به سوی بازار ارز و طلا و سکه سرازیر شد اثر بسیاری بر رشد این بازارها داشت. باید دید کاهش قیمت کالاهای سرمایه‌ای نظیر طلا در روزهای آینده با توجه به مهار قیمت دلار، شدنی است و آیا نهادهای تصمیم‌گیر برنامه‌ای برای کاهش التهابات بازار دارند؟

روز چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی با حدود ۴۰۰ هزار تومان رشد قیمت در حدود ۱۶ میلیون و ۵۶ هزار تومان رسید. سکه طرح قدیم وارد کانال ۱۵ میلیون تومانی شد و ۳۰۰ هزار تومان رشد قیمت نسبت به روز سه‌شنبه داشت. این قطعه از سکه در ابتدای هفته در پله‌های آخر محدوده ۱۳ میلیون تومانی در نوسان بود.

نیم‌سکه و ربع‌سکه هر کدام با ۱۵۰ هزار تومان رشد قیمت به ترتیب ۸ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در بازار معامله شدند. سکه گرمی اما کمترین رشد قیمت را در خانواده خود داشت و با حدود ۱۵ هزار تومان افزایش به قیمت ۳ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان رسید.

امروز با وجود رشد قیمت سکه اما حباب آن روند کاهشی داشت. حباب سکه قدیم با نزدیک به ۲۴۰ هزار تومان کاهش قیمت به حدود یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید. حباب سکه امامی نزدیک به ۱۶۰ هزار تومان کاهش داشت و به ۲ میلیون و ۵۴۳ هزار تومان رسید. در میان تمام قطعات سکه تنها حباب نیم سکه ۱۵ هزار تومان رشد داشت و به نزدیک ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید.

هر مثقال طلا با افزایش حدودی ۱۴۰ هزار تومانی وارد کانال ۶ میلیون تومانی شد. هر گرم طلا ۳۲۸ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به یک میلیون و ۴۰۷ هزار تومان رسید. قیمت‌ها در لحظه نگارش این گزارش با نوسان حدودی ۱۰ هزار تومانی همراه بود اما کانال‌های ذکر شده برای انواع سکه تغییری نکرد.

قیمت سکهقیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به ۱.۹۲۸ دلار (یک  هزار و ۹۲۸ دلار) رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۲۸۹ هزار تومان معامله می‌شود. شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

نام محصول نرخ (تومان)

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  12,800,000

سکه تمام طرح قدیم 12,650,000

نیم سکه بهار آزادی 7,250,000

ربع سکه بهار آزادی 4,150,000

سکه گرمی 2,500,000

اونس جهانی یک هزار و 928 دلار و 42 سنت 

طلای ۱۸ عیار 1,289,200

پیام آمریکا به بازار سکه در ایران

شب گذشته یک خبر جدید از برجام بازار سکه در تهران را تحت تاثیر قرار داد .وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که چندان خوشبین نیست که توافق هسته ای احیا شود. بلینکن عنوان کرد، با وجود تمام تلاش هایی که برای دستیابی به توافق انجام داده ایم و با وجود این امر که این توافق برای امنیت ما بهتر خواهد بود، من چندان به دستیابی به این توافق خوشبین نیستم.

از نظر برخی از تحلیلگران بازار سکه این سیگنال می تواند قیمت سکه در بازار امروز را صعودی کند اما عده ای دیگر معتقدند  تا زمانی که اسکناس امریکایی به مرز 27 هزار و 800 تومان نرسد نمی توان انتظار صعود سکه به 12 میلیون و 800 هزار تومان را داشت.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز  18  فروردین 1401  چگونه پیش بینی کرده اند؟

دیدگاه خود را ارسال کنید