جزئیات حادثه وحشتناک در نارمک تهران | خواستگار، دختر جوان را در خیابان به آتش کشید!

حادثه مربوط به ۱۰ خرداد ماه جاری می‌شود. از همان روز نخست پیگیر خبر بودیم، اما، چون متهم پس از اقدام هولناکش به یکی از استان‌های مرزی فرار کرد، پلیس زنجان اعلام می‌کند که تا دستگیری متهم نباید اخباری مبنی بر جزییات این خبر منتشر شود، همچنین عدم همکاری خانواده قربانی باعث شد این گزارش با کمی تاخیر منتشر شود.

جزئیات حادثه وحشتناک در نارمک تهران | خواستگار، دختر جوان را در خیابان به آتش کشید!
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

حادثه مربوط به ۱۰ خرداد ماه جاری می‌شود. از همان روز نخست پیگیر خبر بودیم، اما، چون متهم پس از اقدام هولناکش به یکی از استان‌های مرزی فرار کرد، پلیس زنجان اعلام می‌کند که تا دستگیری متهم نباید اخباری مبنی بر جزییات این خبر منتشر شود، همچنین عدم همکاری خانواده قربانی باعث شد این گزارش با کمی تاخیر منتشر شود.

حالا این گزارش بر اساس صحبت‌های فرمانده انتظامی به نقل از پایگاه خبری پلیس زنجان، یکی از بستگان قربانی و یک منبع نزدیک خانواده تنظیم شده. بنا به خواست افراد مصاحبه‌شونده نامی از آن‌ها قید نکرده ایم.

ظهر آن روز، متهم صورتش را پوشاند، یک ظرف بنزین در دست گرفت و منتظر ماند. می‌خواست جواب منفی که شنیده بود را با یک فندک تلافی کند. همین کار را هم کرد و قربانی را زیر نظر گرفت و سپس او را به آتش کشید...

پس از وقوع این حادثه ناگوار در شهرستان «قیدار» (خدابنده) واقع در استان زنجان، خبر پیچید و دهان به دهان چرخید و نقل محافل و مجالس شد. می‌گفتند: «خواستگار دختری که جواب منفی شنیده، او را وسط خیابان به آتش کشیده است.»

این حادثه منزجرکننده حدود یک ماه و نیم پس از خبر به آتش کشیدن عمدی خانه‌ای در خیابان «نارمک» توسط خواستگار دختری جوان رخ داد. ۶ اردیبهشت ماه جاری؛ «محمد معظمی‌گودرزی»، رییس پلیس تهران اعلام کرد که در پی اعلام حریق خانه‌ای در محله نارمک ماموران عملیات کلانتری ۱۲۷ برای رسیدگی به موضوع در محل حاضر شدند.

در بررسی و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد عامل آتش‌سوزی خواستگار دختر خانواده بوده که وقتی شب پیش از حادثه در مجلس خواستگاری جواب رد شنیده، اعضای خانواده را تهدید کرده است. سپس به بهانه صحبت و با ترساندن اعضای خانواده وارد خانه آنان شده و اقدام به آتش زدن خانه کرده. این فرد ۳۴ ساله، پس از آتش زدن خانه، خود نیز گرفتار آتش شده و در همان محل جانش را از دست داده است.

پیگیری‌ها از منابع محلی نشان می‌دهد که ۱۰ خرداد جاری، پسری به نام «ح. ن» دختری ۲۸ ساله را در خیابان «امام شهر» شهرستان قیدار به آتش می‌کشد و این دختر بر اثر سوختگی به بیمارستان انتقال داده می‌شود. بر اساس آنچه توسط دوربین‌های مداربسته ثبت شده، مشخص است؛ پسری جوان با «موتورسیکلت و ظرفی حاوی بنزین» در انتظار خروج دختر مانده و با خروج او از محل کارش این حادثه دلخراش را رقم زده است.

یک منبع نزدیک خانواده در مورد متهم به «اعتماد» می‌گوید: ««ح. ن» به مواد مخدر اعتیاد داشت.»

منابع محلی در توضیح جزییات بیشتر این حادثه به «اعتماد» می‌گویند: «دختر جوان به نام «ل. د» اهل روستای «دهشیر» در شهرستان قیدار هنگامی که از محل کارش خارج می‌شود، پسری جوان در ابتدا به لباس‌های او بنزین می‌پاشد و سپس با فندک این دختر را به آتش می‌کشد. «ل. د» بر اثر سوختگی شدید به بیمارستان قیدار منتقل و از آنجا به زنجان اعزام می‌شود. پس از این حادثه متهم هم فرار می‌کند و چند روز بعد در یکی از استان‌های مرزی توسط پلیس شناسایی و دستگیر می‌شود.»

همچنین به گفته یکی از بستگان نزدیک این دختر جوان؛ متهم سال پیش دو، سه بار به خواستگاری این دختر جوان می‌رود، اما او به خاطر بیماری مادرش حاضر به ازدواج نمی‌شود. بعد هم مادر او فوت می‌کند.

یک منبع نزدیک به خانواده نیز به «اعتماد» می‌گوید: «این دختر جوان از ابتدای اردیبهشت جاری محل کارش را تغییر می‌دهد و به دفتر «پیشخوان خدمات دولت» واقع در خیابان امام می‌رود. قربانی و متهم نزدیک «۱۰ الی ۱۵ ماه» با هم در ارتباط بودند، اما وقتی «ل. د» متوجه می‌شود او اعتیاد دارد، جواب منفی می‌دهد. متهم هم آن روز با یک ظرف حاوی بنزین و یک فندک این دختر جوان را آتش می‌زند.»

«حسن اسمخانی»، مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان نیز در مورد مرگ ناشی از سوختگی «ل. د» اعلام می‌کند: «این دختر جوان از قیدار به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان منتقل شد و سپس به بیمارستان مطهری در تهران اعزام می‌شود، اما در ۱۷ خرداد بر اثر سوختگی ۸۵ درصدی جانش را از دست می‌دهد.»

همچنین برخی منابع خبری شرح می‌دهند که از ابتدای سال جاری (۱۴۰۲) چند رویداد تلخ و وحشتناک در زنجان به وقوع پیوسته که باعث ترس و وحشت زنان و مردان به خصوص «دختران و زنان جوان» شهرستان خدابنده شده است. یکی از رسانه‌های محلی زنجان اعلام کرده است: «ناهنجاری‌های اجتماعی یک ماه اخیر در زنجان سریعا باید ریشه‌یابی و دستگاه‌های ذی‌ربط برای کاهش این ناهنجاری‌ها دست به کار شوند.»

با پیگیری‌های بیشتر «اعتماد» مشخص می‌شود طی ماه جاری (خرداد) در زنجان اتفاقات ناگواری رخ داده است.

۲۴ خرداد: دختری با ضربات چاقو مادر ۵۲ ساله خود را به قتل می‌رساند. قاتل در همان لحظات ابتدایی دستگیر و به جرم خود اعتراف می‌کند. او انگیزه خود را «اختلافات خانوادگی» عنوان کرده است.

۳ خرداد جاری: دختری ۲۳ ساله بر اثر اصابت گلوله در یکی از شهرک‌های زنجان؛ «گلشهر کاظمیه فاز ۳» به دلیل «اختلافات خانوادگی» به قتل می‌رسد. «محمدعلی آدینه‌لو»، رییس پلیس آگاهی استان زنجان در مورد این خبر گفت که با انجام تحقیقات میدانی و برابر اظهارات شاهدان حاضر؛ قاتل مردی حدودا ۴۰ ساله بود که با اسلحه «کلت کمری» به مقتول شلیک کرد و سپس متواری شده است. همچنین گفته شده قاتل و مقتول از بستگان هم بودند و مقتول با «سلاح غیرمجاز» به قتل رسیده است.

«محسن غنیمتی»، فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده در مورد خبر به آتش کشیدن این دختر جوان می‌گوید که در ساعت یک ظهر ۱۰ خرداد ماه جاری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ موضوعی اعلام شد. ماموران با حضور در محل متوجه می‌شوند که شخصی با «پوشاندن سر و صورت» خود به صورت کامل، بنزین روی خانمی می‌پاشد و بعد از آتش زدن او از محل متواری می‌شود. پس از این اتفاق دختر جوان به مرکز درمانی منتقل شد، ولی به دلیل درصد سوختگی بالا جانش را از دست می‌دهد. موضوع از همان ابتدا در دستور کار پلیس و کارآگاهان شهرستان خدابنده قرار می‌گیرد و با اخذ دستورات قضایی و پیگیری‌های دادستان مجرم شناسایی و تحت تعقیب قرار می‌گیرد. به‌رغم اینکه مجرم در چندین استان جابه‌جا شده بود، نهایتا در یکی از شهرستان‌های مرزی در حین خروج از مرز در یک عملیات دستگیر و با انتقال به شهرستان خدابنده به ارتکاب جرم خود اعتراف می‌کند.

منابع نزدیک به خانواده چه می‌گویند؟

یکی از بستگان نزدیک «ل. د» توضیح می‌دهد که سال گذشته این پسر از طریق یکی از همسایه‌ها به خانواده معرفی می‌شود. به خاطر اینکه از هم شناخت پیدا کنند چند وقت با هم در ارتباط بودند تا اینکه متهم جواب منفی شنید. او در ادامه می‌گوید: «سال گذشته همین موقع‌ها بود که به خواستگاری او آمدند. متهم شغل خاصی نداشت. چند ماه که از آشنایی‌شان گذشت، «ل» گفت؛ مادرم مریض است و نمی‌توانم به ازدواج فکر کنم. بعد هم مادرش فوت می‌کند. امسال هم متهم این اقدام وحشتناک را انجام می‌دهد.»

یک منبع نزدیک خانواده «ل. د» در مورد این اتفاق تلخ به «اعتماد» می‌گوید: «این دختر ۲۸ ساله اهل روستای دهشیر شهرستان خدابنده بود. پدر و مادر «ل. د» فوت کردند. اول پدر او فوت کرد و سال گذشته (۱۴۰۱) هم مادرش فوت کرد. قربانی و متهم حدود پانزده ماهی می‌شد که با هم در ارتباط بودند. «ح. ن» خیلی مصمم بود تا بتواند با «ل. د» ازدواج کند و وقتی جواب منفی شنید، این کار را کرد.

این دختر جوان دو، سه سال پیش در یک دفتر پیشخوان کار می‌کرد که اردیبهشت ماه جاری محل کارش را تغییر داد و به دفتر پیشخوان دیگری واقع در خیابان امام منتقل شد تا اینکه دهم خرداد متهم این اقدام وحشتناک را مرتکب می‌شود.»

دیدگاه خود را ارسال کنید