قیمت دلار | قیمت دلار امروز در بازار

قیمت دلار امروز در بازار آشوب به پا کرد | قیمت دلار امروز به چند رسید؟

قیمت دلار امروز در بازار آشوب به پا کرد | قیمت دلار امروز به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت دلار طی چند ماه گذشته با نوسان همراه است. قیمت دلار در اقتصاد کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. قیمت دلار در صرافی ملی متفاوت است. قیمت دلار پس از ارز دولتی افزایشی شد. قیمت دلار امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت دلار

امروز قیمت طلا کاهشی بود و هر گرم به ۲,۳۰۱,۳۰۰، تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۶۹ درصدی داشته است. قیمت سکه هم پایین آمد.

هر اونس طلا، امروز به ۱,۸۹۲ (یک هزار و هشتصد و نود و دو) دلار رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۲۵ درصدی داشته است.

قیمت طلا کاهشی شد و هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۲,۳۰۱,۳۰۰ (دو میلیون و سیصد و یک هزار و سیصد) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۶۹ درصدی داشته است.

همچنین هر مثقال طلا ۱۸ عیار با کاهش ۰.۶۹ درصدی نسبت به روز قبل، ۹,۹۶۷,۰۰۰ (نه میلیون و نهصد و شصت و هفت هزار) تومان معامله شد.

قیمت دلار در بازار آزاد، امروز به ۴۸,۷۵۰ (چهل و هشت هزار و هفتصد و پنجاه) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۸۹ درصدی داشته است.

دلار مبادله ای، امروز به ۴۱,۳۲۰ (چهل و یک هزار و سیصد و بیست) تومان رسید که نسبت به روز قبل، بدون تغییر است.

یورو در بازار آزاد، امروز به ۵۳,۳۵۳ (پنجاه و سه هزار و سیصد و پنجاه و سه) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۵۹ درصدی داشته است.

پوند امروز با کاهش ۰.۶۱ درصدی، از ۶۲,۶۷۹ (شصت و دو هزار و ششصد و هفتاد و نه) تومان به ۶۲,۳۰۳ (شصت و دو هزار و سیصد و سه) تومان رسید.

همچنین درهم امارات (حواله) با کاهش ۰.۵۱ درصدی نسبت به روز قبل، ۱۳,۵۰۰ (سیزده هزار و پانصد) تومان معامله شد.

دلار کانادا در بازار داخلی هم ۳۶,۲۲۲ (سی و شش هزار و دویست و بیست و دو) تومان قیمت خورد.

قیمت سکه امامی به ۲۷,۸۰۳,۰۰۰ (بیست و هفت میلیون و هشتصد و سه هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۲۹ درصدی داشته است.

نیم سکه، امروز به ۱۴,۹۵۰,۰۰۰ (چهارده میلیون و نهصد و پنجاه هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۶۷ درصدی داشته است.

همچنین ربع سکه با کاهش ۱ درصدی نسبت به روز قبل، ۹,۹۵۰,۰۰۰ (نه میلیون و نهصد و پنجاه هزار) تومان معامله شد.

ریزش دوباره قیمت دلار دور از انتظار نیست

 در بازار آزاد امروز پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ قیمت دلار نسبت به روز گذشته کاهش یافت و به ۴۸ هزار و ۹۵۰ تومان رسید.

بر اساس معاملات بازار مبادله ارز و طلای ایران، قیمت هر اسکناس دلار با کاهش نسبت به روز کاری قبل ۴۱ هزار و ۳۲۰ تومان و قیمت حواله دلار ۳۷ هزار و ۵۶۴ تومان اعلام شد.

در تابلوی معاملاتی مرکز مبادلات ارزی در روز جاری، نرخ اسکناس یورو با افزایش نسبت به روز کاری قبل معادل ۴۵ هزار و ۱۵۳ تومان، و نرخ حواله یورو ۴۱ هزار و ۴۸ تومان اعلام شده است.

همچنین در مرکز مبادله ارز و طلا، نرخ اسکناس درهم نیز ۱۱ هزار و ۲۵۱ تومان و نرخ حواله درهم نیز ۱۰ هزار و ۲۲۸ تومان اعلام شده است.

پیش بینی قیمت دلار 

برزو حق‌شناس کارشناس اقتصادی به تشریح وضعیت بازار ارز در دو هفته گذشته پرداخت و گفت: «در روز‌های انتهایی هفته گذشته، قیمت دلار تحت تاثیر اخبار آزادسازی دلار‌های ایران در کره جنوبی وارد کانال ۴۸ هزار تومانی شد و بالاخره خبری که بار‌ها با اخبارش سعی شد بازار تحت تاثیر قرار بگیرد، به واقعیت پیوست.»

وی به افزایش تقاضا در پی کاهش محدود قیمت دلار اشاره کرد و افزود: «با بیشتر شدن تقاضا، قیمت سریعا کانال عوض کرد و در کانال ۴۹ هزار تومان قرار گرفت. ذهنیت فعلی بازارساز یا بانک مرکزی این است که عرضه‌ها را همچنان بالا و قیمت را پایین نگه دارد.»

این کارشناس اقتصادی در خصوص پیش‌بینی قیمت دلار در پایان تابستان خاطرنشان کرد: «علی‌رغم اینکه سعی می‌شود اخبار خوبی در حوزه توافق به بازار تزریق شود، اما اگر این خبر‌ها تبدیل به واقعیت نشود تا انتهای تابستان تقاضا بیشتر خواهد شد و قیمت بالای کانال ۵۰ هزار تومان قرار می‌گیرد.»

حق‌شناس با اشاره به سیگنال خرید در بحث تکنیکال بیان کرد: «اگر در ماه‌های پیش رو در حوزه سیاست خارجی گشایش جدی نداشته باشیم فنر فشرده دلار آزاد می‌شود و شاهد جامپ ارزی دیگری خواهیم بود.»

وی درباره پیش‌بینی قیمت دلار برای هفته آینده گفت: «به احتمال زیاد در هفته پیش رو، قیمت دلار در کانال ۴۹ هزار تومانی نوسان داشته باشد. زیرا فعلا توانایی حفظ قیمت در بازه فعلی توسط سیاستگذار وجود دارد.»

ارسال نظر

 

آخرین مطالب