قیمت مرغ | قیمت مرغ امروز در بازار

قیمت مرغ امروز کولاک کرد | قیمت مرغ امروز به چند رسید؟

پرویز فروغی دبیرکانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی از کاهش قیمت مرغ در بازار خبر داد.

قیمت مرغ امروز کولاک کرد | قیمت مرغ امروز به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 قیمت مرغ طی چند ماه گذشته افزایشی بود. قیمت مرغ در بازار با نوسان همراه است. قیمت مرغ پس از بین بردن جوجه های یک روزه روند صعودی به خود گرفت. قیمت مرغ به دلیل نبود نظارت موثر گران شد. قیمت مرغ امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت مرغ

 پرویز فروغی از آرامش بازار مرغ خبر داد و گفت: با توجه به افزایش عرضه مرغ، التهابات قیمت در بازار کاهش یافته است که پیش بینی می‌شود با استمرار این روند بازار به تعادل برسد.

او قیمت کنونی هرکیلو مرغ زنده را ۵۸ هزارتومان اعلام کرد و افزود: با توجه به نرخ کنونی مرغ زنده، مرغ گرم نباید بیش از ۸۰ هزارتومان در بازار عرضه شود و فروش با نرخ‌های ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزارتومان گرانفروشی است و ارتباطی به مرغدار ندارد.

فروغی ادامه داد: تازمانیکه زیربنای صنعت درست نشود، نوسانات بازار بصورت سینوسی ادامه دارد به طوریکه گاهی مازاد تولید به ضرر مرغداران است و در مقطع دیگر بدلیل کاهش عرضه، قیمت برای مصرف کننده بالاست. از این رو تنظیم بازار مرغ به سیاست و برنامه ریزی دولت بستگی دارد.

دبیرکانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه قیمت گذاری دستوری راهکار تنظیم بازار نیست، گفت: در بازار رقابتی مرغ، عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت است و از طرفی دولت با واگذاری امور به تشکل‌ها و تامین به موقع نهاده‌های دامی تنها باید بر بازار نظارت کند.

او با بیان اینکه ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در ماه جوابگوی نیاز کشور است، گفت: در مقاطعی که مازاد تولید داریم، مسئولان به فکر تولیدکننده نیستند و در مقاطعی که قیمت بالاست وارد میدان می‌شوند، درحالیکه اتخاذ چنین سیاستی منجر به کاهش تولید و خروج تولیدکننده از چرخه تولید می‌شود.

قیمت انواع تخم مرغ بسته بندی شده در بازار

تخم مرغ 6 عددی با نام تخم مرغ تازه زرده طلایی به قیمت 25 هزار و 800 تومان می باشد.

نام محصول وزن قیمت(تومان)

تخم مرغ گرید B پروتانا ۲۰ عددی ۸۶,۰۰۰

تخم مرغ حسام ۳۰ عددی ۱۱۸,۶۰۰

تخم مرغ تازه زرده طلایی ۱۵ عددی ۶۴,۵۰۰

تخم مرغ تازه زرده طلایی ۶ عددی ۲۵,۸۰۰

تخم مرغ حسام ۹ عددی ۳۶,۷۶۰

تخم مرغ تازه پروتانا ۶ عددی ۲۵,۸۰۰

دیدگاه خود را ارسال کنید