اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

ورود سامانه بارشی جدید در این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 6 شهریور 1402

ورود سامانه بارشی جدید در این استان ها  | اخبار هواشناسی امروز 6 شهریور 1402
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند.  اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد.  اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در شمال آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده با احتمال رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان رگبار پراکنده، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در برخی مناطق گردوخاک پیش‌بینی شده است.

روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه با عبور موج بارشی از نوار شمالی کشور در برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، استان‌های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و به‌تدریج در خراسان شمالی رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد گردوخاک روی می‌دهد.

طی امروز و فردا در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و جنوب کرمان افزایش ابر در برخی ساعات رگبار، رعدوبرق و و گردوخاک پیش‌بینی شده است. پنجشنبه در اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال شرف کشور بارش‌های پراکنده روی می‌دهد. روز جمعه در مناطق شمالی، شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش‌های پراکنده با احتمال رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه در شرق و سه‌شنبه در شرق و دامنه‌های جنوبی البرز، چهارشنبه تا جمعه در شمال شرق، دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

دریای خزر در روز چهارشنبه مواج است.

توصیف سامانه: ورود سامانه بارشی و رشد ابر‌های همرفتی

زمان شروع: دوشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۰۶

زمان پایان: چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۰۸

نوع مخاطره: رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در نقاط مستعد گردوخاک

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۰۷: آذربایجان غربی، نیمه شمالی آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، گیلان، ارتفاعات استان‌های البرز و تهران، ارتفاعات خراسان شمالی، جنوب سیستان و بلوچستان.

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۰۸: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، ارتفاعات استان‌های زنجان، قزوین، خراسان شمالی، مازندران، گلستان، تهران و البرز.

اثر مخاطره: احتمال آب‌گرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، وزش باد شدید موقتی، در نواحی مستعد خیزش گردوخاک، احتمال خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی، احتمال شکستن درختان کهنسال و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی.

توصیه: عدم برپا کردن چادر‌های مسافرتی در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفر‌های برون شهری به‌ویژه در عبور از گردنه‌های کوهستانی، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب