یحیی گل محمدی | حواشی یحیی گل محمدی

نقشه های یحیی گل محمدی برای پرسپولیس لو رفت | چانه زنی های آقای مربی برای این بازیکن

تا ساعاتی پیش انتقال مهاجم برزیلی مدنظر یحیی گل‌محمدی نهایی شده بود اما ناگهان همه‌چیز بار دیگر مطلوب این باشگاه پیش نرفت.

نقشه های یحیی گل محمدی برای پرسپولیس لو رفت | چانه زنی های آقای مربی برای این بازیکن
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

یحیی گل‌محمدی زادهٔ ۲۸ اسفند ۱۳۴۹ است. یحیی گل محمدی بازیکن پیشین و مربی کنونی پرسپولیس است. یحیی گل‌محمدی در سال ۱۳۹۰ به عنوان دستیار علی دایی در تیم راه‌آهن به فعالیت پرداخت  یحیی گل محمدی در بهمن ۱۳۹۳ از سوی کانون مربیان فوتبال ایران به‌عنوان بهترین سرمربی ماه انتخاب شد. یحیی گل محمدی سالهاست با همسرش لیلا که اصالتا کُرد است ازدواج کرده که ثمره آن دو فرزند یک پسر جوان بنام امیرحسین و یک دختر متولد سال 92 می باشد.

دست یحیی گل‌محمدی بار دیگر در پوست گردو ماند و او که با وسواس زیادی این‌بار به دنبال جذب مهاجمی شش‌دانگ برای حل معضل خط حمله تیمش بود، یک بار دیگر در بحث مذاکرات ناکام ماند.

جدایی‌های پرشمار مهاجمان پرسپولیس از فصل گذشته تا برهه کنونی که عدد ۶ را نشان می‌دهد (شرزود تمیروف، یورگن لوکادیا، شیخ دیاباته، لئاندرو پریرا، عیسی آل کثیر و مهدی عبدی)، با جذب تنها شهاب زاهدی همراه شده است. این در حالی بود که یحیی گل‌محمدی تصور این را نمی‌کرد که انتقال مهاجم مدنظر او به ایران و پرسپولیس با موانعی بزرگ مواجه شود.

قانون سقف قرارداد و عدم در اختیار داشتن بودجه ارزی لازم از سوی باشگاه و همچنین وسواسی که یحیی گل‌محمدی این‌بار در نظر گرفته تا بازیکن مدنظرش با کمترین حاشیه و کیفیت فنی لازم، پیراهن پرسپولیس را بر تن کند، ماجرای جذب مهاجم را به درازا کشانده است.

سرمربی پرسپولیس که با تایید رضا درویش مدعی است فیلم بازی نزدیک به ۵۰ بازیکن در پست مهاجم (با قیمت نزدیک به یک میلیون دلار) را مورد بررسی و آنالیز دقیق قرار داده و به نتیجه مطلوب نرسیده، دو روز قبل اما یک نام برزیلی را در اختیار باشگاه قرار داد. مهاجمی که به زعم مدیران تیم نیز کیفیت نسبی و قابل توجه برای این انتقال را داشته تا آن‌ها هر چه سریع‌تر با همکاری بخش بین‌الملل خود اقدام به مذاکره ابتدایی و در نهایت بررسی پیشنهاد را داشته باشند.

موضوع اول برای برقراری ارتباط با مدیربرنامه این بازیکن خیلی زود صورت گرفت و طرفین مکاتبات و تماس‌های لازم برای گفت‌وگو در خصوص نحوه انتقال را دنبال کردند. مدیربرنامه این مهاجم برزیلی نیز در گام اول و بعد از گفت‌گویی که با باشگاه و همچنین بازیکن مدنظر سرخ‌ها داشت، از رضایت برای انتقال خبر داد.

در مرحله بعدی مذاکرات اما آن‌ها وارد چالش بزرگی در خصوص مبلغ قرارداد شدند و با پیشنهاد یک و نیم میلیون دلاری از سوی بازیکن و مدیربرنامه‌اش برای انتقال مواجه شدند. مبلغی که با موانع زیادی همراه است و به طور طبیعی بحث درباره انتقال را بست؛ ابتدا این‌که در بودجه اعلامی از سوی باشگاه برای جذب مهاجم خارجی، آن‌ها عددی نزدیک به یک میلیون دلار را در نظر گرفته بودند و با توجه به اسنادی که به سازمان لیگ در خصوص قرارداد بازیکنان کنونی ارائه داده‌اند، عبور از این مبلغ نیز برای آن‌ها امکان‌پذیر نیست. همین موضوع باعث شد تا مدیران پرسپولیس علی‌رغم سختی که در خصوص تامین منابع ارزی پیش رو دارند، روز گذشته طی نامه‌ای به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال خواهان افزایش سقف قرارداد یا تهاتر قرارداد بازیکنان کنونی شوند. موضوعی که به هیچ عنوان مورد موافقت قرار نگرفت و در نهایت نیز چانه‌زنی سرخ‌ها با مدیربرنامه مهاجم برزیلی تازه‌تاییدشده یحیی گل‌محمدی برای کاهش خواسته‌اش نیز بی‌نتیجه ماند.

با این شرایط و در حالی‌که یحیی گل‌محمدی گزینه دیگری را در برهه کنونی در اختیار باشگاه قرار نداده و آخرین جمع‌بندی او به این بازیکن برزیلی رسیده بود که آن هم منتفی شده، باز هم سریال ماجرای جست‌وجوی سرخ‌ها برای جذب مهاجم ادامه خواهد داشت. ماجرایی که البته به واسطه نزدیک شدن به پنجره تابستانی لیگ ایران و حتی اروپا، با فیلتر دیگری نیز همراه خواهد شد و آن‌ها تنها باید مهاجمان آزاد یا بیرون‌مانده را بررسی کرده و کیفیت آن‌ها برای انتقال به پرسپولیس را مورد ارزیابی قرار دهند. اتفاقی که موج ناامیدی بزرگتری را بین هواداران این تیم برای تقویت خط حمله شکل خواهد داد و ناکامی آن‌ها بعد از جذب بازیکن مدنظر در این پست، نگرانی خاصی را در لیگ برتر و البته آسیا نیز به همراه دارد.

در فاصله کمتر از سه روز تا بسته شدن پنجره تابستانی، پرسپولیس قادر خواهد بود مهاجمی قابل را به لیست خود اضافه کند؟ ما منتظر یک سورپرایز دوباره هستیم، شما چطور؟

بیوگرافی یحیی گل محمدی

یحیی گل محمدی متولد 28 اسفند 1348 در اردبیل، مربی است

فارغ التحصیل فوق دیپلم دانشسرای تربیت معلم در قم می باشد، از معملی به سطح اول فوتبال ایران رسید و حالا بازنشسته شده و کار مربیگری می کند

در روستای مرزی میناباد شهرستان نمین استاد اردبیل بدنیا آمد، سپس به قم رفت و در دانشسرای این شهر فوق دیپلم گرفت و معلم رشته هنر و زبان شد

مدتی کوتاهی در سال 1367 به تبریز بازگشت و در تیم تراکتورسازی تبریز در حدود 5 دیدار بازی کرد، سپس به قم بازگشت و در کنار تدریس در تیم هلال احمر به بازی فوتبال خود ادامه داد.

یحیی گل محمدی

ازدواج و همسر یحیی گل محمدی

یحیی گل محمدی سالهاست با همسرش لیلا که اصالتا کُرد است ازدواج کرده که ثمره آن دو فرزند یک پسر جوان بنام امیرحسین و یک دختر متولد سال 92 می باشد.

او در زندگی شخصی خود نیز بسیار خوش اخلاق است او می‌گوی خوش اخلاق است همسرش می گوید که در خانه عصبی نمشود همیشه با فرزندانمان رفتار بسیار خوب و مناسبی داشته است و حتی با آنها غضب هم نکرده است.

یحیی گل محمدی

در سال 1369 زمانی که عضو تیم هلال احمر قم بود توسط احمدخان خداداد با قرارداد 4 ساله جذب باشگاه پورا تهران شد و تا سال 1373 در این تیم بود.

درخشش او در تیم پورا باعث شد در شروع فصل سال 73 با پرسپولیس قرارداد 4 ساله ببندد

او تا سال 77 عضو این باشگاه بود سپس یک فصل به فولاد رفت و در نهایت سال 80 دوباره به پرسپولیس بازگشت و سه سال در این تیم حضور داشت

از سال 83 تا فصل 86 – 87 نیز پایان عمر فوتبال خود را در صبا باتری گذراند.

سرمربیگری یحیی گل محمدی

گل محمدی مربیگری را از سال 88 با تیم تربیت یزد آغاز کرد

او در تیم های نساجی، صبای قم، پرسپولیس، نفت تهران، ذوب آهن، اکسین البرز، تراکتورسازی و پدید خراسان در قامت مربی و سرمربی حضور داشت

شغل دوم

تابحال طبق آنچه گفته شده یحیی گل محمدی بعنوان شغل دوم یک قهوه خانه سنتی دارد و یک مرکز آرایشگاه بنام هنر پرشیا نیز متعلق به وی می باشد.

یحیی گل محمدی

افتخارات دوران بازیکنی یحیی گل محمدی

گل محمدی در زمان بازیکنی 2 بار با پرسپولیس در سال 74 و 75 قهرمان لیگ برتر و یک بار در سال 77 قهرمان جام حذفی را بدست آورد

با تیم صبا باطری در سال 84 نیز قهرمان سوپر جام شد و در تیم ملی نیز در سال 2002 قهرمانی بازی هایی آسیایی را بدست آورد

افتخارات دوران مربیگری یحیی گل محمدی

او در دوران سر مربیگری خود نیز با ذوب آهن دوبار در سال های 94 و 95 قهرمان جام حذفی و یکبار در سال 95 قهرمان سوپر جام باشگاه های ایران شده است

سرمربیگری پرسپولیس

گل محمدی 23 دی 1398 جایگزین کالدرون سرمربی سابق پرسپولیس شد

او در حالی توانست سکان هدایت یکی از پرطرفدارترین تیم ایران را بدست بگیرد که در 1/5 سال حضور خود در تیم شهر خودرو عملکرد خوبی با این تیم مشهدی داشت.

یحیی گل محمدیشروع فوتبال یحیی گل محمدی

یحیی گل محمدی فوتبالش را در سال ۱۳۶۸ آغاز کرد با تیم تراکتورسازی تبریز اولین حضور حرفه‌ای خود را در لیگ آزادگان ایران تجربه کرد

حدود یک سالی که در تیم تراکتورسازی تبریز بازی می کرد پنج بازی به میدان رفت و با این که وظیفه گلزنی برعهده نداشته اما یک گل را هم به ثمر رساند.

سپس در سال ۱۳۶۹ به تیم فوتبال پورا پیوست تیمی که تازه تاسیس بود و در لیگ دسته اول حضور داشت اما به دلیل اینکه نتوانست به لیگ برتر ایران صعود کند کلا منحل گردید

یحیی گل محمدی ۴ سال در تیم پورا بازی کرد و ۹۴ بار وارد زمین شد.

166 بازی برای پرسپولیس

در سال ۱۳۷۴ رسماً به تیم پرسپولیس تهران آمد و بیشترین حضور خود را در یک باشگاه تجربه کرد و سه بازی را برای تیم پرسپولیس تهران در ۴ سال انجام داد و ۷ گل را هم به ثمر رساند و به محبوبیت بسیار زیادی در نزد هواداران سرخ‌پوش دست یافت

در سال ۱۳۷۸ راهی فولاد خوزستان شد و چهل و یک بازی را برای تیم فولاد انجام دادم مجدداً به پرسپولیس بازگشت بیشترین سابقه را او با بازی در تیم پرسپولیس دارد که یک رکورد محسوب می شود ۱۶۶ بار با لباس پرسپولیس وارد زمین شد و در نهایت صبا باتری رفت

خداحافظی از فوتبال در سال 1387

پایان دوران فوتبالی خود را با تیم صبا باتری سپری کرد و ۶۳ بار برای این تیم به میدان رفت و در نهایت در سال ۱۳۸۷ به صورت رسمی از فوتبال بازی کردن کناره گیری کرد.

بازی های ملی

او  تجارب زیادی در تیم ملی دارد و از بازیکنان پرسابقه تیم ملی به شمار می‌آید

در سال ۱۳۷۲ برای اولین بار لباس تیم ملی ایران را پوشید

74 بازی ملی را در کارنامه فوتبالی خود دارد که 5 گل را هم به ثمر رسانده است یکی از گل های به یاد ماندنی او به تیم ایرلند بود که ایران نتوانست به جام جهانی صعود کند و در مجموع با نتیجه دو بر یک شکست خورد.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب