اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

کاهش دما در این استان ها همچنان ادامه دارد | اخبار هواشناسی امروز 8 شهریور 1402

سازمان هواشناسی کشور از امروز برای بیشتر نقاط کشور بخصوص تهران کاهش نسبی دما را پیش بینی کرد.

کاهش دما در این استان ها همچنان ادامه دارد | اخبار هواشناسی امروز 8 شهریور 1402
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند.  اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد.  اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

 امروز  در استان های آذربایجان غربی و شرقی اردبیل، گیلان، مازندران، غرب گلستان، خراسان شمالی ،شمال استانهای کردستان، زنجان، قزوین البرز، تهران ،سمنان و خراسان شمالی بارندگی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

امروز کاهش نسبی دما در این مناطق خواهیم داشت و دریای خزر مواج خواهد بود.  روزهای پنجشنبه تا یکشنبه هفته آینده نیز در ارتفاعات البرز مرکزی در استانهای مازندران و تهران بارش پراکنده پیش بینی می شود.

تا روز جمعه در شمال شرق، شرق و دامنه های جنوبی البرز شرقی وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می شود. این وضعیت چهارشنبه در برخی نقاط استانهای تهران، البرز، قزوین و مرکزی نیز پیش بینی می شود. همچنین خلیج فارس در روز جمعه مواج خواهد بود.

سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش در پنج استان و سیلابی‌شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها هشدار داد.

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی آورده است: وقوع رگبار باران، رعدوبرق، در مناطق مستعد تگرگ، وزش باد شدید موقت گاهی همراه با خیزش گردوخاک سه‌شنبه (۷ شهریورماه) در شمال و شرق آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، غرب گیلان و شمال اردبیل و چهارشنبه (۸ شهریورماه) در گیلان، شرق اردبیل، شمال شرق آذربایجان شرقی و دامنه و ارتفاعات مازندران پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، وقوع صاعقه، وزش باد شدید موقت در نواحی مستعد، خیزش گردوخاک، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها، تابلوهای تبلیغاتی، شکستن درختان کهنسال، اختلال در ناوگان حمل نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای و آسیب به محصولات کشاورزی دور از انتظار نیست.

بر اساس توصیه‌های سازمان هواشناسی پرهیز از توقف و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای برون‌شهری، عدم فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی مد نظر قرار گیرد.

در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

 این منطقه رکورد دار شرجی در خوزستان

وی افزود: بررسی نقشه های پیش یابی تا اواخر روز چهارشنبه با جنوبی شدن جریانات جوی و انتقال رطوبت از روی خلیج فارس به استان را نشان می‌دهد که سبب افزایش رطوبت در مناطق ساحلی، جنوبی و جنوب شرقی و بخش‌هایی از مرکز استان در این مدت خواهد شد.

سبزه زاری ادامه داد: طی امروز و فردا بعدازظهر با انباشت رطوبت و بالا بودن نسبی شاخص‌های ناپایداری، احتمال رگبارهای پراکنده و رعد و برق در ارتفاعات شرقی و شمال شرقی استان وجود دارد، از روز پنجشنبه با شمالی شدن جریانات جوی از میزان رطوبت هوا کاشته خواهد شد.

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته آبادان با ۴۶.۹ و ایذه با ۲۰.۵ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین‌ترین دما را داشتند و حداقل دمای اهواز ۲۸.۴ و حداکثر۴۶.۷ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

دیدگاه خود را ارسال کنید