اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

تگرگ و باران در این استان ها! | اخبار هواشناسی امروز 9 شهریور 1402

سازمان هواشناسی کشور از امروز برای بیشتر نقاط کشور بخصوص تهران کاهش نسبی دما را پیش بینی کرد.

تگرگ و باران در این استان ها! | اخبار هواشناسی امروز 9 شهریور 1402
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند.  اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد.  اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

امروز در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی اردبیل، گیلان، مازندران، غرب گلستان، خراسان شمالی، شمال استان‌های کردستان، زنجان، قزوین البرز، تهران، سمنان و خراسان شمالی بارندگی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

امروز کاهش نسبی دما در این مناطق خواهیم داشت و دریای خزر مواج خواهد بود. روز‌های پنجشنبه تا یکشنبه هفته آینده نیز در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های مازندران و تهران بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

تا روز جمعه در شمال شرق، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز شرقی وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می‌شود. این وضعیت چهارشنبه در برخی نقاط استان‌های تهران، البرز، قزوین و مرکزی نیز پیش بینی می‌شود. همچنین خلیج فارس در روز جمعه مواج خواهد بود.

 صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت ارتفاعات و کوهستان‌های کشور طی روزهای پایانی هفته اظهارکرد: طی روزهای پنجشنبه و جمعه ( ۹ و ۱۰ شهریور) درساعات بعدازظهر و غروب بارش‌های پراکنده و همرفتی و رعد و برق همچنین احتمال تگرگ در ارتفاعات البرز و شمال‌ غرب، در سایر مناطق کشور استقرار هوای پایدار همراه با وزش باد به‌ویژه در ساعات بعدازظهر، گاهی وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق موقتی برای ساعات بعدازظهر جمعه در ارتفاعات جنوب کرمان و بخش‌هایی از هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.

وی درباره وضعیت جوی ارتفاعات تهران گفت: تهران نیز طی ساعات اولیه روز آفتابی، از ظهر به بعد افزایش ابر و افزایش سرعت باد در ارتفاع بیش از ٣٠٠٠ متر، گاهی وزش باد شدید و رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ مورد انتظار است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: در شرایط جوی حاکم در مناطقی که بارش‌های رگباری دارند به‌ویژه طی ساعات بعدازظهر، رعایت زمان بندی صعود برای اجتناب از مواجه شدن با ناپایداری‌های ساعات بعدازظهر لحاظ شود.

وی افزود: برای نیمه‌جنوبی کشور و ارتفاعات زاگرس و شرق با توجه به پایداری جو، تمهیدات لازم برای کاهش آسیب ناشی از افزایش اشعه فرابنفش در ساعات میانی روز اتخاذ شود همچنین به همراه داشتن مایعات کافی جهت اجتناب از گرمازدگی روز توصیه می‌شود.

ضیاییان درپایان تصریح کرد: با توجه به وقوع پدیده رگبار و رعدوبرق به‌ویژه در ارتفاعات البرز، دره نوردی در ساعات بعدازظهر مخاطره آمیز است.

دیدگاه خود را ارسال کنید