سردار آزمون | حواشی سردار آزمون

رکورد های فراگیر سردار آزمون در اروپا | دیگر کسی به پای سردار آزمون نمی رسد!

سردار آزمون رکوردهایی را در تاریخ فوتبال ایران در اختیار و این شانس را دارد که این رکوردها را بهتر کند. یکی از این رکوردها مربوط به حضور باشگاهی اوست.

رکورد های فراگیر سردار آزمون در اروپا | دیگر کسی به پای سردار آزمون نمی رسد!
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

سردار آزمون مهاجم خوش آتیه کشورمان است.سردار آزمون از ارکان مهم صعود تیم ملی ایران به جام جهانی است.سردار آزمون مهاجم تیم بایر لورکوزن است.سردار آزمون سابقه بازی در لیگ روسیه را داشته است.سردار آزمون مهاجم سابق باشگاه سپاهان است.

سردار آزمون از جمله عجیب‌ترین پدیده‌ها در تاریخ فوتبال ماست. نوجوانی از بندر ترکمن که خاستگاه والیبال است، پدرش ملی‌پوش والیبال و یک مربی بزرگ بود و در تمام خانواده آنها سوارکاری و والیبال مثل خون در رگ‌ها جریان داشت.

سردار به تیم ملی نوجوانان والیبال هم دعوت شد اما ناگهان و در یک اتفاق مسیرش به سمت فوتبال عوض شد. بازیکنی که بدون بازی رسمی در لیگ فوتبال ایران به تیم ملی دعوت شد و مستقیم به اروپا رفت!

جهانبخش و عزت الهی بازی کردند

البته ما نمونه‌ای مثل علیرضا جهانبخش را هم داشته‌ایم که در عنفوان جوانی راهی اروپا شد اما او در داماش لیگ برتر را تجربه کرد. سعید عزت اللهی هم که مثل سردار از کشف‌های کیروش بود و به توصیه مرد پرتغالی به اروپا رفت تا تجربه کسب کند هم در سن جوانی از ایران رفت اما او هم تجربه حضور در لیگ برتر را داشت، حتی شده برای چند دقیقه در یک بازی! اما سردار که روی کاغذ بازیکن سپاهان بود، هرگز برای این تیم و هیچ تیم دیگری در لیگ برتر بازی نکرد. او به روبین کازان در لیگ روسیه رفت، سپس روستوف و در نهایت زنیت سن پترزبورگ که با پیراهن این تیم قهرمان روسیه و آقای گل شد.

بای آرنا قتلگاه استعدادهای ایرانی

سردار سال قبل از بایر لورکوزن و بوندسلیگا سردرآورد. تیمی که قتلگاه استعدادهای ایرانیست و از مهدی پاشازاده و داریوش یزدانی تا علی موسوی، هیچ کدام نتوانستند در بای آرنا بدرخشند. امیدوار بودیم سردار این طلسم را بشکند اما او هم اسیر مصدومیت و حضور در جام جهانی و اردوهای تیم ملی شد و نتوانست جایگاه ثابتی در این تیم پیدا کند.

شاگرد آقای خاص

حالا سردار شاگرد خوزه مورینیو بزرگ در آاس رم است. تیمی محبوب برای ایرانی‌ها که خیلی امیدواریم سردار در لباس گرگها دوباره جایگاهش در سطح اول اروپا را پیدا کند. سردار که به تیم‌های بزرگی مثل بایرن مونیخ یا آتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان اروپا گل زده و هنوز به سی سالگی نرسیده است.

رکورددار ایران

اما سردار تا همین جا هم صاحب یک رکورد میان بازیکنان ایرانی است. او حضور در سه لیگ بزرگ اروپایی را تجربه کرده و از این بابت رکورد دار است. از نسل اول بازیکنانی که در دهه ۵۰ و ۶۰ به لیگ‌های سطح پایین اروپایی رفتند اگر بگذریم، در دهه ۷۰ علی دایی، کریم باقری و خداداد عزیزی نخستین لژیونرهای ما در اروپا بودند. از این جمع دایی فقط در بوندسلیگا بازی کرد؛ در سه تیم آرمینیا بلیفیلد، بایرن و هرتا برلین. خداداد هم از کلن به سن خوزه آمریکا رفت و دیگر به اروپا نیامد، کریم باقری اما بعد از آلمان به لیگ برتر جزیره و باشگاه چارلتون آتلتیک رفت که آنجا یک ناکام مطلق بود و به حوزه خلیج فارس برگشت. لیگی که تنها آندرانیک تیموریان با لباس بولتون در آن دوام آورد.

نسل‌های بعدی هم که آمدند هیچ کدام نتوانستند در بیش از یک لیگ معتبر اروپایی و در سطح اول بدخشند. ما علیرضا منصوریان را داشتیم که در یونان و دسته دوم بوندسلیگا یعنی اوبرلیگا برای سن پائولی بازی کرد. سیروس دین محمدی در ماینز، مهدی پاشازاده که علاوه بر فودتنا کلن و لورکوزن در اتریش هم بازی کرد. مثل مهرداد میناوند که پس از سالها حضور در اشتورم گراتس اتریش راهی شارلروا در بلژیک شد. علیرضا امامی‌فر یا محمدرضا مهدوی هم که در لیگ بلژیک توپ زدند.

طارمی هم اینجا رقیب سردار نیست!

در میان نسل فعلی هم سعید عزت اللهی اگرچه حضور در فوتبال اسپانیا، انگلستان و دانمارک را تجربه کرده اما در هیچ کدام از این سه کشور موفق به حضور در سطح اول فوتبال نشده است. همانطور که الان اللهیار صیادمنش یا قبلاً حسین کعبی در سطح دوم لیگ جزیره برای هال سیتی یا لیدز یونایتد بازی کردند. مهدی طارمی هم تا الان فقط در لیگ پرتغال بازی کرده، ریوآوه و پورتو. مثل علی علیپور یا نیازمند.

گلرهای جهانگرد

نیما نکیسا در دهه ۷۰ به لیگ یونان و باشگاه کاوالا رفت و ناکام بود. او چند جای دیگر هم شانسش را امتحان کرد. علیرضا بیرانوند به آنتورپ بلژیک رفت و در پرتغال هم ناکام بود. امیر عابدزاده هم در ماریتیمو پرتغال و دسته دوم اسپانیا با پونفرادینا ناکام از صعود ماند و دوباره به خانه برگشته، پیام نیازمند هم در پرتغال به سراب جای رویا رسید...

تجربه‌های تلخ

محمد نادری هم در کورتریک بلژیک و مدتی هم در آلتای ازمیر ترکیه تجربه خوبی نداشت که برگشت. مثل کاوه رضایی که در شارلروا عالی بود و به بروژ رفت و در بازگشت در شارلروا هم ناکام بود. درست مثل دوره دوم وحید هاشمیان در بوخوم که پس از بازگشت از بایرن فرودگاه هلی کوپتر بود. اما لیگ‌های بلژیک و پرتغال هیچ کدام در سطح اول لیگ‌های اروپایی نیستند. حساب میلاد محمدی در بلژیک و یونان یا احسان حاج صفی در سطح دوم آلمان و یونان هم به همین صورت است.

مسافران قطری در اروپا

امثال امید ابراهیمی، رامین رضاییان یا مهرداد محمدی هم که از لیگ ستارگان قطر به صورت قرضی مدتی در بلژیک یا پرتغال توپ زدند به این رکورد نرسیدند. یکی مثل مهدی مهدوی کیا هم که سالها در هامبورگ و اینتراخت فرانکفورت توپ زد نیز از این رکورد دور ماند. علیرضا جهانبخش هم که بعد از حضور در لیگ اردیویزی با نایمخن به برایتون در لیگ جزیره رفت و حالا دوباره به فاینورد و لیگ هلند برگشته هم شامل همین گروه میشود که در مقطعی درخشیدند اما ...

سرداری سردار

سردار اما چه در روسیه، چه در آلمان و چه در ایتالیا، همواره در بالاترین سطح فوتبال حضور داشته و از این جمع دو لیگ - یعنی بوندسلیگا و سری آ - در میان ۵ لیگ معتبر اروپایی جای دارند؛ در کنار لیگ برتر جزیره، لوشامپیونای فرانسه و لالیگای اسپانیا. جایی که ما در سال‌های گذشته جواد نکونام و مسعود شجاعی را داشتیم که آنها هم صاحب این رکورد نشدند. این وسط شاید اشکان دژاگه تنها خطر برای سردار بود که تجربه بازی در بوندسلیگا با ولسبورگ و لیگ برتر جزیره با فولام را داشت که او هم دیگر به سن بازنشستگی رسیده است.

با سنی که سردار دارد براحتی می‌تواند این رکوردش را - البته اگر بخواهد - بهتر کند!

سردار آزمونبارداری دختر روس از سردار آزمون

دختر روسی بنام آندری دمیتریف مدعی اسـت کـه از سردار آزمون باردار اسـت هر چند کـه تمایل ندارد کار بـه دادگاه بکشد اما وکیل خانوادگی آنها در حال پیگیری شکایت اسـت. سردار آزمون تاکنون بـه این شایعه واکنشی نشان نداده اسـت و بنظر می‌رسد کـه این خبر صرفا برای خدشه دار کردن محبوبیت این بازیکن می باشد. بـه هرحال مـا در ادامه تمام اخبار منتشر شده رابه اشتراک می‌گذاریم.

ماجرای بچه دار شدن زن روس از سردار آزمون چیست؟

سایت اسپورت اکسپرس روسیه در خبری عجیب مدعی شد سردار آزمون دچار دردسر بزرگی دراین کشور شده اسـت و باید روز ۸ دسامبر «۱۷ آذر» در دادگاه حاضر شود. هنوز مشخص نیست این گزارش چـه میزان صحت داشته باشد. حتی ممکن اسـت ماجرا بـه یک اخاذی مربوط شود. در نگاه اول اینگونه بنظر می‌رسد دختری در کازان قصد دارد از سردار آزمون مبلغی معادل ۷۵۰ هزار یورو بـه بهانه نفقه، دریافت کند.

ماجرای رسوایی سردار آزمون چیست؟

بـه گفته اسپورت اکسپرس روسیه یکی از دلایل اصلی کـه سردار آزمون میـــخواهد از روسیه برود، دور شدن از ماجرای رسوایی مربوط بـه حضانت فرزند اسـت. طبق گزارش این سایت روسی، دختری بنام آلیا در شهر کازان در ماه می «اردیبهشت» دختری بدنیا آورد کـه مدعی اسـت پدر این بچه سردار آزمون اسـت اما مهاجم تیم ملی ایران چنین چیزی را نمی پذیرد.

سردار آزمون در آذرماه سال ۹۱ به باشگاه روبین کازان روسیه پیوست. او اولین گل خود در تیم بزرگسالان روبین کازان را در دیدار برگشت مرحله پلی آف لیگ اروپا برابر تیم مولده به ثمر رساند. سردار آزمون همچنین در مسابقات مقدماتی قهرمانی جوانان آسیا در بازی با لبنان به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد و دو گل زد.

سردار آزمون برای نقل و انتقالات تابستانی ۲۰۱۴ مورد توجه مسئولان باشگاه های فوتبال بارسلونا، لیورپول، میلان، یوونتوس و آرسنال قرار گرفت. آزمون که یکی از امیدهای ایران برای بازی های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بود، نتوانست در لیست نهایی کارلوس کی‎روش حضور یابد و از حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ بازماند.

سردار آزمون وقتی تنها 17 سال داشت به لیگ روسیه رفت و برای روبین کازان بازی کرد. استعدادی شگرف از یک بازیکن شگفت انگیز و درخشش  در سرمای روسیه باعث شد آوازه اش از مرزهای سیبری هم فراتر برود، آن طرف تر و به غرب اروپا. استعدادیاب های آرسنال، سردار آزمون را در اسپانیا دیدند و البته پسندیدند. خیلی زود آرسن ونگر بزرگ در موردش تحقیق کرد و سپس ایمیلی از لندن به کازان رسید. به باشگاه روبین: «ستاره جوان تان را می خواهیم، دو میلیون پوند هم می دهیم.»

انتقال سردار آزمون در مرحله انجام بود اما فقط یک مانع وجود داشت. قانون اتحادیه فوتبال انگلیس و حضور در 70 درصد از بازی های ملی! در کازان ماند، به امید روزهای شیرین آینده، روزهایی همراه با درخشش در پیراهن تیم ملی. سردار آزمون گل های ملی زیادی زده و منتظر گل های بعدی است. امیدوار به 100 گله شدن، درست مثل الگویش علی دایی. هدف هم دارد، می کوشد به سقف آرزوهایش برسد؛ بازی در رئال مادرید و ورزشگاه سانتیاگو برنابئو.

زندگی نامه سردار آزمون

سردار آزمون در 11 دی ماه 1373 در گنبدکاووس واقع در استان گلستان به دنیا آمد. او یک ترکمن اصیل است که به این اصالت افتخار می کند. پدرش خلیل آزمون بازیکن سابق والیبال است که در حال حاضر به مربی گری والیبال مشغول است. مادرش خانه دار است و تنها یک خواهر به نام سولماز دارد.

پدر و مادر سردار، ابتدا می خواستند نام او را پژمان بگذارند. اما پدربزرگ او مانع شد. چون عقیده داشته است نام پژمان که معنی آن پژمرده است، نمی تواند مناسب باشد، به همین دلیل منصرف شدند و نامش را سردار به معنی سربلند گذاشتند.

یکی از بزرگ ترین شانس های سردار در زندگی، داشتن پدری ورزشکار و نمونه بوده که دو بار موفق به دریافت عنوان بهترین بازیکن آسیا شده است و سال هاست مربی با سابقه والیبال است. پدرش از دوران کودکی سردار را مورد تمرین های ورزشی فراوانی قرار داده تا در شرایط آمادگی قرار بگیرد.

سردار آزمون، به تبعیت از پدرش ابتدا ورزش را با والیبال شروع کرد و در این رشته مهارت خوبی داشت، ولی یکی از مربیان فوتبال از او دعوت کرد تا در تیم جدیدی که در شهرشان دایر شده بود، حضور پیدا کند. پدر و مادر سردار از این دعوت استقبال کردند و این گونه بود که وارد عرصه ی فوتبال شد.

وی فرزند خلیل آزمون بازیکن سابق والیبال است. آزمون از ترکمن های ایران و سنی مذهب می باشد.

سردار آزمونموردعلاقه‌های سردار آزمون

غذا:چکدرمه، یک غذای ترکمنی است که برنج و گوشت دارد

فوتبال:پیراهن رئال مادرید را به تن کنم

الگوی خارجی سردار آزمون:زلاتان ابراهیموویچ

الگوی داخلی سردار آزمون:علی دایی

زندگی حرفه‌ای سردار آزمون

سردار فوتبال را از سال 1382 وقتی 9 ساله بود از تیم «عقاب شهر گنبد» شروع کرد سپس در 13 سالگی به مدت یک سال در «شموشک گرگان» حضور داشت.

در سال 1386 تا 1387 در تیم «اتکای گلستان» بازی کرد تا اینکه سال 1388 در 15 سالگی به تیم جوانان «سپاهان» دعوت شد و یکسال بعد به تیم بزرگسالان رفت.

سردار آزمون در مهر 1391 از باشگاه سپاهان اصفهان به روبین کازان روسیه پیوست.وی زمانی به روبین کازان رفت که تنها 17 سال داشت و لقب جوانترین لژیونر فوتبال ایران را بدست آورد.

او اولین گل خود در تیم بزرگسالان روبین کازان را در دیدار برگشت لیگ اروپا برابر تیم مولده به ثمر رساند. سردار آزمون همچنین در مسابقات مقدماتی قهرمانی جوانان آسیا در بازی با لبنان به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد و دو گل به ثمر رساند.

وی در مسابقات فوتبال جام دوستی روسیه 2012 در ترکیب تیم ملی جوانان با به ثمر رساندن 7 گل در 6 بازی، به مقام آقای گلی این تورنمنت دست یافت. آزمون که یکی از امیدهای ایران برای بازی های جام جهانی 2014 برزیل بود، نتوانست در لیست نهایی کارلوس کی روش حضور یابد و از حضور در جام جهانی 2014 بازماند.

او در جام ملت های آسیا 2015 در میان ملی پوشان ایران حضور داشت و موفق شد 2 گل به ثمر برساند و یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی به شمار می آمد. وی در اسفند 1393 به صورت قرضی به روستوف پیوست.

در 22 خرداد 1396 تیم ملی فوتبال ایران با گل سردار آزمون در مقابل ازبکستان بعد از برزیل و روسیه به عنوان سومین تیم جهان به جام جهانی 2018 روسیه پیوست. همچنین آزمون در تیم روستوف موفق به گلزنی در برابر دو تیم بایرن مونیخ و اتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان اروپا شده است.

سردار آزمونسردار آزمون در روستوف و زنیت

بعد از سه فصل بای در «روبین کازان» در اسفند 1393 به بصورت قرضی به دیگر تیم روسیه «روستوف» پیوست و در یک فصل 27 بازی کرد و 7 گل نیز بثمر رساند

او سپس سال 1396 به «روبین کازان» بازگشت تا اینکه یکسال بعد در بهمن ماه 1397 با قرارداد 12 میلیون یورویی به مدت 3/5 ساله با تیم «زنیت» پیوست.سردار با قرارداد 12 میلیون یورویی به سومین بازیکن ارزشمند تاریخ فوتبال آسیا تبدیل شد.

سردار آزمونافتخارات سردار آزمون

کسب مقام قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران در سالهای 91-1390 به همراه تیم سپاهان اصفهان

کسب عنوان نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال روسیه برگزار شده در سالهای 16–2015 به همراه تیم روستوف

کسب عنوان بهترین گلزن قهرمانی جوانان زیر 19 سال در بازیهای آسیا در سال 2012

به دست آوردن مقام بهترین گلزن جام صلح و دوستی در سال2012

تیم منتخب فصل در لیگ برتر فوتبال روسیه در سالهای 15–2014, 16–2015

کسب عنوان بازیکن ماه در لیگ برتر فوتبال روسیه در تاریخ می 2016

دستیابی به عنوان بهترین بازیکن فصل در روستوف در سالهای 16–2015

سردار آزمونازدواج سردار آزمون

سردار آزمون سال 1398 در 25 سالگی خبر نامزدی خود را با خانم «آناهیتا کریمی» رسانه ای کرد که هنوز با گذشت دو سال مراسم عروسی خود را برگزار نکردند.

سردار آزمونعمل بینی سردار آزمون

چند سال پیش بخاطر «پلیپ» بینی مجبور شدم تن به جراحی بدهم ، خیلی آزارم می داد و نمی توانستم راحت نفس بکشم.عمل بینی من زیبایی نبود و این کار اصلا در ترکمن ها رسم نیست ، دلیلی ندارد پسر ابرو بردار و دماغش را عمل زیبایی کند.

حواشی سردار آزمون

سردار آزمون فوتبالیست معروف ایرانی اخیرا دچار حواشی بسیار زیادی شده است. ویدرگیر شکایت یک زن به نام آلینا از روسیه شده است که گفته می‌شود این دو از سال 2019 با هم در ارتباط بوده اند. موضوع شکایت آلینا از سردار آزمون گرفتن حضانت فرزند مشترکشان است. ارتباط این دو توسط یکی از نزدیکان سردار آزمون تایید شده است. اما آلینا می‌خواهد هویتش محرمانه باقی بماند. بعد از حواشی ایجاد شده بین سردار آزمون و مهناز افشار حالا آلینا، زن روسی که مادر فرزند سردار آزمون است حرف‌های غم انگیزی درباره دخترشان زده است که جنجال زیادی به پا کرده است. 

حال آندری دمیتریف (وکیل دختری که کودک خود را فرزند سردار آزمون خوانده بود) در گفتگو با سایت اسپورت اکسپرس: همه چیز به نفع ما و به‌خوبی پیش رفت. دادگاه روز جمعه در این مورد قانع شد و در خصوص احراز پدر این فرزند و لزوم پرداخت نفقه تصمیم‌گیری کرد.تمامی جلسات استماع در پرونده مذکور پایان یافته است و حالا قاضی تصمیم می‌گیرد. 

اگر طرف دوم پرونده آزمون در 30 روز آینده هیچ درخواست تجدید نظر نکند، رأی لازم‌الاجرا خواهد بود. اگر درخواست استیناف مطرح شود، پرونده در دادگاه شهر سن‌پترزبورگ بررسی می‌شود و موارد فوق تأیید خواهد شد.طرف دوم پرونده هیچ دلیل قابل قبولی نداشت و در جلسات حاضر نشد. دادگاه بر همین مبنا کاملاً به نفع ما رأی داد.

دیدگاه خود را ارسال کنید