حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

اجرای حکم جدید در افزایش حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان این ماه چقدر شد؟

اجرای حکم جدید در افزایش حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان این ماه چقدر شد؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

حقوق بازنشستگان مسئله پر چالش همه دولت ها بوده است . مقدار دریافتی حقوق بازنشستگان همیشه موجب نارضایتی قشر عظیمی از بازنشستگان است زیرا بازنشستگان بر این اعتقادند که مبلغ حقو بسیار ناچیز است . تعیین میزان حقوق بازنشستگان در اواخر هر سال با تنش همراه است. طبق نظر کارشناسان حقوق بازنشستگان با فرمول جدید بیشتر می شود.  جزئیات جدید از حقوق بازنشستگان را بخوانید.

حقوق بازنشستگان در ایران بر اساس قوانین و مقرراتی تعیین می‌شود که تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله طبقه بازنشستگان، نوع شغل و زمان خدمت است.

 در ایران، بازنشستگان به دو دسته عمومی و ویژه تقسیم می‌شوند.به طور کلی، حقوق بازنشستگان شامل حقوق پایه، بیمه‌های اجتماعی، بیمه تکمیلی، روزهای تعطیل و تعطیلات سالانه، یارانه‌ها و منافع دیگر است. همچنین، سازمان تامین اجتماعی در صورت لزوم می‌تواند تغییراتی در حقوق بازنشستگان اعمال کند.یکی از عوامل مهم در تعیین حقوق بازنشستگان، سابقه کاری آنهاست. سال‌های کاری فرد در سازمان یا شرکتی که در آن کار می‌کرده است، به عنوان یک شاخص مهم برای محاسبه حقوق بازنشستگی استفاده می‌شود. در ایران، برای محاسبه حقوق بازنشستگان از یک فرمول استاندارد استفاده می‌شود که نرخی از حقوق ماهانه و سابقه کار را در نظر می‌گیرد.

کرمانشاه مشاور استاندار کرمانشاه در امور ایثارگران گفت: نباید بازنشستگان از دریافت حق مناطق جنگی محروم‌ بمانند.

خیرالله رشیدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نقش مهم مردم استان کرمانشاه در دفاع از خاک میهن در دوران دفاع مقدس، گفت: گوشه گوشه این استان محل شهادت جوانان رشید این آب و خاک است که جانانه در برابر دشمن بعثی سینه سپر کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک ایران اسلامی به بیگانگان واگذار شود.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه ۳۵ هزار نفر ایثارگر دارد، گفت: کمتر خانواده‌ای در استان داریم که در بین نزدیکان خود شهید یا ایثارگر نداشته باشد.

رشیدی با بیان اینکه استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس ۹۸۰۰ شهید، ۲۲ هزار و ۸۲۸ جانباز و قریب ۱۸۰۰ آزاده تقدیم اسلام و انقلاب کرده است، خاطرنشان کرد: این استان با ۱۵۵۰ بانوی جانباز بیشترین جانبازان زن کشور را داشته و با ۱۰۱۷ بانوی شهیده رتبه دوم را از نظر تعداد شهدای زن در کشور دارد.

رشیدی با بیان اینکه استان کرمانشاه در دوران جنگ تحمیلی ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال تقدیم انقلاب کرده، گفت: این استان حدود ۱۶ هزار شهید غیربومی هم دارد که از سایر استان‌های کشور به مناطق عملیاتی این استان آمده و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه ۶۰۰ شهید غریب دارد که در اردوگاه‌های رژیم بعث عراق به شهادت رسیده‌اند، ادامه داد: استان کرمانشاه ۳۷۰ جانباز بالای ۷۰ درصد دارد.

رشیدی خواستار توجه همه دستگاه‌ها به خانواده شهدا و جامعه ایثارگری شد و گفت: رسیدگی به امور جامعه ایثارگری تنها تکلیف یک دستگاه نیست و همه در مقابل آنان وظیفه داریم.

مشاور استاندار کرمانشاه در امور ایثارگران در ادامه با بیان اینکه دسته‌ای از ایثارگران را داریم که در دوران دفاع مقدس در نوار مرزی خدمت کرده و در توضیحات کارت ایثارگری آنها واژه “ایثارگر موظف” قید شده که آنها را از امتیازاتی که شامل حال دیگر ایثارگران می‌شود محروم می‌کند، اضافه کرد: انتظار داریم متولیان مربوطه نسبت به تغییر این واژه به “ایثارگر داوطلب” اقدام کنند تا این دسته ایثارگران هم از امتیازاتی که به دیگر ایثارگران تعلق م‌ گیرد، بهره‌مند شوند.

وی همچنین با اشاره به محروم ماندن بازنشستگان از دریافت حق مناطق جنگی، گفت: حق مناطق جنگی به تصویب رسیده و اکنون در احکام کارکنان دستگاه‌های اجرایی برخی استان‌ها از جمله کرمانشاه آمده، اما متاسفانه بازنشستگان این استانها که در زمان جنگ تحمیلی زیر موشک و بمباران در این مناطق مشغول خدمت بوده‌اند، از این حق محروم هستند.

رشیدی عنوان کرد: روا نیست افرادی که در طول سال‌های دفاع مقدس در مقابل دشمن بعثی سینه سپر کرده و در مناطق جنگی مشغول خدمت بودند، از دریافت حق مناطق جنگی محروم بمانند و فرزندانشان که بعضا در دوران دفاع مقدس به دنیا هم نیامده بودند، این امتیاز را دریافت کنند.

رشیدی خواستار اعمال حق مناطق جنگی در احکام بازنشستگان شد.

دیدگاه خود را ارسال کنید