قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا امروز همه را ناامید کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

قیمت طلا و سکه امروز با وجود روند کاهشی انس صعودی است. دلار هم امروز افزایش قیمت را تجربه کرده است.

قیمت طلا امروز همه را ناامید کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

قیمت طلا و سکه در بازار آزاد امروز چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ روند افزایشی دارند. قیمت طلا امروز در همان کانال روزهای پیش، اندکی صعودی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، اما قیمت سکه امامی و سکه بهار آزادی افزایش قیمت بیشتری را تجربه کردند و سکه امامی به کانال 28 میلیون تومانی بازگشت. امروز دلار در کانال 49 هزار تومانی روند صعودی دارد. قیمت انس اما با اندکی کاهش قیمت همراه است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز ۲۲ شهریورماه

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر افزایشی است و دو میلیون و 344 هزار و 400 تومان معامله می‌شود؛ حدود 9 هزار تومان بیشتر از روز گذشته.

آخرین نرخ نقدی سکه امامی نیز در لحظه تنظیم این خبر افزایشی و 28 میلیون و 805 هزار و 900 تومان است؛ حدود 217 هزار تومان بیشتر از دیروز.

نرخ نقدی سکه بهار آزادی نیز 95 هزار تومان افزایش را تجربه کرده و به حدود 25 میلیون و 304 هزار تومان رسیده است.

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با حدود 340 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به پنج میلیون و 788 هزار تومان رسیده است. حباب سکه بهار آزادی نیز امروز 106 هزار تومان افزایش را تجربه کرده و به دو میلیون و 912 هزار تومان رسیده است.

جدول قیمت طلا و سکه بازار آزاد ۲۲ شهریورماه

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در پنجمین روز هفته، نیم سکه با قیمت 15 میلیون و 150 هزار تومان معامله می‌شود که تا لحظه تنظیم این خبر، 100 هزار تومان بیشتر از روز گذشته است. حباب نیم‌سکه تیز با 97 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز، روی سه میلیون و 949 هزار تومان ایستاده است.

امروز ربع سکه، با نرخ 10 میلیون و 150 هزار تومان داد و ستد می‌شود که که تا لحظه تنظیم این خبر، 50 هزار تومان افزایش قیمت را نسبت روز روز گذشته تجربه کرده است. حباب آن نیز نسبت به دیروز 42 هزار تومان افزایش یافته و روی رقم چهار میلیون و 541 هزار تومان قرار گرفته است.

سکه گرمی نیز بدون تغییر خاصی نسبت به روزهای گذشته، با قیمت شش میلیون تومان معامله می‌شود. حباب این سکه اما حدود 49 هزار تومان افزایش قیمت داشته و به سه میلیون و 242 هزار تومان رسیده است.

تداوم روند کاهشی قیمت انس

امروز قیمت جهانی طلا، مانند روز گذشته اندکی کاهشی است. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را 70 درصد برای دلار و 30 درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

طلای جهانی در بازه یک ماهه بازدهی مثبت دارد و در 30 روز گذشته حدود 0.57 درصد رشد قیمت را تجربه کرده است.

امروز هم قیمت طلا در بازارهای جهانی اندکی نزولی است. اونس در لحظه تنظیم این گزارش، به حدود 1,911.18 دلار رسیده، این به معنای افزایش حدود 0.1 درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

طی هفته گذشته معاملات طلای جهانی در بازه قیمتی 1945 تا 1915 دلار در جریان بود و کندل هفتگی با ثبت نوسانات منفی در نهایت روی عدد 1918 دلار بسته شد. برای تحلیل شرایط انس جهانی گزارش پیش بینی قیمت طلای جهانی را بخوانید. 

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

امروز قیمت دلار بر خلاف روز گذشته روند افزایشی دارد اما همچنان در کانال 49 هزار تومانی است. صدور بیانیه ضد ایرانی سه کشور اروپایی می‌تواند عاملی برای این تحرک در بازار باشد. بر همین اساس، قیمت طلا و سکه نیز که روز گذشته روند کاهشی داشتند، امروز افزایشی شدند و حتی سکه امامی پس از مدتی به کانال 28 میلیون تومانی بازگشت.

با وجود این، معامله‌گران بازار فلز زرد نوسانات قیمتی در این بازار را محدود اما با ضربان بالا می‌دانند. به همین دلیل معتقدند این موضوع هر گونه پیش‌بینی را در بازار طلا غیرممکن کرده است. بازیگران حرفه‌ای طلا و سکه نیز از ترس تغییرات سریع قیمتی تمایلی به خرید و فروش در این بازار ندارند.

ابراهیم محمدولی فعال بازار طلا و جواهر نیز در مورد آینده بازار گفت: «هر رویدادی در دنیا به خصوص در حوزه سیاست می‌تواند بر قیمت طلا اثرگذار باشد. بنابراین رویداد مهمی نظیر وقوع توافق برجام منجر به ثبات بیشتر در بازار فلز زرد می‌شود و باعث رونق بازار طلا نیز می‌شود.»

ارسال نظر

 

آخرین مطالب