تحلیل بورس| بازار بورس| شاخص کل بورس

بورس نتوانست سرپا شود| افت شاخص بورس در هفته سبز

شاخص کل بورس امروز در حالی با ۲۵۰۰ واحد منفی به کار خود پایان داد که این هفته برای بازار سهام روزهای مثبت بیشتری داشت.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

شاخص کل بورس طی چند روز گذشته در محدوده ۱٫۴ میلیون واحد در نوسان است. در آخرین روز معاملاتی هفته و با اینکه در میانه بازار امروز مجددا کانال ۱٫۴ واحد را پس گرفته بود اما در ادامه با ۲۵۵۳ واحد ریزش وارد کانال یک میلیون و ۳۹۷ هزار واحد شد. حجم معاملات نیز امروز جدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان بود که نسبت به روز گذشته رشد اندکی داشت.

شاخص کل در حالی امروز ۰٫۱۸ درصد منفی بود که شاخص هم‌وزن با ۰٫۲۰ درصد رشد به کار خود پایان داد. اگرچه بازار در میانه با رشد خودرو و بانکی‌ها رشد ملایم خود را حفظ کرده بود اما در ادامه این گروه‌ها نیز با فشار فروش مواجه شدند.

امروز نمادهای فولاد، فارس و فملی بیشترین تاثیر در منفی شدن شاخص کل را داشتند و وبملت نیز بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل ثبت کرد.

گروه‌های خودرو، فلزات اساسی و چندرشته‌ای صنعتی برترین‌ گروه‌های صنعتی امروز بودند. همچنین شستا، پالایش و دارایکم بیشترین ارزش معامله و خپارس، خودرو و خساپا بیشترین حجم معامله را داشتند.

شاخص کل فرابورس نیز در آخرین روز معاملاتی هفته با ۶ واحد رشد در کانال ۱۸ هزار و ۸۳۶ واحد قرار گرفت. بپاس، فرابورس و غصینو بیشترین تاثیر مثبت و صبا بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص امروز داشتند.

پیام الیاس‌کردی، کارشناس بازار سهام در خصوص وضعیت بازار در هفته آینده گفت: چنانچه ارزش معاملات از ۶۰۰۰ میلیارد تومان عبور کند شاخص کل بهبود می‌یابد. در غیر این صورت در همین محدوده مدام در نوسان خواهد بود.

ارسال نظر